1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Asil Kral Frontoza

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 18 Ekim 2008 başlatılmıştır.

1. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Asil Kral Frontoza

Hastasıyım bu balıkların gerçekten en asil balıklardan biri belkide en asili paylaşım için teşekkürler saygılar:gif

2. oguzhankevser

oguzhankevser

İsim:
    oğuzhan özgen
    Benim yaşam tarzım olan frontosa dan başka bir balık beslemeyi hiçbir zaman düşünmemişimdir.Başka balık beslesem bile her zaman bir frontosa kolonim vardı. Bu güne kadar beslediğim varyeteler;

- Burundi
    - North Burundi
    - Kigoma
    - Bangwe Yellow
    - Kapampa
    - Moba
    - Mpimbwe Blue
    - Mpimbwe Blue Skupina
    - Samazi Blue
    - Chaitika Blue
    - İkola Blue

Hepsi benim için çok değerli.
    Aslında frontosanın her türünün bakımı çok kolay ve gereklerini bildikten sonra yavru almak çok fazla bir problem değil. Burada bulunma amacım bu türleri elinde bulunduran ve şu ana kadar yavru alma şansını yakalayamamış hobicilere bu zevki tattırabilmek adına yardımcı olmaktır.

YIKIKTEMO, cirol ve murer bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hocam aslında tecrübelerimizi aktarmaya çalıştığımız bu konularda üretmemiş olmak veya üretememiş olmak burukluk yaratmıyor değil. Ancak bir gerçeği yazmam gerekir ki, inan çok samimi söylüyorum bu konuların önünde engeller var. En azından bizim frontoza maceralarımız döneminde. Esnaf arkadaşların yakından biliyorum balık getirme günlerini ve şekillerini. Toptancıda ayrı ayrı akvaryumlarda frontozalar olur, discuslar olur vs. Birinin fiyatı diğerinden fazladır. Esnaf işine geleni alır..bu işe gelme bulunduğu semt yani satabileceği şartlardır.

Benim bir tezim vardır, eğer size 3 cm boyundaki yavrulardan koloni kurmanız için bir esnaf yavru birey getiyorsa ve getirdiği balığın varyetesini bile bilmiyorsa ortaya ne beslediğini, ne üretmeye çalıştığını bilmeyen bir akvarist gurubu çıkar. Lafın özü ben yavru boyda 12 adet frontoza besleyip her birini 20 cm yaptığımda akvaryumda bir dişi olduğunu onunda kendine faydasının olmadığını gördüğümde umutlarım ve beklentilerim yıkılmıştı. Aslında mücadeleyi severim bırakmam peşini ama sanırım o zamanlar türden türe atlamayıda seviyordum.

4. lades

lades

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Cem Tunç
    Peki balıkların sertifikaları nasıl oluyor, nerden anlarız sertifikanın aldığımız balığa ait olduğunu, kim bu sertifikaları çıkarır vs. vs.. ? Teşekkürler.

5. arif 2135

arif 2135

İsim:
    arif
    Slm birşey danışmak istiyorum elimde 2 erkek 8 dışı bir burini kolonim var 5 seneye yakındır besliyorum yavruy ken aldım sadece 6 tane yavru alabildim onuda akvaryumda buldum defelarca yumurta aldılar attılar yada ben kusturdum ama hiç bir defasında kısmet olmadı bekliyorum kendi azinda tutsun die ama 1 hafta sonra yutuyolar bende kusturuyorum kulucka makinesine koyuyorum ama gene olmuyor nerde yanlış yapıyorum yardim ederseniz sevinirim

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yumurta atma veya yutma kısmındaki sorunların nedeni birkaç noktaya bağlanabilir. Frontozalar derin tankları sever ve bazıları buna bakar bazıları bakmaz. Beslenme kalitesi yumurta atımında etkilidir, su ve oksijen değerleri ve yine yumurta tutmuş dişinin yaşadığı taciz miktarı etki eder. Bu konulara dikkat ederek gözlemleyin bence. NLS nutri Gel yemini deneyin, güzel sonuçlar verecektir.

7. arif 2135

arif 2135

İsim:
    arif
    Akvaryum 130*50*60 yem olarak 5 senedir newsepetron veriyorum hafta bir su değişimi yapıyorum saklanabilecek kuplerde var en son2 gün önce kusturdum dışı yi 25 yumurta aldım 6 günde idi şimdi yumurtalar yarısı beyazladi yada erimiş gitmiş

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Beyazlama mantarlaşma anlamına geliyor. Bu dölleme sorunundan olur veya su koşullarından olabilir, diğer faktör yapay kuluçka yumurta çevrim şekli. Beslenmelerini zenginleştirmek iyi olur.

Sayfayı Paylaş