1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aquaforest Resif Ürünleri

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Montimahir tarafından 27 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Vitality ve amino kullandim cyano ile cidfi sorun yasafim. Direk sebep oldular diyemem cokbfazla olsilik var ancak amino igin iyi seyler dusunmuyorum. Vitality renklenmede bariz etkili okurken ilave amino girince tank sapitti

ByAdNaN bunu beğendi.
  2. ByAdNaN

ByAdNaN

Yer:
    Rize
    İsim:
    Adnan BAŞ
    Selam..
    Bende af vitaly ve amino mix kullandigimdan beri cyno oluşumları yaşadım. Ro filitrelerinde sıkıntı olduğunu düşündüğüm için tamamını değiştim silikat reçinesi de dahil. Ama halen cyno oluşuyor. Ayrıca gündüz cami temizliyorum ertesi gün kahverengi toz gibi oluyor. Kz ürünü aldım ve af vitaly ve amino mix i bıraktım. Kahverengi yosunlanma ile cyno gitti. Kz ürünleri bitince yeniden kullanmaya başladım. 1,5 hafta oldu ve yeniden aynı durum oldu. Bende seninle aynı durumdan muzdarip im.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

burak ozu bunu beğendi.
  3. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Ben rowa phos ile birlikte kurtuldum. Artik kullanmaya cesaret edemiyorum :)

ByAdNaN bunu beğendi.
  4. ByAdNaN

ByAdNaN

Yer:
    Rize
    İsim:
    Adnan BAŞ
    Suan karbon doldurdum reaktoru.. insallah temizler. Bu aksamdan itibaren kullanmayacagim.. amino asit icin almistim iki urunu sanirim gretech M yada acropower alacagim..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Sanıyorum en fazla kullanılan ürünlerinin içerikleri;

Vitality : Vitamin A, Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Vitamin B12, Vitamin C, Vitamin D3, Vitamin E, and Vitamin K3 içeriyor.

AF Energy : Mercanların besin sindirimine yardımcı; Omega-3 and Omega-6 yağ asitleri, çeşitli zooplankton, karbohidratlar, vitamin ve amino asitler bulunuyor. Mercanlara Parlak pastel rengi veren içerik ise sanırım az miktarda bakır sülfat(zooxanthellae ile ilişkili).

AF Build : pH’ ı doğru seviyelere çekerek sert mercanların gövdelerini oluşturmak için kullandıkları kalsiyum karbonat alımını kolaylaştırırken aynı zamanda mavi-yeşil saç sakal yosununun gelişimini önlüyor.

AF AminoMix: Özellikle ULNS sistemler için öneriliyor. Mercan metabolizmasını hızlandıran, besin alımını kolaylaştırarak zinde kalmalarını sağlayan yirmiden fazla amino asit içeriyor.

6. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Aquaforest tarafından sunulan bir hizmet olan "tuz numune ICP-OES testi sayfası" ve yeni açtığınız tuzun lab değerleri. Sonuçları kova dışında ve kapak altında bulunan 6 haneli kodu girerek aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz(merak eden kaldı ise). :)

https://aquaforest.eu/en/icp-oes-results/

aforest.JPG

Lityum ve Demir az fazla gibi...

Düzenleme: 31 Temmuz 2018
    burak ozu bunu beğendi.
  7. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Ben bunları kullanıyorum ilk aldığımdan beri mercanlarda fosforik renklerde artma oldu

Sayfayı Paylaş