1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Allahım yarabbim neden bu discus bu kadar aptal!!!

Başlığı 'Discus Balıkları Forum' kategorisinde ogiler tarafından 28 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Oğuz kardeşim güzel haberler bunlar inşallah balığın bir an önce toparlar gelişmeleri bekliyoruz.

2. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Sağolun.
    Hiç sormayın balık ölmesin diye kendim öldüm.

3. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Zaten bence discus tek beslenmesi gereken bir tur oldugunu dusunuyorum oyle daha fazla mutlu olacaklar gibime geliyor.

4. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Tek beslenmesi derken tek tür mü yoksa 1 discus mu?Discuslar grup halinde beslenmezse bendeki durum olur yani aşırı korkak ve akvaryuma tam alışmamış halde kalırlar çift sayılar halinde beslemek en iyisi 4 6 8 gibi tek sayılarda bir balık dışlanabilir.

5. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Yok tek dedigim tek tur olarak daha guzel gozukuyorlar.

6. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Evet doğru zaten en sağlıklısı.

Arkadaşlar bu ceviz yaprağı tam bir mucize mantar ve bakteriyel hastalıklara birebir ve tarçınında stres giderici etkisi var.Discus ilk gün 30 ml ceviz 1 çay kaşığı tarçın ikici gün 10ml ceviz 1 çay kaşığı tarçın ve ısı yükseltmesiyle tedavi ettim 2 günden ölmek üzere halden eski haline yakın hale geldi erken konuşmamak gerek henüz tam iyileşmedi ama metilen mavisi zırt pırt bunların hepsini denedim hiç bir zaman büyük bir etkisini görmedim ceviz kullanan oldu mu içinizde bilmiyorum ama mantarlı balığınız falan varsa 1 günde mantar ilerlemesini durduruyor 2. gün mantarı yokediyor discusumun yüzgeci tekrar oluşmaya başladı form kazandırmak için yarın ona dana yüreği ve vitamin vereceğim.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Aslında senin maceraya atılan discusunda anlaşılamayan noktalar var.

Balık kadın çorabı içine girdi tamam ama ertesi gün mantar olması imkansız, yani su bu kadar kötü olsa önceden tepki verir balık. İyileştiğini sandığın yüzgecin mantar olduğunu sanmıyorum. Bağışıklık sistemi yoğunluğunu hasarlı bölgeye verdiğinde zaten o kısmı korucu bir tabakaya alır.

Sen bunu mantarla karıştırmış olmalısın. Balık doğru su şartlarında kazayla hasar alırsa hiç bir işlem yapmadan da sorununun derecesine bağlı olarak hızlı iyileşir.

8. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Mantar değil Temel abi bakteriyel yüzgeç erimesi aşırı stres sonucunda ortaya çıkar.Ceviz aynı ölçüde mantarıda iyileştiriyor.:)

Sayfayı Paylaş