1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aranıyor: 80 cm Akvaryum için Led veya T5 Armatür

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Malzeme İlanları' kategorisinde ersan kpt tarafından 20 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ersan kpt

ersan kpt

İsim:
    ersan devrim
    80 cm olan yeni başladığım deniz akvaryumu için Led yada T5 armatür arıyorum. DIY veya orjinal fark etmez.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 20 Ocak 2015
  2. eltes elektriks

eltes elektriks

Yer:
    Tekirdağ
    İsim:
    Sait ibiş
    Benim size tavsiyem t5 ten asla şaşma.

3. ersan kpt

ersan kpt

İsim:
    ersan devrim
    Siz armatur yapiyormusunuz?

4. eltes elektriks

eltes elektriks

Yer:
    Tekirdağ
    İsim:
    Sait ibiş
    Kapağınız varsa çok basit hangi şehirdensiniz.

5. ersan kpt

ersan kpt

İsim:
    ersan devrim
    Adanadayim su anki duzenegim su sekilde; 20150120_231504.jpg

6. eltes elektriks

eltes elektriks

Yer:
    Tekirdağ
    İsim:
    Sait ibiş
    tanıdığın bir elektrikçi 4x14 wat t5 florasntları içine rahatça montaj eder.ampülleri slyvıana adanada bulamazsan internetten 2 coralstar 2 aquastar maliyetide en fazla 300 tl olur

ersan kpt bunu beğendi.
  7. ersan kpt

ersan kpt

İsim:
    ersan devrim
    Eywallah tesekkurler...

8. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Elinizdeki mevcut armaturun resimlerini çekip, icindeki floresanlarin kac watt oldugunu yazarsaniz yardimci olmaya çalışalım.

Birde akvaryum biyutlariniz nedir?

ersan kpt bunu beğendi.
  9. ersan kpt

ersan kpt

İsim:
    ersan devrim
    mevcut armatürün resmi üstte vardı;markası Boyu marka içinde 1 adet sylvana actinic blue floresan var 18w.Akvaryum boyutu 80x40x40 cm.Perşembe günü bir aksilik olmazsa 4*39w t5 armatür alabilicem sanırım.Anlaştığım arkadaş rahatsızlandığı için iş bu kadar gecikti ama hala %100 kesin olmadığı için hep bir B planı arayışındayım maalesef. Yalnız şöyle bir durum var arkadaş tatlı su akvaryumunda kullandığı için philips in daylight floresan larından kullanıyormuş onlar da 6500 k .Sanırım floresanları değiştirmem gerekicek...

10. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Elinizdeki armartur kac x 18? Bunu T5 e cevirme imkaniniz var boyle degerlendirebilirsiniz.

6500 kelvin kullanma imkaniniz yok malesef.

11. ersan kpt

ersan kpt

İsim:
    ersan devrim
    Biraz önce de burdaki alışveriş yaptığım petshoptaki arkadaş geldi akvaryumu görmek için; akvaryuma almak istediğim 4X39 w aydınlatmanın çok fazla geleceğini max 2 adet 39 w floresan kullansam daha iyi olacağını söyledi.Şu an elimdeki tekli t8 armtür ve 64 tane led var yaklaşık 1,20 m. toplam kaç w yapıyor onu da tam olarak bilemiyorum ...(Led Şerit Silikonlu 5m 12V Mavi)

12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    60 adet üç çipli ise metrede 14.4 w çeker ama bu ledler sıkıntı tanklarda sadece mavi desteği için olabilir. 2x39 w yeterli gelir bence de. Bu tip bir tankta softlar için 2x39 w kullanmıştım fazlasıyla yeterli geliyordu.

13. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    6mt 3 çip li led beyaz 3 metrede mavi kullanın geçsin gitsin uğraşmayın daha fazla.

14. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Elinizdeki ozelliklerini bilmediginiz ledi kullanmaktansa mevcut armaturunuzu 2x39 watta cevirmek daha yerinde bir karar olur.

ersan kpt bunu beğendi.
  15. ersan kpt

ersan kpt

İsim:
    ersan devrim
    Tamamdır,veysel bey de aynı sekilde düşündüğüne göre ortak paydada buluşmak akıllıca olur benim ıçinde...

veysel ve murer bunu beğendi.
  16. ersan kpt

ersan kpt

İsim:
    ersan devrim

Murat Bey bu arada elimdeki BOYU (PL-60 AKVARYUM KAPAK ve AYDINLATMA SET) marka armatürü elektrikçi arkadaşa söyledim 2*39 w t5 e çevirebilirmisin diye ama nasıl olacakmış diye soruyor??

17. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Icinde 18 watt var dediniz. 18 watt floresanlar 60 cm uzunlugundadir. 24 watt T5 lee ise 55 cm dir

Bende yukarida 39 watt yazilinca 39 watt dedim ama sizin tankiniz 89 cm oldugundan 39 watt buyuk gelecek 39 watt T5 lerin uzunlugu 85 cm dir. Armaturun ic kisminin olculeri ve resimlerini bana gonderin bir bakakim neler yapabilecegiz.

18. ersan kpt

ersan kpt

İsim:
    ersan devrim
    20150127_210717.jpg 20150127_210641.jpg 20150127_210610.jpg

Ekli Dosyalar:

19. ersan kpt

ersan kpt

İsim:
    ersan devrim
    Armatürün tam boyu ayaklar açilinca 80 cm,ayaklar kapaliyken 70 cm kadar. Floresanin bulundugu kisim 65 cm, floresan ise 59 cm genisligi distan disa 9 cm.

20. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    2x24 watt sizin için yeterli gelecektir. Balastı mecburen dışarıda olacak...

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş