1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvryum konusunda yardimci olur musunuz

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde Hasan kavcar tarafından 8 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. Hasan kavcar

Hasan kavcar

İsim:
    Hasan
    Akvaryumu kuralı 1 hafta oldu şu andan itibaren başka ne yapabilirim akvaryumun fotgraflarini da yukledim

Ekli Dosyalar:

veysel bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Portala hoş geldiniz, kurulumunuz hayırlı olsun. Arka fonu düz siyah veya koyu mavi bir fon yaparsanız daha güzel olur görsel. Bu sekilde odak noktası akvaryumun içi değil arka fon olmuş ve cok karışık görünüyor.

Akvaryum litresi ve filtrasyon hakkında bir bilgi vermemişsiniz, balık sayısını fazla abarmazsanız keyifli bir tank olur.

Ciklet turleri bol oksijenli suyu severler, haftalık rutin su değisimini en az iki gün dinlenmiş su ile yapın aksatmadan bu sekilde sağlıklı bir tankinız olur.

Keyifli hobiler.

seaman038 ve Hasan kavcar bunu beğendi.
  3. Hasan kavcar

Hasan kavcar

İsim:
    Hasan
    Dış filtre ve iç filtre koydum toprak altı havalandirmada var akvaryumcum suyunu 3 ay sonra değiştir demişti yanlısı mi var şimdiden teşekkür ederim veysel abim

veysel bunu beğendi.
  4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Çok fazla süre 3 ay, akvaryum birinci ayı devirinice haftalık belli bir rutin belirleyip mesela yüzde 10 olabilir su değişimi iyi olur. Filtreleri temizlerkende akvaryum suyu ile temizle. Mesela iç filtre her hafta dış filtrede ayda bir iki ayda bir durumuna göre temizlenebilir.

Zaten bu bir aylık sürede bakteri düzeni de yavaş yavaş oturmuş olur.

Su değişiminden sonra bakteri kültürü vs kullanabilirsin. Sera aquatan, nitrivec gibi ürünler tatlı suda oldukça başarılı ürünler.

Cikletler taze suyu çok sever.

Mutlaka dinlenmiş su olacak en az iki gün.

seaman038 ve Hasan kavcar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş