1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Arkadaşlar ilk akvaryumu mu kurmaya başlıyorum

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde caner çaylak tarafından 4 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

1. caner çaylak

caner çaylak

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Caner çaylak
    IMG_5887.JPG
    Merhaba arkadaşlar ilk akvaryumu kurma çalışmalarına başlamış buluyor
    Ölçülerim 80 x60 x50 yükseklik 240 litre akvaryumumu yaptırdım nasipse hafta sonu metal iskeletüstüne mobilya giydireceğim

IMG_5946.JPG Mobilyasının içine izopan ses yalıtımı ve üzerine köpük yaparak yalıtım sağlıyacağım çalışmalara başladığım zaman bunları resimli olarak sizdeğerli tecrübeli arkadaşlarla paylaşarak bilgi alacağım bu arada 9 filitreli ozmoz cihazımıda aldım buna ilave olarak silikat reçine filitreli yapacağım bulamadım yanlız

IMG_5948.JPG İnternetten bir refraktometre cihazı bir tds ölçer siparişi verdim yeni bir kaç haftaya ulaşır sanırım . Skimerim buble magus nac 3.5 bunu ikinci el aldım

Akvaryumun delik değil overflow olucak en büyük hata bu oldu ama dıy güzel overflow lar mevcut bunlardan yapmayı düşünüyorum

IMG_5857.PNG IMG_5947.PNG

Kafa motoru olararak eheim conpact 1000 almayı düşünüyorum yine aynı markanın 300 wlık ısıtıcısını almayı düşünüyorum bunlar benim akvaryumunda uygun mudur acaba arkadaşlsr tecrübelerinize göre düşünceleriniz nedir

Tek sorunum şu an için sump bunu nasıl hesaplıyıp nasıl dizayn edicem bu konuda da fikirlerini paylaşırmısınız acaba

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 8 Mayıs 2017
    veysel bunu beğendi.
  2. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    240 litre icin nac3.5 yeterli gelmeyecektir. Ps inizide ilerde degismeniz gerekebilir.

Sump icinde mobilyanizin olculeri onemli tank ile ayni olcude ise. 70 50 40 olculerde bir sump icinden 15 cm i tatli su jaznesi olarak ayirip tek parca halinde kullanabilirsiniz.

Overflow lar hakkinda pek bilgim yok acikcasi.daha once kullanmis arkadaslar bilgi vereceklerdir.

YMR_AY bunu beğendi.
  3. caner çaylak

caner çaylak

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Caner çaylak
    Nac 3.5 350 lt ye kadar uyumlu diye biliyorum hatta yanılmıyorsam temel abinin bir konuda yazdığını okumuştum.

Tankın mobilya ile aynı 40 40 profilden yapılıyor

4. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Canli yukunu de dusunerek genelde kurulumlarda ps i 200 litrelik tank icin 400 litre uyumlu modellerden seceriz. Nac3.5 olmaz demiyorum olur. Ama o tanka tang koymazsan olur. Balik sayin az oluraa olur

5. caner çaylak

caner çaylak

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Caner çaylak
    Anlıyorum peki işimi görebileceğiniz bir model önerebilirmisiniz

Bu arada arka cama fon yada resim kullanmak uygun oluyormu bunu sormamdaki amacım çok yüksek kalitede su altı fotoğrafçısı bir arkadaşım var resimler elimde mevcut resif resimleri

6. Maksworld

Maksworld

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Emre BAŞAR
    Profil ileridr sorun çıkarmazmi krozyon ulaşabilir okudum kadari ile ahşap iskelet öneriliyor.

7. caner çaylak

caner çaylak

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Caner çaylak
    Epoksi kaplanacak sanmıyorum bu arada eheim compact 1000 işimi görür mü arkadaşlar yarın sipariş geçicem ondan soruyorum

8. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    kafa motoru olarak 2000 olanını almalısın.

9. caner çaylak

caner çaylak

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Caner çaylak
    Bunun hesabı neye göre hesaplanıyor ksç kez çevir meli

Birde ufuk bey rw 4 bu tank için yeterli mi acaba

10. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Kafa motorunu buyuk alirsan rw4 bence yeterli olacaktir. Jebao dc 4000 ile rw4 ile fazlasiyla yeterli bir akinti elde edebilirsin. Ama merak ettigim su overflowbox lar nekadar su indirebilir sumpa?

11. caner çaylak

caner çaylak

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Caner çaylak
    Biraz araştırmıştım temel bir konuda yorum olarak yazmış eski konularda alttan ne kadar su basarsa üstten okadar iner ben çya boru çapını biraz geniş tutacağım yada çift tarafa da koyacağım birde emniyet için tıkanma vesaire gibi durum için . Ama akcaryum delmeye çok sıcak bakmıyorum m iki farklı arkadaşım ın tankları delindiği yerden çstladı gitti o yüzden deldirmedim

Re 4 jeabo 3000 ile uyumlu olurmu

IMG_5983.JPG

12. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    O tank camin onundemi?

13. caner çaylak

caner çaylak

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Caner çaylak
    Evet olmamasımı gerekiyor köeşede

IMG_5986.JPG

14. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Yani istemedigimiz yosunlarla ugrasabilirsin. Gun isiginin tanka vurmasini pek istemeyiz. Sende dogustada vuracak batarkende. Tabi bu illa yosunlanacak anlamina gelmiyor. Ihtimal arttiriyorsun sadece.

15. caner çaylak

caner çaylak

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Caner çaylak
    Anlıyorum ufukbey yeni yer arayışına geliyorum hemen birde kendim armatür yapacağım 100 w blue 50 w cool White yeterli mi uv ledde kullanmalımıyım uv olarak ne seçmeliyim bu tank için

Birde bi soru sormuştum rw 4 jeabo 3000 ile uyum lu olurmu demiştim bilgilendirirmisiniz

16. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Kusura bakma atlamisim sorunu. Jebao dct 3000 kafa mtoru bulduysan al hemen. Rw 4 ile ikisini birlikte kullanirsin aradaki uyum tank icinde yapacagi akinti aslinda. Iyi akinti olacaktir 2 si ile. Ilerde dusuk gelir ise bir rw4 daha alirsin ikinci elden

17. caner çaylak

caner çaylak

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Caner çaylak
    Teşekkür ederim bu ikisini alacağım şimdi 100 w blue50 w cool White aydınlatma yeterli mi uv ve purple wave de aralarda birkaç vat kullanmalımıyım afmatürü kendim yapacağım

18. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Armaturu diy yapmak set halinden almanizdan pahaliya maal olabilir. Bence iyice bi arastirin derim.

19. caner çaylak

caner çaylak

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Caner çaylak
    Çok araştırdım yakında yurt dışından misafirlerin gelecek siparişini vereceğim ondan bu konuya hakim değilim biraz becerimde elimden geliyor cnc torna freze hepsinin oprratörüyüm aslında ben şu soğutmalı bir ürün düşünmüştüm gerek yok dediler

Su soğutmalı led armatür ısıyı fana göre çok daha iyi tüy i emdiğini düşünüyorum

20. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Yurtdisinden misafir gelecekse cok guzel armaturler getirtebilirsin. Cbc vs de ugrasmassin. Tabi senin tercihin sonucta bir hobinin bir parcasi kendim yapacagim dersin yaparsin

Sayfayı Paylaş