1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Şerit Led Aydınlatma

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde kerem11 tarafından 7 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Merhaba arkadaşlar 120 litre akvaryumumda pembe renk dalgıç floresan vardı .Fakat o patlayınca ışıksız kaldım.
    Soru 1 : Bugün bir adaptör aldım 12 v ve 1,5 volt arası akımı yükseltip alçaltılabilen bir adaptör ve 5 tl ye aldım bu adaptörle şerit led yanar değilmi ?

Birde pembe renk çok güzel oluyordu ciklet balıklarının rengine çok güzel gösteriyordu.

Soru 2 :Sizce full pembe yapsam olurmu ? Yada beyaz la ikisini birmi yapmalıyım.?

Birde silikonsuz almak istiyorum zamanla silikon deformasyon oluyor görünümü bozuluyor ve aydınlatmayı bozuyor.Ledlere su gelmemesi için saten akvaryum kapağının altında cam mevcut o yüzden su almayacak.

Armatür gibi kullanılacak kapak aşağıda resmi mevcut ve adaptöründe.

2. lades

lades

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Cem Tunç
    Cevap: Akvaryum Şerit Led Aydınlatma

Kardeş ledlerin kaç voltla çalıştığını ve doğru akımla mı alternatif akımla mı çalıştıklarını öğren ona göre voltajı ayarlayıp çalıştırırsan sorun olmaz. Bildiğim kadarıyla bu ledler AC ile yani alternatif akımla çalışır. Tabi kullandığın adaptör led lambanın gücünde olmalı.Yoksa adaptör bozulur. Şöyle düşün bir eşşeğe 800 kilo yük yüklersen eşşeğin tahtalı köye gitmesi kaçınılmazdır. Bilmem anlatabildim mi.. :)

Sayfayı Paylaş