1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Fiyatı

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde umut özkan tarafından 26 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Feci baş ağısı girdi Umut, biraz toparlayamadım. Delikten su sızmaz değil mi contalı bir sıkma vb oluyor mu?

2. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Conta var abi 2 adet te sıkmak için farklı bi sistem var.50 mm den küçük genişletip boruya takıyorsun.Ben her ihtimale karşı borunun kenarına silikon sıkmayı düşünüyorum.Bu sistem gözüktüğü kadarı ile uygun olur mu aceba ?

Beyaz olan iki dirseği birleştirdiğimizde redüksiyon olmadan olur mu aceba su sızdırmıyor denedim.

Ekli Dosyalar:

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Beyaz olanlar pimaş, başta yazdım onlarda olur ama silikon ile yapıştırman gerek. Ben zaten sulamacıdan aldıklarından bir şey anlamadım. İstersen pimaşları yap, araya parça boru ile içteki dirsek yukarı, dış arkadaki dirsek aşağı bakacak şekilde cam delik etrafını silikonlayarak yapıştır.

4. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Tamamdır abi.Sulamacıdan aldıklarımda aynı sistem silikona fln hiç birşeye gerek olmadan cama sokuosun ama biraz kaba olur diye düşündüm akvaryumun içinde.O yüzden pimaş alternatifine başvurdum.Bu daha güzel olur diye düşünüyorum.Silikon olarak camlara kullandığımız beyaz sista antibakteriyel silikon olacak degilmi?

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Evet akvaryum silikonu ile delik etrafını güzel kapat. İyice kuruduktan sonra arkadan boru ile sump üstüne indirirsin.

6. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Tamamdır abicim bu daha güzel olur gibi ya.Abi birde arkadan indirdiğim boru sumpa ne kadar gircek ona göre boru alcam da 10 cm fln girse yeterli olurmu.

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kule yapmıyacaksan,ses önleme açısından beş santimde yeter...:)

8. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Kule düşünmüyorum yaa.Ama gerekli ise yapalım.

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kule olmaz ise ses olur biraz ve su sıçrar belki. Yukarıda pratik kule örneği verdim gerektiğinde yukarıdan inen boru kule üstüne girecek şekilde ölçü al sonra duruma göre bakılır. Pimaş sonuçta, ekleme ve çıkarma kolay.

10. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Kule olsun o zmn abi.Biraz arastırayım ben o kule işini.

11. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Bu sumpun içine mi gircek abi

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sumpun akvaryumdan delik olan tarafında olacak ve sump içinde olacak çekmeceler su dışında kalacak. Eğer bundan alırsan biraz oynaman lâzım. Yani üstten gelen pimaşı sokmak için üstüne boru çapında delik ve yine inen su çekmecelerin altından geçsin diye kullandığın çekmecelerin tabanlarına birçok delik açacaksın yani çekmece altları süzgeç gibi olacak. Su en alta inip sumpa karışacak. Su tüm malzemelerden süzülmüş olarak aşağı inmiş oluyor.

13. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Anladığım kadarını söyleyeyim eksikleri siz tamamlarsınız.Ana tanktan gelen pimaş boru çapında delik kesiliyor boru bunun içine giriyor.çekmecelerin altına süzgeç görevi için delikler deliniyor.çekmeceler elyaf ve benzeri ekipmanlarla dolduruluyor sul filtresi için en alt bölmeye gelene kadar su filtrasyona uğruyor.Buraya kadarını anladım.Şimdi en alt bölmeden su çekmeceden taşarak mı sumpa geçiyor yoksa yine en altıda süzgeç gibi mi yapıyoruz.birde eğer bu olursa sumpu bölmelere ayırmaya gerek varmı?Tek bölme yaparız bundan su geçer sonra bölmeden taşarak kafa motoru haznesine gider.?

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    En alttaki çekmeceyi ister çıkarırsın veya ister süzgeç tarzı yapar ona da malzeme koyarsın veya geniş geniş sadece su çıksın diye tabanına 30mm 4–5 delik açarsın.

15. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Buraya kadarını anladım.Şimdi bunu sumpun içine nasıl yerleştircez orayı anlayamadım.Birde bundan çıkan su direk kafa motoruna mı gidecek.?

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Umut verdiğim örnek bir sebzelik, senin ölçülerine uygun olanı alacaksın, sump içine koymak nedir, çekmeceleri sana bakar durumda sump içine son bölmeye koymaktır.

Ondan çıkan su neden kafa motoruna girsin, kafa motoru diğer en son bölmede yani sumpun öbür son bölmesinde olacak. Kuleden çıkan su alttan sumpa karışacak, oradan ne kadar bölme varsa ve malzeme varsa geçip su kafa motorunun olduğu yere gelecek, o da yukarı basacak.

fotoğraf eklersen be yaptığını görürüz, yanlış varsa uyarırız.

17. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Şimdi anladım abi teşekkürler.Bunların küçüğü oluyor abi cd lik fln olarak kullanılıyor veya kalemlik felan.Plastikten buna benzer bir sistem yapsakta olur.Ben şöyle düşünüyorum abi bunu yaptığım sump tankının ilk bölmesinin üstüne yerleştircem bundan çıkan su tekrar filtrasyona uğrayacak.Yani birnevi aynı sistemi tekrar uygulayacağızen son olaraktan kafa motoruyla yukarı basılacak su.Şimdi tam anlamıyla anladım.Hem su sesi çok olmaz hemde daha iyi filtre edilir su.

18. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

sump kule.jpg

umut özkan ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  19. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Şimdi daha açık oldu kardeşim.Sumpu tek bölmeli mi yapalım iki bölmeli mi birde sumpun içinde de yine elyaf seramik gibi temizlik ekipmanları olacak degilmi.

20. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Sumpun içinde onları kullanmayın kuleye çekmecelere eklenenler yeterli ve tek bölme oda ps su seviyesini ayarlamak için...:)

Sayfayı Paylaş