1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Armatür Tasarımım

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde nemesistr tarafından 14 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. nemesistr

nemesistr

Yer:
    sakarya/istanbul
    İsim:
    eyup yayla
    Murat abi kadar olmasa da kendi çapımda bir armatür yapmaya karar verdim. Şimdilik bütün parçalarını hazırladım. Kısmetse yarın atelyede yapacağım. İş bitince resimlerini de paylaşırım.
    Şuan bilgisayarda tasarladığım sistem şu şekilde:

Al sactan iki adet kafes
    4 adet bilgisayar fanı
    adaptör
    4 adet T5 2 adet T8 lamba (Ama sadece 5 ini sığdırabildim)

Ön tarafında menteşeli yem koyabilmek için kapak bulunmaktadır.

Fikirlere açığım. Şuan tasarımı daha yapmaya başlamadığım için :)

Ekli Dosyalar:

murer ve BulentS bunu beğendi.
  2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    T5 ler yeterli, T8 lere gerek yok Eyüp. Birde 4 adet fan çok fazla, zamanla ses yapacak, 4 adet 6 cm kullanmaktansa, 2 adet 8 cm kullan.

Çizimde reflektör görmedim, reflektörsüz düşünme. Akvaryum üzeride tamamen kapanmış olmasın, sanki kapanacakmış gibi gördüm.

Fan kontrollerine termik koy, belirli ısıyı göredüğünde otomatik çalışsın.

nemesistr bunu beğendi.
  3. nemesistr

nemesistr

Yer:
    sakarya/istanbul
    İsim:
    eyup yayla
    Reflektör koymadım evet abim. Sakaryada bugün iş çıkışı saatlerce bütün dükkanlara sordum ama yapan veya satan çıkmadı. İlk başta Reflektör koymadan yapacağım. herşeyi hazırladıktan sonra Celal abiye lambaların boyuna göre reflektör siparişi vereceğim. Arkadaş yarın sabah alacak lambaları çünkü. Kaç cm alacağını bilmediğim için Celal abiyi arayıp sipariş edemedim.

Yok akvaryumu komple kapatmıyorum abim. Arkada 1 cm boşluk bıraktım. Ön tarafına da yem dökmek için 10 cm yeri menteşeli açılır kapanır kapaklı tasarladım. O öndeki v şeklindeki duruş ondan :D Menteşe çizmesi çok zor da çizim programında :D

Hmm anladım abim o zaman bendeki fanlar zaten 8 cmdi 2 sini takarım. Sıcaklığı bilgisayar çok fazla hesapladığı için 4 tane koyup sürkilasyonu programda çalıştırınca sıcaklık bayagı düştüydü. O yüzden tasarlıyordum ama tamamdır. 2 sini takarım.. Lazım olursa sonradan 2 tane daha takarım :)

4. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Basarılar eyüp kardeşim bekliyoruz bitmiş halini murat abi sana yardımcı olcakdır:)

5. nemesistr

nemesistr

Yer:
    sakarya/istanbul
    İsim:
    eyup yayla
    Evet bugün atelyede boş vaktimde şasesni hazırlayabildim. Yarın da gelecek olan lambalara göre reflektörleri sipariş edeceğim. En son da boya veya kaplama yaptırmayı planlıyorum. Umarım hoşunuza gider..

Ekli Dosyalar:

talha54 ve murer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş