1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aquaforest Resif Ürünleri

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Montimahir tarafından 27 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    Evet haklısın abi Satığı ürünler gerçektende çok kalite ama profösönelik kısmına ben pek girmiyeyim :) çünkü çok doluyum o konuda:):)

King Elvis ve onur_0606 bunu beğendi.
  2. onur_0606

onur_0606

Yer:
    Ankara
    İsim:
    onur akbulut
    Ben de cal,mag katkıları aldım. Reflowers mag ile bir türlü yükseltemediğim mag seviyesini yükseltmeyi başardım. Af powder sps-lps yemi de aldım.
    Fiyatları uygun, ürünlerin paketleri de kalite duruyor. Ambalaja bile çok özenmişler. İnşallah sonuçlar da iyi olur. En azından hobi biraz ucuzlar ama ürünler tutulursa fiyatları artar düşüncesindeyim. Bknz. Jebao:) Rw 4'ü 135 tl ye almıştım şimdi olmuş 265tl ve garantisi yeni bitti dalga motoru elden çıktı. Debisi düştü iyice:sopa:

3. deepnblue

deepnblue

Bakteri kültürü hakkındaki şikayetler ne yönde?

Ben np pro veya probio f kullanmadan probio s'yi denedim, cyano problemim vardı, tamamen yok etti mesela.
    Benim için tek sıkıntısı günlük kullanım gerektirdiği için her kullanım sonrası buzdolabına geri koymak oldu.
    Bu açıdan biodigest bana daha pratik geliyor. Ama ikisi dönüşümlü olarak da kullanılabilir, sonuçta fiyat olarak uygun ve etkili bir ürün.
    Mesela fritz'i denemek istiyorum ama son kullanım tarihiyle ilgili sıkıntı yaşandığına dair mesajlar okumuştum, ayrıca ulaşılabilirlik kısmı da beni itiyor.

Düzenleme: 25 Aralık 2016
  4. hakankamasoglu

hakankamasoglu

Yer:
    Acıbadem
    İsim:
    Hakan Kamaşoğlu
    Yeni tank kurali yaklasik 2 hafta oldu. Tanki aquaforest tuz ile kurdum ve bios bakteri kulturu ile hergun giris yapiyorum. Suan diatom asamasinda ve 1-2 gune tahminim gececek sekilde. Ben tuzun degerlerinden memnunum. Onu bir sekilde degerlendirebiliriz. Fakat bakteri kulturu konusunda ne gibi sikayetler var? Bunu soyleyen arkadaslar gerekli aciklamayi yapabilirler ise bende bu konuda aydinlanmak isterim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Akvaryum Merkezi

Akvaryum Merkezi

İsim:
    mert tez
    onur bey merhaba
    sanırım verdiğiniz örnek yanlış, rw-4 ü siz 140 tl ye aldığınız 17.11 tarihinde dolar 2,22 TL şuanda ise 3,52 yani sadece dolar şimdiye kadar %40 a yakın yükselmiş.
    bu nedenle fiyat artışını ürünün tutulmasına bağlamak yanlış olur.
    Saygılar
    Mert TEZ

seaman038 bunu beğendi.
  6. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    Şikayetci olan arkadaşıma söylerim tecrubelerini paylaşırsa ona göre yol alırsınız benim kulanmadığım ürün için yorum yazmam iftira olur.

Onurs bunu beğendi.
  7. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Arkadaşlar sadece ürünle ilgili paylaşım yaparsanız seviniriz. Lütfen firmalara cevap hakkı doğuracak gereksiz ürün dışı yorumlarda bulunmayın

barf, ARİFYAVUZ, seaman038 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. dgnbek

