1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aquamacro 150p

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde ogiler tarafından 2 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    200 litre akvaryum icin bu aquamacro 150p yeterli olur mu canli olarak sps agirlikli yapmak istiyorum tabii spsler iyi su kalitesi istiyor eger az olur yetmez derseniz yeni bir portal ps yapabilirim.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Belli bir canli yukunu kaldirir macro 150 ama sadece ps degil sogutucu ve iyi aydinlatma gerekir. Tabi ilerleyen surecte kalsiyum reaktoru vb yine gerekir. Boyle bir akvaryum kuracaksan bence bunlarida dusunmelisin.

3. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Aydinlatma mh olacak zaten Ca reaktoru diy yapacagim sogutucu icin evde akvaryumlarimin 27 dereceyi gectigini gormedim mh olacagi icin isi sorun olacaktir yazin bu nedenle evin yaninda markette kucuk araba sogutucularini gorunce aklima seytani planlar geldi 50 liraydi sogutucular bir deneme yapmak istiyorum belki basarili olup hobicileri sogutucu denen o servete para vermekten kurtaririm yada basarisiz olup 1 milyari tipis tipis oderim ama kolayca pes etmek yok sonucta onca para.saat:gif Acaba ps yi de mi diy yapsam motoruda Temel Abi senin calismadaki gibi olsa.http://www.akvaryumportali.com/threads/6459-maxi-jet-protein-skimmer-motoru-modifiye

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Oto buzdolabindan sogutucu yapali cok oldu, kurtulan kurtulmustur coktan merak etme. Motor modifiyesi icin ise forumda daha yeni calismalar da var.

5. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Iyi o zaman verimli oldu mu sogutucu?Birde aqua macro mu alayim yoksa kendim mi yapayim ps cift motorlu da olabilir daha verimli birsey yapabilir miyim acaba hazir pslere gore?

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Valla oguz icraata gectiginde konusacagiz bunlari. Sadece hacim kafanda belli olunca yetmiyor.

Sump olacak mi, kule olacak mi, sprinte kalkacak misin akvaryum adina son 200. de mesela ?

Ps govdesi adina forumda secmekte zorlanacagin kadar proje var. Kendi kabiliyetine gore sec birini, yahut yeni bir model ekle bunlara dusunerek. Motor modiyesi yine farkli markalardan olur veya hazir alirsin o da olur.

Kisaca Oguz koyacaksin foruma akvaryumun, sumpun vb fotografini benim cam kare imkana gore budur diyeceksin ve baslayacaksin tirmalamaya. Artik Sps mi olur yoksa percula yaninda domates anemon mu bilemem.

7. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Tamam Temel Abi hele bir eve doneyimde ben ilk is armaturle akvayumu alacagim.

Sayfayı Paylaş