1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aphanius villwocki posterleri koridorları süslüyor

Başlığı 'Ülkemizden Sucul Yaşam' kategorisinde Onur G. HİTİT tarafından 7 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Aphanius villwocki türünün tanıtımı ve neslinin koruma altına alınması için verdiğim mücadele tüm hızıyla devam ediyor.

Bildiğiniz gibi, senelerdir bu türle ilgileniyorum. Bu türün koruma altına alınması için senelerdir yoğun bir çalışma içindeyim. Balıklar üzerime yapıştı desem abartmış sayılmam.

İlk önce okulda bir biyotop akvaryumu kurduk. Daha sonra bu biyotop akvaryumu öğrenciler ve veliler tarafından çok beğenildi. Yerel basında yer aldı. Daha sonra ulusal basında yer aldı.

Bir başka okul da bu türle ilgili proje geliştirmeye başladı (geçtiğimiz sene benim dürtmem ve desteklemem ile). Yani şu anda bu balıkların koruma altına alınması için iki ilköğretim okulunun öğrencileri projeler hazırlıyorlar.Geçenlerde seminer verdiğim okulun öğrencileri de geçtiğimiz ay TRT'ye çıkmışlar, bu beni çok sevindirdi (ben programı izleyemedim ama olsun).

Hazırladığım Aphanius villwocki posterleri çerçevelendi. Şu anda bu balıkların posterleri (bizzat benim hazırladığım posterlerdir) ilçemizin önemli yerlerinde sergileniyor. Milli Eğitim Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı, Kaymakamlık koridorlarında posterlerimiz var.

Eğer talep olursa bu posterlerden hazırlayıp elektronik ortamda isteyen herkese ulaştırırım. Fotoğraflar tamamen benim çektiğim fotoğraflardan oluşuyor (yani tamamen orijinal fotoğraflardır).

Bir ihtimal, İlçe Tarım Merkezi'ne de bunlardan asılacak.

Posterleri ben hazırladım. Posterlerin fotoğraflarını ise makinem yanımda olmadığından ceple çektim. Yansımalar olmuş cama, bizim sıfat da görünmüş. ;D

2. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    Cevap: Aphanius villwocki posterleri koridorları süslüyor

Tek kelime ile harikasınız.Umarım çalışmalarınız fazlası ile hakettiği değeri görür.

3. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Cevap: Aphanius villwocki posterleri koridorları süslüyor

Teşekkür ederim. :)

Sayfayı Paylaş