dgnbek

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Doğan BEKTEMUR
    Herkeze merhaba aquaforest ürünlerini kullanmaya başlayan arkadaşlardan biride benim.Tecrübelerimi bilgi kirliliği oluşturmadan aktarmak isterim.İlk olarak tuzlarının ikisinide kullandım probiotic ve reef salt olanı.Herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmadım artı olarak tankımda gözlemlediğim gelişmeler oldu;ilk olarak ca-kh-mg-potasyum ve ph değerlerimde stabil değerleri tam olarak yakaladım,reaktörsüz hiçbir katkı girilmeden günlük 20lt su değişimi ile full sps koloni dolu tankımı götürebildim.2.olarak yosun oluşumu çok azaldı ki; (Aqua Forest Pro Bıo S +Np pro günlük kullanım ile) hiçbir zaman yosun oluşumu olmayan bir deniz akvaryumu mümkün değil.Katkılarıda piyasada mevcut birçok muadili gibi kaliteli component A-B-C .Katkıları canlılarda renklenme sağlanırken haftalık eklemelerde düzenli bir süre sonra renklenme mat değil parlak bir renklenme gözlemledim.Nitrat-fosfat konusunda gayet başarılı.Suyun berraklığıda cabası ozon cihazını çoktan söktüm bile.Aslında birçok artı yönlerini gördüm memmumda kaldım ürünlerinden,şuanda dahası çıkana kadar bu ürüne geçişimi gerçekleştirdim .Gönül rahatlığı ile tavsiye edebilecğim bir marka...instagram hesabımdan güncel akvaryum videolarımı görebilirsiniz.Yeni başlayan arkadaşlara örnek olabileceği düşünüyorum .Birde son olarak üşenmez isem ca reaktörünü iptal edip balling sistemine geçmeyi çok istiyorum ve bu arada yeni bir kuruluma başlıyorum ekstra olarak inşallah bu sefer full lps-soft :)) ilk kez burada açıklıyorum :)) İnşallah muvaffak olurum...Birde kısa süre içerisinde bir görsel ekleyeceğim güncel halini sps tankımın kendi başlığımda..

https://instagram.com/p/BOcdyablFxVgs8gRHdQBlg9vkBbbCrg1VWjlhU0/

Düzenleme: 25 Aralık 2016
    Pennywise, Burcu, Montimahir ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  9. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Dostum sps tankın var ca rektörün ne diye çıkarıp bailing yapacaksın. ..!!! Anlamadım. ....

burak ozu ve emrah aytekin bunu beğendi.
  10. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Bakteri kültürünü bende yeterli bulmadım malesef 15 20 gundur kullaniyorum .benimle beraber deneyen 3 sps tankı sahibi arkadaşımdan benzer sonuçlar çıktı. Bilemiyorum ürüne kötü diyebilmek için iyice denemek lazım şu anda bu sonuca varmak için biraz erken kullanım süreci devam ediyor konuşmak için biraz erken bir de Üründe bir sıkıntı olmayabilir belki gelen Parti malda sıkıntı vardır.suanki deneyimime dayali olarak bir zeobak degil onu çok net söyleyebilirim.

Vitality build energy 3lusunden çok memnunum bu arada tuzu denemedim . soru işareti bakteri kültürü için sadece

11. bin_meh

bin_meh

Yer:
    istanbul-suadiye/şekerpınar-kocaeli
    İsim:
    Mehmet Ağah Bingül
    Tuzu kullanmadan önce kesinlikle test etmek gerekli değerler yazandan farklı çıkıyor malesef. Bir kaç kişiden daha duydum benzer sıkıntıyı.

12. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Ne gibi sonuçlar çıktı?

ARİFYAVUZ bunu beğendi.
  13. utkufk

utkufk

İsim:
    Utku
    Tuz konusunda bana da ayni durum denk geldi, degerler asiri yuksek cikti. Deniz tuzu ile dengeleyebildim. Ama genel olarak ciddi kaliteli bir tuz.
    Bakteri yatagi olarak bio fil diye bir urun cikarmislar. Esas onunla denemek lazim. Bence bakteri sistemindeki eksik noktalari oydu.
    Bir de su var, ayni anda bakteri yatagi, sivi polimer, fosfat tutucu kullaniliyor bu sistemde. Her gun katki giriliyor. Bunun yerine all in one biopelletler zaten 3 fonksiyonu tam anlamiyla birlestiriyor, ayrica calistirip birakiyorsunuz, bir daha ugrasmiyorsunuz.

nefret59 bunu beğendi.
  14. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    Aquaforest resif (probiotik olmayan) tuzu ile 150 litre kurulum yaptım. Yaklaşık 4 gündür su var tankta. 1025 Tuzlulukta değerler: KH:7.7 , MG:1300, CA:390, Potasyum:380, PH: 8.03 (ışıklar yeni yandı)

Büyük akvaryumda balık yakalamak ve yeni kuruluma malzeme çıkarmak için, 3 haftadır kaya çıkartıyorum, yer değiştiriyorum, kumlar karışıyor... NP pro ve Pro Bio S kullanıyorum. Nitrat halen 0,5. Bunlar şimdilik benim tecrübelerim.

MESUT_KERİM ve ARİFYAVUZ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş