1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum İçin Mobilya

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Görkem ÇAKIR tarafından 9 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Merhaba değerli arkadaşlar;
    Yeni kurmayı düşündüğüm akvaryumum için mobilya yaptırmak istiyorum. Ya profil demir olacak ya da mdf lam mobilya. Yalnız bunları yaptırabileceğim yer bulamadım. İstanbul Anadolu yakasında böyle bir yer bilen varsa söylerse çok sevinirim.

Saygılar...

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Bilgileri özel mesaj ile gönderdim, Görkem....

3. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Sağol abi yardımın için ama yer çok uzak geldi. Birde düşüncem profil sehpaya döndü. Acaba profil sehpayı yaptırabileceğim bir yer biliyor musunuz? Özellikle "Anadolu Cam" ın Hasanpaşa şubesinin oralarda bulabilir miyim?

Saygılar...

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Anadolu camın çevresi, soğuk demirciler ve tamirciler ile dolu, orada bulabilirsin Görkem......

5. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Bende öyle düşünmüştüm. İnşallah istediğimi bulurum. Birde ben 70*70*50 lik bir akvaryum için profil demir yaptıracağım. Et kalınlığı falan deniyor. Neye göre yaptırmalıyım? Birde kazıklanmayayım. Ne kadar fiyat vermeleri uygun olur sizce?

Saygılar...

6. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    40mm*40mm ce 2 mm et kalınlığında yaparsan ömürlük olur. Dolap kapaklarını da mebrandn yaptırısan tuzlu suya dayanıklı olur...

7. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Şuan dolap kapağı yaptırma olayını düşünmüyorum. Aslında çok kararsızım. Dayanıklı ağaç ayaklar mı kullansam Temel abi gibi. Sonuçta profil demire ben mdf yi nasıl giydireceğim. 70*50*50 lik mobilyalı balastlı kapaklı akvaryuma 200 TL fiyat aldım ama. 70*70*50 kendim yapmak iyi olur diye düşünüyorum. Sizin düşünceniz nedir? 70*70*50 kendim yapsam 100 tl ye geliyor cam fiyatı cam deldirme falan. 8 mm rodajlı fiyatı bu. Bir yandan da kendim yapmak istiyorum. Özkan abi bu konudaki düşüncen ne? Çünkü sen akvaryum dahil herşeyini kendin yaptın. Profile mobilya giydirmek zor oluyor mu?

Saygılar...

8. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    Tabi kendin yapmak gibisi yok. Ben iskeleti demir den yaptım, ayakların geldiği köşelere L şeklinde mebrandan köşe profil, kapakları da mebran kapaktan yaptırdım, kapakları da ayaklara sabitledim. Tabiki mebran kapak hem güzel hemde sağlıklı ve dayanıklı ama sonuçta bütce meselesi. Mebran kapak m² si yaklaşık 80TL yaptırabilirsin. Sehpayı da 120 TL fiyat almıştın bunu 100 düşürebilrsen bence güzel bir fiyat...
    Akvaryum sehpasını ahşap da düşünebilirsin ama aklında bulunsun ahşaptan yaptırsan çivi kullandırma, yerine gecmeli ve ahşap kama ile yaptır daha sağlıklı ve uzun ömürlü olur.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  9. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim abi. Bu söylediklerinden sonra kendim yapma adımında daha da karar kıldım. Yalnız sitemizdeki diy akvaryum hesaplayıcısında 70*70*50 lik bir akvaryuma 6 mm cam yeteceği gözüküyor. Sizce yeterli mi? Kayıt kuşak atmayı düşünüyorum. Kayıt ve kuşak atmak görünürde kolay ama gerçekten de öyle mi bir püf noktası var mı? Son olarak profil demire nasıl mdf mobilya giydirebilirim? Kafamda kurgulayamadım da.

Saygılar...

10. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli

Yukarıdaki önden dolap görünüşünü cizdim sana fikir versin diye....

YIKIKTEMO ve murer bunu beğendi.
  11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık Özkan konuyu güzel özetlemişsin. Görkem akvaryum üzerinde titiz duruyor ama bazen akvaryum olgusunda 10 cm bir ölçüyü çok fazla sorguluyor. Bir karar verip bir yerden başlamak gerek. Ölçüler arasında fazla fark olursa bazı detaylar incelenir ama 10 cm.lik bir uzunluk vb için bu kadar sorgulamaya gerek yok bence. Hatta ben 10 cm için akıntı sorunu oluşur diyen arkadaşlar gördüm. Bunlar çok küçük detaylar bence.

Çok güzel öneriler yapılmış ve bence artık faliyeti görme zamanıdır.

12. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Faaliyeti yakında göreceksiniz abi inşallah. Hatta o morish idol'ü bana ayır ben alırım. :) Sınavlar bitsin inşallah 70*70*50 lik bir resif akvaryumu kuracağım. Şuan aklımda olan sorular var zaten konumda belirteceğim. Özkan abi çizim için çok ama çok teşekkür ederim. Aklımdaki çoğu sorunun cevabı oldu. yalnız bir sorum daha var. L şeklinde ayak parçalarını diğer parçalarla nasıl birleştiriyoruz?

Saygılar...

13. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    L parça ve üst ve alt tarafa gelen parçaları demir profile silikon ile birleştiriyon. Kapaklar ise menteşe ile demir ayaklara birleştiriyon. Yaptıracagın mobilya ustasına tarif edince anlar zaten....

14. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Yok mobilya giydirmesini ben yapacağımda o yüzden soruyorum. Yardımların için çok ama çok teşekkür ederim abi. Sağol. Son olarak 70*70*50 lik akvaryuma 6 mm cam yeterli gözüküyor. Kayıt kuşak atsam sorunsuz olur değil mi?

Saygılar...

Sayfayı Paylaş