1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Artemia üretimi

Başlığı 'Canlı Yem Kültürleri ve Diğer Yemler' kategorisinde okan058 tarafından 12 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Arkadaşlar uzun zamandır deneme yanılma yoluyla artemia üretimi denemelerimi buradan paylaşmak istiyorum .
    Öncelikle kendime bir akvaryum edinerek içindeki ısı 26 dereceye sabitlendi . Yaklaşık 10 litre olan akvaryumun içine 10 yemek kaşığı iyotsuz kalın tuz eklendi ve 1 çay kaşığı karbonat . Artemiarın yüksek ph da yaşadığı unutulmamalı düşük ph da su asidik bir yapıda olduğu için artemiarın eriyerek suya karıştığı bizzat tecrübe edilmiştir . Yem olarak şu ana kadar bir çok sey denedim ( maya , spurilina hazır çorba plankton )ama gelişimi en hızlı şekilde sürdüren yem phytoplankton oldu . Ben bir çok yerde araştırdım ama kimseden net bir bilgi bulamadım sorduklarımda tam anlamıyla bilgi vermedi sanırım üretimin yayılmaması gereken bir konu . Bu başlık altında isteniler her soruya açık ve net bir şekilde cevap verebilirim .

Yeni yem denemeleri yolda :)

grafikdelisi, ozgun_cyprus, fth-94 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Cevap: Artemia üretimi

Okan abi tebrikler gerçekden değerli paylaşım. Artemia balıklarımız için değerli bir canlı yem elinin altında olması güzel, ışık sistemi dikkatimi çekti ışık ne derece önemli?

3. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal

Işık sadece yeni açılan yumurtaları hasat yapmak için . Bilindiği gibi artemialar sürekli ışığa doğru yüzüyorlar lens ve led kullanmamaın amacı parlak bi ışık elde etmek sürekli su yüzeyine yüzmeleri için ...

ozgun_cyprus bunu beğendi.
  4. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Anladım okan abi gelişmeleri bizlerle paylaşırsan seviniriz.

5. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal

Tabiki Murat her zaman . Bu arada alıntı değildir tamamen kendi tecrübelerim ...
    Resime dikkatli bakıldığında anaçların yanında yüzen yeni yavrular farkedilebilir ...

reefyem, grafikdelisi ve Heliak bunu beğendi.
  6. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Evet anaçların yanında farkediliyo, güzel bir tecrübe olucağı kesin:)

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine sağlık Okan güzel özgün fotoğraflarla süslenmiş yeni bilgiler içeren tecrübe aktarımı olmuş. Teşekkür ederiz paylaşımından ötürü. Yeni yem denemelerine devam dediğin gibi çünkü bu işin asli kuralı Artemia canlı sonuçta ver balık veya canlılar yesin kadar basit değil. Artemia var ve gerçekten uçuran, şişiren ve patlatan Artemia var. Aradaki far ise artemiaların ne yediği sonucundaki farktır. Kısaca besleyici değer için artemialarına vitamin takviyesi gerekir ki artemia tüketene aktarılsın.

Yeşil su denemesi yapacaksın muzlardan anladığım, Kivi, Elma kabuğuda eklersen yanına güzel yeşil su elde edersin. Bu yeşil suyla artemia anaçlarını büyütmek çok kolaydır ama yavrulara vitamin takviyesi yapman iyi olur.

8. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal

Abi vitamin takviyesi olarak deniz balıklarına verdiğim amino omega veriyorum pylanton içinde bunun dışında ne olabilir takviye için ?

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Artemialarını zahmetsizce besleyici atom bombası yapar.

[DAILY]xi2tux_beslemek_animals[/DAILY]

Bu da olur.

10. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal

Abi tam olarak neler var o karışımın içerisinde ?

11. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Evet güzel soru :)

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

13. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Okan bey gelişmeleri merakla beklemekteyim. Yem olaark neler kullandığınızı ve sonuçlarını, kullanacaklarınızın sonuçlarınıda ilerleyen süreçte bize aktarırısanız sevinirim.

14. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Abi aslında ben senin yaptığın karışımın içeriğini merak ediyorum esas :)

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Karışımla niye uğrşayım ki, içerikleri istediğim gibi olan hazır ürünleri bulup çıkarıyorum, bazen ondan, bazen bundan veriyorum. Kısaca yaptığım karışım yok. Toz olanı diyorsan o da bizim Herkül amcanın spordan sonra kullandığı bir destek.

grafikdelisi ve ozgun_cyprus bunu beğendi.
  16. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Temel abi öyle esrarengiz yazılar yazıyorsunki millet meraktan çıldırıyordur, bu neyin nesi diye. Google amcaya soruyorlardır ama malesef orasda yok bunlar. Sadece YIKIKTEMO harici hard diskinde mevcut. :)

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Aynen hard diskte mevcut sadece. Yazmıyorum mesaj sayfalarına, tabii Okan'dan sakladığımdan değil özelden yazacağım ama arkadan atıp tutan sonra da buralarda gördükleri koşup uygulayan, sonra da yine sağa sola gereklerini yazmadan aktaranlar oluyor. Hatta bildiğin gibi uydurma üyeliklerle özelden soranlar oluyor, özelden isterse Okan'a yazarım.

Bazıları bu da altın bulmuş gibi vs diyebilir veya ne bileyim kafasından tilkiler geçirebilir ama umrumda değil.:yazik:

18. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal

Tamamdır Temel abi özelden bekliyorum . Bakalım bizim artemialar obez olacaklarmı :) Bayrama kurbanlık yetiştiricem :)

19. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
  20. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal

Malesef Özgür bey hiç denemedim o ürünü .

Sayfayı Paylaş