1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Artemia üretimi vol 2

Başlığı 'Canlı Yem Kültürleri ve Diğer Yemler' kategorisinde murat parin tarafından 18 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Evet o konuyu biliyorum. Denemek lazım muhakkak. Ya da akvaryumdaki pod miktarını arttırmak lazım ama nasıl

2. Erdal

Erdal

Levent pod benim nanoda 1 hafta balık olmayınca deli miktarda üredi. Bir parça canlı kayayı bir fanusa al içine ufak bir iç filtre motoru koy dönsün o fanusda balık olmayınca çoğalacaklardır.

Pennywise bunu beğendi.
  3. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Tüm sistemi yapsak bile olmama ihtimali var aslında değil mi?
    Ama denemekte fayda var muhakkak. Refi yapmanın faydaları da sanıyorum burada devreye giriyor. Sistemin içerisine bol miktarda pod oluşturup pompalıyor. Tabi bendeki gibi arkadan sump olan sistemlerde bunu elde etmek mümkün değil gibi. O sebeple senin dediğin daha mantıklı. Peki başka soru sorayım. İçerisinde pod olup olmadığını nerden bileceğiz. Yani sistemin içerisinden koyacağımız kaya pod barındırmıyor ise boşuna mı uğraşmış oluruz yoksa illaki var mıdır bir parça olsa da pod.

4. Erdal

Erdal

Bence vardır. Benim tankda yaklaşık 3 - 4 aydır 1 tane bile görmemiştim. Tanktan pikoya su ve kaya koydum 1 haftada istila ettiler. Toplantıya ufak bir parça kaya getiririm Levent suyun içinde.

Pennywise bunu beğendi.
  5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Pot vs illaki vardır Levent, refi içinde ayrıca katkı girmek gerekebiliyor bakım gerekiyor. Tabi marin tanklar için bu şekil reef tanklarında özellikle yoğun mercan popilasyonunda katkı girişi vs olduğu için ayrıca katkıya gerek kalmıyor. Refi de bakılan bitkiler içinde ayrıca budama vs gerektirenler oluyor.

6. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Bugün artemia aldım üstad. Mandarin aldım ama kimseye söyleme :rolleyes:

Ona pod uretene kadar bi artemia çıkartıp denemek istiyorum. Biraz toparlar belki. Düzeneği kurdum bakalım becerebilecek miyim.

veysel bunu beğendi.
  7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Gece balıklar uyuyunca akvaryumun bir köşesinden ufak bir led ile aydınlatıp mandarini oraya çekebilirsen orada beslenir belki. Bir kaç örnek görmüştüm bu şekil uygulama yapılan.

Nadir ve nhtkmn bunu beğendi.
  8. erdoganv

erdoganv

İsim:
    erdoğan vatansever
    Bende bir ay önce balkona 2 adet 5 lt pet koymuştum içine artemia attım ve unutum . geçen gün baktım her ikisinin içi fıkır fıkır artemia dolu . ne yerler ne içerler bilmen 2 ayı dolduruyorlar ve hala hayattalat . herhangi bir besin girmedim daha .

9. sadi

sadi

İsim:
    sadi kocamaz
    Konu 2 sene eskimiş ama yinede yazmak istedim.Artemialar ilk 3 gün keselerinden beslenir.İlk 3 gün yem vermeyiniz.İlk 3 gün yem alamayacakları için verdiğiniz yem 3 gün içinde suyu bozacaktır.Deniz tuzu kullanmak daha doğru olur diye düşünüyorum.İlk önce büyütme akvaryumunda tuzlu suyu hazırlayın ve o sudan alıp kolonya şişesin de çıkartma yapın.

10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Evet artemialar kistten çıktıklarından 2-3 gün sonra yemleme yapılırsa daha iyi olur ama elinizde canlı fitoplankton varsa ilk günden itibaren tankı yeşillendirebilirsiniz, hazır sisteminiz mevcutsa o suyu kullanmak benim gözlemimce daha iyi oluyor fakat oturmuş sistemden alınan akvaryum suyundan artemia kültürüne kesinlikle başka bir zooplankton türleri karışır, suni tuz ile kurulan sistemin tek artısı başka bir kültür karışmaması...

Sayfayı Paylaş