1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Değerleri

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde MYTHDIVER tarafından 6 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. MYTHDIVER

MYTHDIVER

Arkadaşlar,
    Şu an diatom aşamasında olan akvaryumumun ölçümleri hakkında yorumlarınızı bekliyorum.
    Sıcaklık:27 c
    Ph:8,2
    oksijen:83.5
    Aleti tam çözemediğimden tuzluluk ölçümünde 103.4 ms diyordu bu ms nedir anlayamadım.bu değeri gösterdikten sonra sönüp 55.45 bir ölçüm daha veriyor o iletkenlik olabilir diye düşündüm.
    Akvaryumda 20 kg mercan kırığı ve bir kaç ufak canlı kayacık var.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryum Değerleri

Hocam su değerlerin gayet yerinde görünüyor. Oksijen oranını bile ölçüyor olman süper avantaj. Tabi bizim elimizde senin sözünü ettiğin ölçüm aletinden yok. :F Tuz oranı için verdiği ölçüm değerini çıkaramadım. Bir tuz ölçer mi alsan acaba ?

3. KralMurat

KralMurat

İsim:
    Tayfun Murat İpek
    Akvaryum Değerleri

ms dediği milisaniye cinsinden ölçülen iletkenlik sanırım. Hem tuzluluk hemde iletkenlik ölçen cihaz görmemiştim, muhtemelen elinizdeki alet pH ve iletkenlik ölçen bi kombinasyondur. Tuzluluk için bi hidrometre veya refraktometre edinmeniz daha iyi olur. Bide elinizdeki ölçüm cihazı nedir acaba? OKsijen oranı falan ölçen :) Merak ettim.

4. MYTHDIVER

MYTHDIVER

Alet tuzluluğu da ölçüyor ama ban beceremedim :D
    Markası testone model no :elmetron co 501.
    En iyisi senin dediğin gibi bir tuz ölçer almak Temel Abi.

5. MYTHDIVER

MYTHDIVER

Arkadaşlar bugünde tuz oranını ölçtüm 1024 çıktı(Orjianl Saros suyu).Anlaşılan değerlerim normal sıra yanlızca kayalrı temin edip balık koymaya geldi herhalde.Ama kaya temini biraz uzun sürecek herhalde havalardan fırsat bulup ne daslışa gidebiliyorum nede balıkçı abilerim balığa çıkabiliyorlar.Sabırla bekleyeceğim.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryum Değerleri

Sabır başarının anahtarıdır Hoca'm. Dağdan önce bir minik kar parçası kopar, dağdan aşağı yuvarlandıkça kar topu büyür ve çığ olarak çöker. Akvaryum kurulumlarında da başından yapılacak hatalar çığ gibi büyüyerek çoğalır. burda:gif Tuz yoğunluğuna bak hele... çok şanslısınız Hoca'm çok. :horon: Saroz cıvarına taşınmak lazım.

7. MYTHDIVER

MYTHDIVER

Akvaryum Değerleri

Bir lafına bakar abi ,
    Yüklerim kamyona yığarım senin oraya Saros suyunu yetrki sen iste.
    burda:gif

Sayfayı Paylaş