1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Alınacak Katkı Maddeleri Hk,

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde lcturkey tarafından 29 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Al1nacak Katk1 Maddeleri Hk,

Nezih Bey merhaba,

Saf olan urunler o sekilde kullaniliyor cok haklisiniz. Saf karbonat, kalwasser yine bu sekilde kullaniliyor. Elimizdeki urun saf urun degilse gerek kalmiyor tabi. Halen karbonat eklemesini ben de o sekilde yapiyorum ara sira.

Cep mesaj...

2. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Nezih bey biz calsidi plastik sanayiinde kullanıyoduk aynı calsitmi acaba

3. feronya

feronya

İsim:
    n
    Evet Okan Bey....
    Kalsit (Kalsiyum Karbonat-CaCO3) doğada çıkan ve oluşmamış mermer yataklarından elde edilen madendir. Kalsit; plastik,boya,suni deri,mermer,aspirin, diş macunu,hayvan yemi,yapı kimyasalları gibi pek çok sanayi üretiminde dolgu maddesi olarak kullanılır. 1-100 mikron boyutunda öğütülür....

4. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Peki hocam burada işlenmemiş kalsit var direk madeni söylediğiniz gibi oluşamamış mermer yatağı Sivas dağ taş konusunda baya zengin . Kalsit , kalker , bazalt dedimiz üç maden bana çok yakın işlenmemiş kalsitmi iyidir yoksa toz halindeki işlenmişmi ?

5. feronya

feronya

İsim:
    n
    Okan Bey;

Öğütülmüş toz kalsiti kullanabilirsiniz...Ham olarak taş ve kaya parçalarıdır,işinize yaramaz....

6. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Tamam Nezih bey çok teşekkürler en kısa zamanda deneyip burada sonuçları paylaşacağım

Sayfayı Paylaş