1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aslan Balığında Sorun var

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde feronya tarafından 21 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. feronya

feronya

İsim:
    n
    Arkadaşlar,

Bir arkadaşımın elindeki 20 cm. e yakın boyu olan aslan balığının gözleri görmemeye başlamış. Yem almıyormuş bir haftadır. Ne yapılabilir.....Teşekkürler

Nezih

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Aslan Balığında sorun var

Geçmiş olsun Nezih Bey, balığın gözleri görmüyormuş derken biraz açmak gerek konuyu. Balık şartlar normal iken görme yeteneğini kaybetmiş ise elden birşey geleceğini sanmıyorum. Balığın önüne maşa ile yem yanaştırılırsa alır mı bilmem.

Fakat bence iyi öğrenin durumu balığın gözlerinde puslanma, beyazlama olmuş ise bu şartlardan kaynanlanan bir hastalıktır. Hangisi bilemiyorum.Öğrenmek gerek bunları Nezih Bey.

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Göz ile ilgili birden fazla hastalık var. Tam teşhi koyabilmek zor olsa da biraz daha detaylara inerseniz eğer fikir yürütebiliriz.

Geçmiş olsun.

4. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Selamlar .Bence arslanın zamanı gelmiştir ,zira 3 sene önce beslediğim varuala lauti cinsi orfoz da aynı belirtileri göstermiş vede arkasından gitmişti :heyo:

5. feronya

feronya

İsim:
    n
    Yarın durumuna tekrar bakayım...Akvaryumda aslandan başka tangler,trigerlar gibi 20 civarında balık var ve yaklaşık 3000 lt.lik bir akvaryum..
    Yaşında getirdiği olabilir ama gözlere beyaz perde inmiş...daha dikkatli inceleyeceğim...teşekkürler

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Nezih Bey aynen ben de puslanma ve perde inmiş olabileceğini düşünüyorum yukarda da belirttiğim gibi. Aksi halde hiçbir sorun belirtisi olmadan balık görme duyusunu nadiren kaybeder ve çözümü olduğunuda inanmıyorum.

7. feronya

feronya

İsim:
    n
    Bugün Veteriner Hekim Hakan Bey'in yaptığı kontrollerde gözlerde herhangi bir perde veya buğulanmaya rastlanmadı. Ancak yaptığımız araştırmalarda aslan balıklarında bu gibi semptomlara rastlanmaktaymış... Parazitsel durumlarda göz ve denge unsurları kaybolmakta ve beslenme düzeni bozulmaktaymış....sonuçta kurtuluş yok....(((

Sayfayı Paylaş