1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ata - 120L Nano Reef SPS (50x50x50)

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde Pounce tarafından 27 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Pounce

Pounce

Merhaba sayın abilerim,
    Yardımlarınızla sağlıklı bir nano reef sistem kuracağız umarım.. :)

Nano reef Tank: 50x50x50 (8mm, ön ve sağ ex-clear)
    Sump:10x50x50
    Nano reef Ekipman: (henüz alınmadı)
    Tunze 9002
    Tunze 6015
    Newjet 1200
    RedSeaCoralPro / D-D H20
    Korallenwelt Saüle 30cm
    Dazs Aragonit kum
    Salifert testler
    Önerileriniz doğrultusunda da armatür alınacak temo19
    Arka sump tasarımı nasıl olmalı? Tunze 9002 protein skimmer için şaşırtma yüksekliği, kaç bölme olacağı vs. hakkında bilgiye ihtiyacım var..

Erdem., YMR_AY, veysel ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun Ata, Tunze üzerinde su seviye çizgisi olması gerek, şaşırtmayı bu ölçüde yapacaksın. Sump bölmesi için tasarım yapacaksan ilk suyun aktığı bir bölüm bırakarak burada ön mekanik filtreleme yapabilirsin. Orta kısımda kalan boşlukta gerek duyulursa kimyasal filtre malzemesi veya küçük bir medya reaktörü eklenebilir. Zaten sump ölçüsü belli 10x50x50 şeklinde, ps alanını çıktıktan sonra kalan kısmı mekanik ve kimyasal olarak ikiye ayırman yeterli.

Pounce ve Erman Pehlivan bunu beğendi.
  3. Pounce

Pounce

Şöyle bir çizim yapmaya çalıştım, olmuş mu hocam? Adsız.png

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Düşündüğün Tunze Protein skimmer ölçü olarak sığıyorsa gayet güzel bir çizim.

5. Pounce

Pounce

h=30 veya 35 olursa daha iyi olur mu sizce ? Tunzenin atık kabı dışardan görünsün istemiyorum aslında.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Atık kabının görünmesi belki rahatsız edebilir ama atık rengini kollamak ve daha da önemlisi çıkarıp takmanı engellememesi için görünmesi gerekiyorsa atık kabı bence görünsün.

7. Pounce

Pounce

Öyle diyorsanız sumpı iptal ettirebilirim ? Arka camı da siyaha boyarım görüntüde sıkıntı olmaz benim için..

8. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Ata tunzeyi su iniş bölümüne koyacaksan oranın genışliğini 15 cm yapmalısın bu arada sumpun eninden bahsetmemişsin hiç enide 10 cm den az yapmamalısın içine sığdıracak Ps bulamazsın

YMR_AY bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş