1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aquareef Pro 3 vs Kessil ap700

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Rubbertooth tarafından 2 Mart 2018 başlatılmıştır.

1. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Mh candır gerisi heyecan
    Oylamaya itiraz ediyorum :dans:

MESUT_KERİM ve Montimahir bunu beğendi.
  2. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar!

Aquareef pro 3 kullananlar yeşillendirebilir mi lütfen?

3. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Sorduğun soruya sanıyorum kimse net cevap veremez.Cevap verebilmesi için bahsettiğin iki armatürü de alıp aynı şartlarda denemesi lazım ki iki modelde yakın zamanda çıktı anladığım kadarıyla.Led armatür hala kendini sps akvaryumlarında kanıtlayamamış iken kalkıp arasında bu daha iyidir diyebilmek kolay birşey değil.Kessilin kalitesi ortada zaten, şayet paran varsa kessil al, yok o kadar para ona yazık diyorsan aquareefte kötü armatürler üretmiyor.
    Yukarıda da yazdım şayet sps bakacam diyorsan led destekli mh takacaksın ve armatürle alakalı kafanda soru işareti kalmayacak.Yok macera istiyorum diyorsan buyur hangini istiyorsan o modeli al.

Rubbertooth, veysel, MESUT_KERİM ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  4. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Aquareef' te karar kıldıysan biraz bekle, SPS performansı ve bakılabilen türler için sonuçlar birkaç ay içinde belli olur. MH, T5 zaten kendini kanıtlamış. Kessil için yurtdışı referansına bakmak lazım ama ışık tek başına faktör değil.

ledz.JPG

veysel bunu beğendi.
  5. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Arkadaşlar ayıp oluyor yalnız :)
    Benim LED'lere marka ismi koyuldu. Hatta epeydir var:)

Anchor leds

Bir de yukarıda yazan ürünlerle sps falan olmaz. Göbeğimiz çatladı artık. Yaptım ben diyenler de iki tane hystrix bir Milka fragı koyup ölmedi diye sevinenler. Bu iş uzay zaman denklemi değil. Vücudu kalsit üzeri polyp dolu bir bünye her açıdan ışık istiyor bulamazsa gidiyor. Çok giden olursa ölüyor. Standart armatürler ışığı belli açıyla vurduğu için canlının bir bölgesi ışıksız kalıyor zayıflıyor ve olmuyor vs vs . Sps hayal lps gerçek :)

veysel ve Rubbertooth bunu beğendi.
  6. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    Azıcık tepki çekmek iyidir :D

Merci beaucoup :cool:

Sanırım Ap700 alıp 4x39w t5 ile bir şekilde hybrid yapmaya çalışacağım..

Bakalım neler olarak neler..

Sena bunu beğendi.
  7. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Ben aquareef pro 2 ile yaptim ve sadece fraglarim olmedi diye sevinip oldu demedim.

Drop konumun icerisinde her detay resimlerle var. Tatmin edici oranda buyumede aldim.

Zor acro ile sadece kucuk fraglar uzerinden denemelerim oldu ancak staghorn milka monti birdness gruplarinda hicbir sorun yasamadan ciddi buyumeler ile devam ettim.

Sonrasinda farklari gorebilmek adina ayni tankta T5 e gectim. Buyumelerin daha fazla hizlandigini gozlemledim ve paylastim.

Simdi suraya gelecegim. Olmaz etmez catladik patladik demekten ziyade ortaya koyup konussak ya.

Ben bunlari yazarken portal icerisinde herkesin gorup degerlendirebilecegi sekilde paylastim ve yazdim.

Amacim polemik degil dusuncelere saygi gosteririm ancak olmamasini sadece isiga baglamak bence daha buyuk yanlis. Duzenli haftada iki kere test yaparak (eserler dahil), katki girisi saglayarak duzenli su degistirerek bunu yaptim. Belki tek etken isik degildi ama evet aquareef pro2 ile yaptim. Suphesi olan veya incelemek isteyen herkese portal icerisinde bulunan drop konumu inceleyebilecegini hatirlatirim.

Su anda aquareef pro 3 kullaniyorum ve mevcut tankimda da sps yapacagim. Olumlu olumsuz gozlemim olursa onu da konum icerisinde paylasmaya devam edecegim...

veysel, Rubbertooth, Ufuk_Arslan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Veysel bey "BRHN Anchor" ' ları canlı görmen lazım dedi, bu sebeple PAR metrem ve spektografım ile haftaya Cuma kısmetse Ankara' da olacağım.

basma tulumba, veysel ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Mahir haberimiz olsun bir gün önceden geçen geldiğinde nasip olmadı görüşmek.
    Edit:: Cuma günü yazmışsın görmedim.
    Mutlaka bir telefon et ne zaman nerede olacaksın ona göre izin vs bakayım okey. Aksama kalacaksan daha süper olur çay çorba vs bir toplaşma ayarlayalım.

Düzenleme: 4 Mart 2018
  10. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Haber bekliyoruz mutlaka!

11. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Sağol Özkan'cım :)

Bu arada ayrıca Veysel abi, beni onore ediyor da benim öyle büyük iddialarım yok. Şundan iyi bundan iyi gibi bi kafada değilim ancak işin "Led ve Deniz akvaryumundaki ışık kısmını" firmalardan daha iyi bildiğimi düşünüyorum. Ticari düşünmediğim için de atraksiyon yapıp, birçok değişik marka ve renkleri deneme şansım oluyor. Zaten yakında noktayı koyacağım ustalık eserine az kaldı :)

veysel bunu beğendi.
  12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yav ben gördüğümü yazdım, Burhan ve Mesut un yaptığí armatürlerle hazır armatürleri görerek kıyaslayabilecek bir durumdayım kapasite olarak hobide.
    Standart čalışmadıkları kendilerinin hobiden aldıkları tecrübeyle ne yaptıklarını bildikleri için farklı kombinasyonlar ortaya çıkıyor.
    Yapılan armatürler seri imalat gibi olmuyor her defasında farklı bir ton da olabiliyor, bir armatúr edinmek isterseniz istediğinizi de söyleyip yaptırma imkanı sunuyorlar. Bu da daha cezbedici oluyor en azından benim icin.
    Bunları o kötü bu iyi diye kıyaslamıyorum yanlış anlaşılmasın, diy olayını her zaman tercih ettiğim icin söylüyorum. Ama diy olayı gerçekten imkanlar dahilinde çok gelisti.

Forumda da bir çok yeni başlık var diy konularında.

MESUT_KERİM bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş