1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Artemia Üretimi

Başlığı 'Canlı Yem Kültürleri ve Diğer Yemler' kategorisinde Alparslan tarafından 3 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ben kendi adıma şu anda clownfish üretimi için 3 adet artemia çıkarma setini dönüşümlü durmadan çalıştıran, anaçlara durmadan donmuş yetişkin artemia veren biri olarak şunu yazabilirim, istediğimde besin düzeyi yüksek canlı artemia bulabileceksem hemen tercih ederim, yumurta ise zaten hep lazım. Artemia yumurtası açık olarak aşağı yukarı 25 gr fiyatı 55 TL. Bu fiyat bence yüksek, çıkma oranı yüksek yumurta da bulunursa ben tercih ederim.

2. artemia sp.

artemia sp.

İsim:
    Gözde DELİCE
    Kesinlikle zenginleştirilmiş doğrudan alglerle doğal yolla büyütülen Artemia'yı canlı olarak satmak en büyük amaçlarımızdan birisi. Yumurtalar genetik özelliklerine bağlı olarak kabuk yapıları itibariyle diğer ülkelerdekine oranla biraz düşük çıkabilir ancak bizim için önemli olan ülkemizin kaynaklarını sürdürülebilir bir şekilde kullanmak ve akvaryumcularımıza bu anlamda hizmet sunmak. Kaldı ki canlı yemlerin dondurulmuş olarak besin değerlerinde düşüş ve balıkların sindiriminde farklılıklar olabiliyor. Canlı yemi canlı tüketmek daha iyi elbette. Umarım çk yakın zamanda sizlere ürün satış izinlerimizi aldığımızı müjdeler ve talebe uygun özellikte ürün çeşitliliğimizle güzel çalışmalar yapmış oluruz. Geri dönüşleriniz ile (balıklarınızda gördüğünüz değişimleri aktararak) amacımıza ulaşmış olacağız kanısındayım.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Donmuş yeme karşı canlı olanını tercih etmek daha fazla açıdan faydalı. Donmuş yemler ile tanka giren asalaklar, suyundaki fosfat vb. Tabii besin değeri çalışması çok önemli. Hayırlısı olsun.

4. artemia sp.

artemia sp.

İsim:
    Gözde DELİCE
    Çok teşekkürler...

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Palyaço yavruları çoğalınca bende artemia üretimine gaz verdim, ufakları küçük yavrulara, orta boylular büyük yavrulara, anaç artemialar da anaç balıklara veriliyor.
    Videoda gördüğünüz gibi artemia anaçları sürekli yumurtluyor ve eşleşiyorlar, bunların sağlıklı çoğalmasında ki en önemli faktör canlı fitoplankton dur, döngüyü iyi kurduğumu düşünüyorum, zincirin halkalarının kopmamasına çok dikkat ediyorum, iyi seyirler...:)

Pennywise bunu beğendi.
  6. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Dip temizliğini ihmal etme Alparslan, pis yaratıklar bunlar.Kişisel temizliklerine hiç dikkat etmiyorlar. :)

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi tabi ki arada dip temizliğini yapıyorum ama fazlada yapmıyorum bunlar böyle ortamdan hoşlanıyorlar, zaten yedikleri içtikleri belli bir sıkıntı olmaz...:D

8. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Dipteki pislik arttıkça renkler kızarmaya başlıyor, renklerinin kızarması demek besleyicilik özelliğinin azalması demek, o yüzden dip temizliği önemli.

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hakan abi bendekiler pembe bile olamıyor, sadece fitoyu fazla kaçırınca yeşile dönüyorlar sonra tekrar bembeyaz devam o kırmızı olması şöyle aşırı yaşlananlar ölmeye yakın kırmızı oluyor, abi sende üretiyorsan video ekle seninkilerin rengini merak ettim açıkçası...:D

10. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Renklerinin yeşile dönmesi daha iyi zengin besleyici olduğunu gösteriyor.Ben özellikle ayrı kültür olarak bakmıyordum, rotifer kültürünün içinde bir kaç tane bırakıyorum test amaçlı ama onlar sürsüne bereket hemen çoğalıyorlar.2 gün önce ayrı bir artemia kültürü kurdum refideki atlara artık donmuş yem değil de canlı artemia vermek için.2-3 haftaya büyürler o zaman yayınlarım.

Alparslan bunu beğendi.
  11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    En iyisini yapmışsın abi, benimde rotifer kovalarının birine 2 tane istemeden kaçmıştı, ya süzgeç vahıstasıyla kist olarak yada başka bir şekilde girmişler, bir gördüm dev gibi olmuşlar, ama rotifer kovasını hemen süzdüm attım dışarıya rotiferlerin yiyeceklerini tüketiyorlar keratalar, Allahtan fito kültürlerim yukarıda çalışıyor onlara bir kaçsa yandım bittim, onlar cennete ben cehenneme düşerim...:koptum:

ozgun_cyprus bunu beğendi.
  12. gökhan nacar

gökhan nacar

İsim:
    Artemiaci
    arkadaslar herkese merhaba artemia hakkinda edindigim bi tecrubem var sizlerle paylasayim marmara denizi suyu ile 16-18 saat arasi %90 cikarma orani yakaladim kaya tuzuna gerek kalmadi iyi hobiler dilerim

13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Onu bende denemiştim, aslında akvaryum suyuyla da oluyor, kullanım şekline göre değişir artemia çıktıktan sonra süzüp verilecekse çok iyi oluyor yalnız artemia yı büyütmek istiyorsak ve deniz suya yada akvaryum suyu kullanmak istiyorsak çok koku yapıyor ve içine başka zooplankton kültürleri de karışmış oluyor, o yüzden artemia boylandırma tankında kaya tuzu ideal...

14. gökhan nacar

gökhan nacar

İsim:
    Artemiaci
    ben elimde az deniz suyu kaldigi icin kaya tuzu ve deniz suyu ile 20 lt lik akvaryum kurdugum suan hepsi canlilar maya corbasi ile besliyorum bir sikinti cikmadi suana kadar

15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hayırlı olsun resim veya video var mı, yalnız maya çorbasına dikkat etmek lazım suyu çabuk bozar o açıdan spirulina daha iyi...

16. gökhan nacar

gökhan nacar

İsim:
    Artemiaci
    sprıluna pahalı ve bulamıyorum kolay kolay bucem ıyı degıl sık sık denıze balıga gıderım ordan 10 ltrelık bıdonlar getırıyorum fotograflarını paylaşıcam birazdan buraya

17. gökhan nacar

gökhan nacar

İsim:
    Artemiaci
    Şuan yavrular 2. günündeler bayağı bir yavru sayım var sanırsam 200.000 falan ilerleyen vakitlerde kültür calısmalarına alg üretimine başlayabilirsem yetişkin sayım artacaktır.
    deniz yosunu getirip akvaryumumu koysam acaba alg olsumu saglayabılrmıyım ?

20150609_115006.jpg 20150609_115006.jpg 20150609_115006.jpg 20150609_115017.jpg 20150609_115024.jpg 20150609_115024.jpg

Düzenleme: 9 Haziran 2015
  18. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aslında spirulina aktarlarda var 5 - 10 liraya bayağı veriyorlar.
    Buda bendeki yoğunluk yavrulara verdiğim zamana ait video...:)

19. gökhan nacar

gökhan nacar

İsim:
    Artemiaci
    aktarlarda kapsül haline var bildigin bi aktar varsa bana söyle bende alayım lakin esenlerde pek yok bulumuyo

20. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Mısır çarşısına bir bak, ben geçen sene almıştım hala var mı bilmem...

Sayfayı Paylaş