1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryuma Fikirlerinizi Bekliyorum Üstadlar

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde muhittinibrahim tarafından 19 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu ps den bende kullandım ve kullaniyorum. (Suan bos tankta çalisiyor. Yeni kurulum) Nanoda kullanırken toplaması gayet iyiydi ama çamur gibi bir toplama yapmıyor. Haftalık temizlerdim atik kabıni.

Şimdi ise tank yüklenmeye başladıginda farklı su seviyelerinde çalıştıracağim. Kaan 13 cm çok güzel topluyor bu seviyede dememe önerdi, Levent 25 cm de çalıstırıyor bende 22 de kullanmıştım. Şimdi ilk olarak Levent' in dediği gibi 25 cm de daha sonra da Kaan' ın dediği gibi 13 cm de calıştıracağım. Fark nasıl olacak göreceğim. Değisik bir ps ama.:)

2. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Bende 17 adet balık var 200 litre su hacmi var. 10 gün gibi bir sürede anca doluyor. Biraz sulu toplattığım zaman 1 hafta içinde temizliyorum. Ama sorun olabilecek şey şu, Snail yavruları çırpıcının içerisine girip çırpıcının köpürmesine engel olabiliyor. Ayrıca hava emiş borusunun üzerini tuz tortusu kaplarsa toplama yapmayabilir kontrol edin

muhittinibrahim bunu beğendi.
  3. Erdo15

Erdo15

Yer:
    Kıbrıs
    Bu akvaryum bir harika :nazar:

4. muhittinibrahim

muhittinibrahim

Yer:
    Manisa
    İsim:
    muhittin ibrahim hardal
    Akşam bir kontrol edeyim şu ps yi beğeni için teşekkür ederim.

Erdo15 bunu beğendi.
  5. muhittinibrahim

muhittinibrahim

Yer:
    Manisa
    İsim:
    muhittin ibrahim hardal
    Bir sene önceki ilk kurulum mesajlarına bakıyorum da LEVENT BEY, FATİH BEY, VEYSEL BEY, ERDAL BEY, FURKAN, ALPARSLAN ve bir sürü üye, ne çok uğraşmışsınız benimle. Tekrar teşekkürler.

Pennywise, furkant ve veysel bunu beğendi.
  6. muhittinibrahim

muhittinibrahim

Yer:
    Manisa
    İsim:
    muhittin ibrahim hardal
    Merhaba arkadaşlar.
    Beslemekte olduğum seriatopora hystrix mercanımda alt kısımlarında beyazlamalar, kırmızı olan dokusunda kayıp gözlemledim. Sebebi konusunda bilgisi olan var mı ?

7. muhittinibrahim

muhittinibrahim

Yer:
    Manisa
    İsim:
    muhittin ibrahim hardal
    Temel Bey in konu ile ilgili makalesini okudum. Akvaryum ile ilgili durum göz önüne alındığında sanıyorum ki beslenme ile ilgili sıkıntılarım var. Çok uzun zamandır düzenli olarak sabahları sadece taneli yemle besleme yapıyorum. Cyano olayından sonra da pul yemi bıraktım. Şimdi var olan canlı yükü de göz önüne bulundurularak bu akvaryum da doğru beslenme nasıl olmalı galiba bu durumu hiç dikkat etmedim.

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Farklı çeşitli yem vermek her zaman iyidir.
    Pul yemi kesmişsiniz aslında tamamen kesmeyip ara sıra ondanda verin, haftada bir sefer olsa da...:)

9. muhittinibrahim

muhittinibrahim

Yer:
    Manisa
    İsim:
    muhittin ibrahim hardal
    Alparslan bugün sabah üç tane karidesi ince ince kıydım. Tüm mercanlara balıklara onu verdim. Çok mutlu oldular :) Birde milk veriyordum onu kesmiştim. Bir ay önce falan onunla alakalı mıdır bilmiyorum ama günde 5 ml olarak onu da başladım. Bakalım ne değişimler olacak. Haydı hayırlısı.

Alparslan bunu beğendi.
  10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Anladım abi hayırlısı olsun merakla bekliyoruz...:)

11. muhittinibrahim

muhittinibrahim

Yer:
    Manisa
    İsim:
    muhittin ibrahim hardal
    merhaba arkadaşlar söz konusu mercan da doku kaybı durmadı herhangi bir önerisi olan varsa denemek isterim. Mesela su değişimi önerir misiniz %20 %30 gibi.

12. Oktay Kuştutan

Oktay Kuştutan

Yer:
    YunusEmre / Manisa
    İsim:
    Oktay Kuştutan
    Muhittin Bey Merhaba. sorunuz gözden kaçmış sanırım, güncellemek istedim. Birde Manisa'lıyız ama tanışma imkanımız olmadı. Yakın zaman diliminde yüz yüze de tanışmak isterim. Saygılar.

13. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Katkı kullanılmıyor sadece su değisimi ile devam etmek isteniyorsa kent tuz ile devam etmeyi öneririm, yalnız yeni su hazırlanırken mutlaka bir gün kovada karıştırarak değişim yapın. İç filtre kafa motoruyla yapmak en güzeli ayrıca dışarıdan havada vermek kolay oluyor.

ka2n, muhittinibrahim ve Pennywise bunu beğendi.
  14. muhittinibrahim

muhittinibrahim

Yer:
    Manisa
    İsim:
    muhittin ibrahim hardal
    Teşekkür ederim. Yalnız suan neredeyse yüzde seksen renk kaybı oldu. Kurtulma ihtimali var mı , bu hali ile akvaryuma zararı var mı çıkartmak gerekir mi. Su değişimi yaptım dediğiniz şekilde.

15. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Foto ekleyin, bir adet. Sps konusuna hakim olanlar daha iyi cevap verir son duruma göre.

16. muhittinibrahim

muhittinibrahim

Yer:
    Manisa
    İsim:
    muhittin ibrahim hardal
  17. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Kent su Değişimi ile acele su Değişimi yapmak zorunda kaldım. 10dk kadar karıştırıp hızlıca değişim Yaptım. Akvaryumda ağzı yüzü Kaymayan tek bir mercan kalmadı. Tavsiyem imkan varsa 24 saatten fazla çevirmeniz, o da en az :)

veysel ve muhittinibrahim bunu beğendi.
  18. muhittinibrahim

muhittinibrahim

Yer:
    Manisa
    İsim:
    muhittin ibrahim hardal
    Bilmediğim için ben en fazla iki saat çeviriyorum dalga motoru ile. Belki de bu yüzden oldu. Peki karışım sırasında hava verilmesi gerekiyor mu. Ve bu arkadaşın kurtulma şansı var mı çıkartmak mı gerekir.suya zararı olur mu.

19. Archangel

Archangel

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kerem m
    Aynı tür mercan değil ama bendeki plate montipora bembeyaz olup renk kaybettikten 1 ay sonra kent tuza geçtikten 2 hafta sonra tekrar eski rengi olan yeşile döndü :D Ben de anlamadım nasıl olduğunu.

20. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Icerisindeki potasyum miktarı fayda sağlıyor spslere.

Muhittin bey hava vermek iyi olur. 6 saat bile yetmiyor. 24 saat iyi olur.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş