1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

BÖYLE BALIK GÖRDÜNÜZMÜ?

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde reis tarafından 20 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Nette dolaşırken buldum resimleri.Fotoshop mudur gerçekmidir anlamadım ama çok ürkütücü bir balığa benziyor :)

2. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Böyle balık gördünüzmü?

Gerçek Olcay Bey...

İsimleri Okyanus (Canavar) Güneş balığı (Mola mola)... Türkçe'de Ay balığı olarak geçiyor...

1910 yılında ilk kez yakalanan Güneş/Ay balığının resmi

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Çok ilginç bir vücut yapısı :hink: Paylaşım için teşekkürler...

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Denizlerde böyle canlıların olduğunu bilmek,benim gibi yüzme tutkunu olan birisi için çok kötü bir durum :D

İnsan bunları görünce denize girmeye korkar yahu :D

Bundan 5-6 sene evvel körfezde bir ara yüzlerce köpek balığı karaya vurmuştu.Tamam biliyordum marmarada köpek balıkları var ama ben hep ufak köpek balıkları var bilirdim.Körfezde karaya vuran köpek balıklarını görünce beynimde tavana vurmuştu :hink:Boyları 2 -2,5 mt olanlar vardı aralarında :hink: Bu korkuyla,tam 3 sene belime taktığım avcı kaması ile denize girmiştim ne olur ne olmaz diye :D :D Ama bu balığa kamada işlemez.Buna samuray kılıcı felan lazım herhalde :D :D

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Siz karıştırdınız galiba Okyanusu Hacı Mehmet deresindeki türler ile. :D

Tuzlu su Dünya'sı bambaşka bir egzotik Dünya. Başlığı akvaryum kahvesi adlı katagoriye taşıyalım müsadenizle, zira müsait zamanda eklerim canavarlardan.
    Saygılar...

6. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Olcay abi sen çok Jaws filmi seyretmişsin :D bıçakla suyamı girilirmiş yahu koptumda bağlayanım yok valla :D

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Ben bu balığı bir belgeselde izlemiştim arkadaşlar.hiç bu kadar iri olduklarına bakıp ürkmeyin cidden çok büyükler ama son derece yumusak huylu ve dostane bir balık.. dalgıç eliyle çağırıyordu inanmayacaksınız ama balık gelip elinden yemek yiyordu.. Fakat gene başka dostane bir balık olan yunuslar ise bu hayvanı sırf oyun olsun diye yan yüzgeçlerini koparıp balığın yüzme yetisini kaybetmesine sebep oluyorlardı.Ve sonra vurup vurup kaçıyorlardı.. balık yüzemeyip yan yatınca ısırıp dürtüyorlar ve can havliyle yüzen hayvana tekrar vurup kaçıyorlardı.. Balık haliyle sonra ölüyordu..

8. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Geçenlerde bir belgeselde görmüştüm. Beşinci resim gerçekmi diye merak ediyorum da photoshop olmasın o resim.

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Emrah;bende biraz paronayaklık vardır :D Bazen hani hep bişeler olacakmış gibi,aha şimdi başıma birşey gelse nasıl kendimi savunurum ,evden çıkarken şurayı kapattımmı,bunu aldımmı vs gibi :D Aslında denizde bir köpek balığı felan saldırsa Allah korusun,bıçağı kullanmayı boşver elime bile alacak fırsat bulamadan,o panikle ya kramp yerim,ya kalpten giderim herhalde ama kendimi pskolojik olarak rahatlatmak için 3 sene bu şekilde denize girdim :D

Birde ben denize girdiğimde,kıylarda yüzemiyorum.Plajda yada hernerde denize girmişssem,en uzakta kim varsa bilki o benim ;)Bazen açılır 1-2 saat hiç dönmediğim olur.Açıklardada malum,bu canavarlar cirit atıyor :hink:

10. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    5. resimde çekimden dolayı balık devasa , dalgıçlar ufak gözükmüş eğer photoshop şüphesi ordan geliyorsa tabii.. opera kullananlar bilir , forumlarda paylaşılan resimlerin image özelliklerini görebiliyorsunuz kimisinde photoshop ibaresi çıkıyor ama bunda çıkmadı.. çıkmadı diyede ps değil diyemeyiz tabii de belki renkleri canlandırmak için kullanılmış olabilir. dikkat ettiyseniz balığın çevresinde parazit balıkları var onlarda insan boyutlarında gözüküyorlar.. bence fotoğrafçının tam istediği gibi bir kare olmuş. Aynı karede balıklar ve ufacık gözüken dalgıçlar var.. PS ile oynama var mı orasını Allah bilir artık :)

11. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Zaten ağız yapısına baktığımızda bu balığın herhangi birşey ısıramayacağını görüyoruz... keza suyu süzerek planktonlarla ya da içine çekerek deniz anaları başta olmak üzere yumuşak vücuda sahip diğer canlılar ile besleniyorlarmış... Onları bile tam yiyemeyip kalan kısımları gerisin geriye denize püskürtüyorlarmış...

Bunlar da yakın akrabaları...

Ranzania laevis

Masturus lanceolatus

Mola mola yavrusu...

Bu da Ranzania laevis yavrusu...

Sırasıyla Mola, Ranzania ve Masturus larva/yavru çizimleri...

Aslında larval halde iken bu balıkların kuyruk(çuk)ları varmış... Ancak gelişimlerinin bir döneminde kuyruğun gelişimi tamamen duruyormuş...

Sayfayı Paylaş