1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Amerikadan Ürün Getirtmek

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Collector tarafından 10 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

1. Collector

Collector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Yağız
    İnternette gezinirken bir site buldum.Amerikadan ebay amazon vs gibi sitelerden birçok ürünün türkiyeye gönderimi ne yazıkki yok.Bu arkadaşlar iki ulkedede ofis açıp bi nevi köprü kurmuşlar.Türkiyeye gönderimi mümkün olmayan ürünleri sizin için alıyorlar sizin yerinize kendileri ülkeye sokup kapıya kadar gönderiyorlar bunun içinde %8 bi komisyon talep ediyorlar.Gümrük vs birçok işlemlede kendileri ilgileniyor.Benim hoşuma gitti kesinlikle getirtmek istediğim burda bulmadığım ama orda olan bi ürün var diyorsanız kullanabilirsiniz.Ben aliexpresi kullanıyorum ama orda olmayıp ebay de olan bircok ürünle karşılaştım şimdiye kadar muhakkak birinin işine yarar diye paylaşmak istedim.Gerekli bilgiler sitede mevcut.

https://amerikapostam.com/

2. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Burak K.
    Bu sitelere komisyon kaptırmaya hiç gerek yok bence mümkün olduğunca, bunun gibi çok daha bilinen, kendini kanıtlamış sitelerde var üstelik. Ben karşıyım :p

Doğru bir araştırma ile istediğiniz ürünü aracısız, komisyonsuz TR'ye yollayacak alternatif internet satış siteleri bulabilirsiniz.. Ben çok fazla yurt dışı alışveriş yapıyorum tecrübeyle sabittir. Gübresinden armatürüne, bulk headinden kafa motoruna neler neler getirttim :D

Her zaman satın aldığınız ürünü satan satıcının bir retail shop sahibi olup olmadığını öncelikli araştırın. Retail shop sahibiyse ve international shipping varsa %90 TR'ye yollar, bireysel kullanıcıysa uğraşmaz.. Bazı retail shoplarda özellikle politika olarak uluslararası satış yapmaz... Onları da geçeceksin..

Ebay'dan alışveriş yapamazsınız artık buarada, Paypal yok :)

3. Bu tip siteler ne yazık ki posta ücretinin ne olduğunu son ana kadar net söylemiyor. Benim benzer bir aracı site ile Çin'den alışverişim oldu. Çok abartılı bir kargo parası çıktı.. Ödedim tabii istemeyerek de olsa. Neticede bu tip aracılar ile alışveriş ucuza gelmiyor benim kişisel görüşüm.

Saygılarımla..

Düzenleme: 10 Ağustos 2017
    Ufuk_Arslan ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  4. resifadam

resifadam

Bende hep orphek ürünlerini almak istemişimdir ama bir türlü cesaret edip alamadım

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Collector

Collector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Yağız
    Ben daha önce böyle siteler olduğunu bilmiyordum.Görünce hoşuma gitti paylaşmak istedim kargo fiyatı nedir ne isterler bilemiyorum tabi tecrube etmişseniz doğrudur.Herşey bu gibi yerlerden elbetteki getirilmez ama bazen öyle şeyler oluyorki sadece amerikadan getirtilebiliyor paypal ında ülkemizde iptal edildiğini düşünürsek sakla samanı gelir zamanı elbet birinin işine yarar :)

cystein bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş