1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Artemia Üretimi

Başlığı 'Canlı Yem Kültürleri ve Diğer Yemler' kategorisinde Alparslan tarafından 3 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Çıkıyor temel abi. Onemli olan hava ve ışık

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Işık önemli mi artemia çıkarmak için? Hiç ışıksızda çıkıyor galiba.

3. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Yumurtalardaki bir enzimi aktif ettiğini okumuştum. Ama salla bişey yazmak istemiyorum

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Temel abi ışık eklersen açılma oranı daha fazla oluyor bir de ph ı arttırmak için karbonat yada bizim eklediğimiz kh dan birazcık ekle daha çok artemia çıkar hemde etli butlu...:D

Kazım, TencoMelih ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Işık yumurtadan çıkmalarını kolaylaştırıyor doğrudur.

Tapatalking

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  6. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Abi ben akvaryumdan değişim için çektiğim suyu saklayıp artemiaların ve hatta rotiferlerin su değişimlerini bu su ile yapıyorum. Malum zaman ekonomi devri :D

TencoMelih, YIKIKTEMO ve Alparslan bunu beğendi.
  7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yedek bir rotifer kültürü sıfır suyla bulunsun ama veya saklıyorsundur şırıngada kültür olsun çünkü akvaryum suyu ile yapılıp çöken kültür az değil, oluyor ama belli olmuyor bazen ne olacağı.

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Akvaryumdan alınan su oluyor ama bol oksijen olması lazım yoksa su ölüyor ve acayip koku yapmaya başlıyor...

Kazım, TencoMelih ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  9. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Buzdolabında içi yoğun plankton kültürü dolu yarım litrelik su şişelerinde sürekli rotifer kültürü bulunduruyorum. Böyle sakladığınızda rotiferler çökmeden oldukça uzun süre dayanıyor. Yedekleme yapmak açısından oldukça iyiler.

10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
  11. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Alpi o eklenen kırmızıyı anlayamadım ve artemia oranı mı o x15

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Şişede ki kırmızı şeyin Türkçesi kırmızı maya, x15 zoom ayarı olması gerek...

13. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Kırmızı maya mı? O zaman süt ile alg ile aynı performans mı alıyoruz

14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Habitatında alg tüketiyor algın yerini hiç bir şey tutmaz, yalnız bunlar yan besin olarak faydalı abi...;)

15. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Kırmızı olan şey kırmızı pirinç fermantasyon a uğramış olan suyu

16. artemia sp.

artemia sp.

İsim:
    Gözde DELİCE
    Herkese merhaba arkadaşlar,
    Yeni üyelerdenim. Artemia konusunda ülkemizde yaşanan bazı gelişmelerden haberdar etmek isterim sizleri. Önceki yazışmalarınızı kısmen okudum, hepiniz deneme yanılma ve araştırmalarınızla güzel başarılar elde etmişsiniz. Artemia büyütmek hem zordur hem kolay. Sadece biraz bilgi biraz da ilgi ister. Çok yakında, eğer herşey yolunda giderse ülkemizde kendi öz kaynaklarımızdan Artemia hem yumurta olarak hem de büyütülmüş canlı biyomas olarak satılabilecektir. Akvaryum sektörü için ve ülke ekonomimiz, dışa olan bağımlılığımızın bir nebze de olsa azalması adına güzel bir gelişme olacak kanısındayım. Akvaryum sektöründe ülkemizde Artemia yumurtası tüketimi miktar olarak tahmini ne durumda sizlerden bilgi almak isterim. Ayrıca büyütülmüş Artemia satışı konusunda ne düşünüyorsunuz? Satın aldığınız yumurtalar ile kendiniz büyütüp sattığında nasıl fiyatlara gidiyor? Şimdiden teşekkür ederim.

17. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    2000 adet artemia yı 25 liraya almıştım. Tabş tek tek saymadım. Yumurta olarak satışı daha kolay. Ben kendime üretim için almıştım artemiayı fakat zahmetli olmasından dolayı tekrar yumurtaya geçtim.

18. artemia sp.

artemia sp.

İsim:
    Gözde DELİCE
    Salt Lake Artemiası mıydı? onlar biraz küçük oluyor dolayısıyla anaçları da daha hafif...bizim yerli türümüzde yaptığımız çalışmada 1000 adet yaklaşık 10 gram geliyor o da sizin aldığınıza ağırlık olarak denk gelir. Bir keresinde de 20 TL gibi bir fiyat duymuştum. Demekki aşağı yukarı bu seyirlerde. Teşekkür ederim.

19. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Canlı çıkmış artemia fiyatı dediğim. Yerli mi salt lake miydi bilmiyorum

20. artemia sp.

artemia sp.

İsim:
    Gözde DELİCE
    anladım, nauplii aldınız o zaman. Yumurta satışları nasıl? yurtdışından gelen kovalarda 8 kg'lik vs. olanları petshoplarda bölüp de satabiliyorlar. Nasıl fiyatları?

Sayfayı Paylaş