1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aquaforest Resif Ürünleri

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Montimahir tarafından 27 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. ARİFYAVUZ

ARİFYAVUZ

İsim:
    Arif
    IV nolu yöntemde 14 gün sonra canlı girişine izin veriliyor. Ben 15. gün 4 adet palyaço hairy mushroom , candy cane coral, green spotted mushroom girişi yaptım, tamamı sağlıklı bir şekilde yaşamaya devam etti. Probiotic Reef Salt ca mg oranları yüksek olması nedeni ile sps yükü çok fazla olmayan akvaryumlarda tüketim azlığı nedeni ile bu değerlerin yüksek çıkması

Cyberx26 bunu beğendi.
  2. Cyberx26

Cyberx26

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Barış Akın ÖN
    ARİFYAVUZ bunu beğendi.
  3. ARİFYAVUZ

ARİFYAVUZ

İsim:
    Arif
    Çok teşekkürler Barış bey; İnşallah Sizin tankınız kadar olmasa da

Cyberx26 bunu beğendi.
  4. Cyberx26

Cyberx26

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Barış Akın ÖN
    Çok teşekkür ederim Arif bey benim tankımda bişey yok, ama zamanla olacak inşallah :)

Aquforest mercan tankı hey maşallah diyorum başka bir şey diyemiyorum :)

ARİFYAVUZ bunu beğendi.
  5. ARİFYAVUZ

ARİFYAVUZ

İsim:
    Arif
    maşallah :)

6. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    NP pro, ProBioS, Zeomix kullanıyorum. 2-5 aralığındaki nitrat su değiştirmediğim halde 0,5 e düştü. Camlar 3 günde kirlenirken 1 haftaya çıktı. SPS lerde fark edilebilir renk değişimi var. Bakalım nasıl devam edecek.

ARİFYAVUZ bunu beğendi.
  7. Cemİsapur

Cemİsapur

İsim:
    cem isapur
    Mercanlari beslemenizi oneririm.

Burcu ve Onurs bunu beğendi.
  8. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    Henüz 1 hafta oldu, her gün gözlemdeyim. aydınlatmaya T5 eklemesi yaptım, acrolarda renkler ve büyüme (mercanların tüketimi) had safhada. Sakal yosunları koparınca artık yenisi çıkmıyor. sadece CA-MG-KH dozluyorum. Balık populasyonum fazla, su değişimiyle idare eder diye düşünmüştüm, yetmezse beslemeye başlıcam.

samurai, veysel ve ARİFYAVUZ bunu beğendi.
  9. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Uzun zamandır C Balans kullanıyordum. ..bu hafta Aquaforest 123 katkı aldım 3 bidon toplamı 15 lt fiyatı gayet iyi ..Aquaforest katkılarını yabancı forumlarda kullananlardan olumlu geri dönüş aldım ...henüz takımda yeni kullanmaya başladığımdan bir yorum yapamayacağım ama gelişmeler hakkında bilgi veririm

Burcu bunu beğendi.
  10. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Evet biraz yorum yapalım Aquaforest katkılar hakkında
    Yaklaşık 3 yıldır C balans kullanıyordum ithalatçı da olmadığından bana yeni ürünleri olan Aquaforest katkıları tavsiye etti forumlardan biraz incelemistim yorumları negatif bir yorum yoktu...neyse 123 5 er lt lik katkıları dozaja bağladım ...hergün test yapmak biraz işkence oldu ..öncelikle şunu belirteyim konstanresi daha az yoğun olduğundan günlük C balans dozunun 2 mislini dozlayarak stabil değerleri 1 ayda ancak sağladık ..fakat anlamadığım bu konsantrede KH da bir sorun var ...! MG CA İdeal değerlerinde olmasına rağmen bende hep sabit 7.7 8 olan KH Aquaforest e geçtikten sonra 5.4 lere düştü !!!!! Dozu arttırdıgımda bu sefer MG CA yükseldi :mad:
    Mecburen KH takviye dozaja bağlamak zorunda kaldım. ..bugün değerler stabil oldu....tabi tankın mercan tür ve popülasyonuna göre belki başka tanklarda bu değişiklik gösterebilir ..sonuçta şimdilik Aquaforest katkılardan memnun sayılırım ..Ha bu arada ek olarak haftada 20 ml Aquaforest Component À B C de giriyorum .....Aquaforest kullanan hobicilerin de yorumlarını bekleriz

11. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    Tuzuni hiç beğenmedim... birdahada kulanmam

12. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Tuzunu bende kullanmadım. ..sizde ne gibi sorunlar çıkardı?

13. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    Aşkın abi tanki 3 sy oluyor resetledim, ve hep tropicmarin tuz kulanıyorum tuzum bitti aquafors aldım.kulanalı belli kh kalsiyumda hızlı düşüş başladı normalde haftalık 40 lt su değişimi yapardim 80 lt yapıyorum banamısın demiyor, özelkle brein ve hamırda aşırı keyifsizlik vardı. tekrar tropicmarine aldim herşey nirmale döndü yarım kova oquaforest tuz kenarıda duruyor kulanmam. Bir diğeride ayni gramaja tuz aquforet'te 1024/1025 arasi gelirken tropicmarinde aynı gramajda 1027 çıktı ama bunu özelikle test etmedim o yüzden birşey diyemiyecem

14. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Bilgi için teşekkür ederim katkı dan dolayimi bilmem bazı lps lerde sorun var bende de

emrah aytekin bunu beğendi.
  15. gogol

gogol

Yer:
    Kartal-İSTANBUL
    İsim:
    gökhan göl
    Ben fosfat tutucusunu kullandım. Fosfatım azalmayı bırak arttı. Aynı sonucla karşılaşan tecrübeli hobiciler de tanıyorum. Bir daha tercih etmeyeceğim bir üründür.

16. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Bu yorumları ithalatçı ya bildirmek lazım ...biliniyor sanırım Ex...........m

17. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    Bakteri kültüru içinde şiksyetler var ama onu benim yazman doğru olmaz

18. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Ben mercan yapistiricisini kullandim.

Gayet memnun kaldim. Kh buffer aldim onu kullanmaya baslayacagim.

Yine paylasirim

19. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Çok enteresan halbuki bu markayı ithal eden firma ülkemizde bu işi profesyonel olarak yaptığına inandığım birfirma İstanbul ve Ankara showroomlarında kaliteli ürün ve Markalar satıyor birçogumuz biliyoruz ben de firmanın kalitesi ve tavsiyesine göre aldım bu markayı ama bazı ürünlerde memnuniyetsizlik var bunu firmaya iletmek.lazım

20. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Bugün karbon ve fosfat tutucusunu aldım.Fiyat olarak rowaya göre çok daha uygun ancak işlevselliğini kullandıktan sonra paylaşabileceğim.

Sayfayı Paylaş