1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum ölçüsü ne olmalı ?

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde bartucan08 tarafından 21 Kasım 2020 başlatılmıştır.

1. bartucan08

bartucan08

İsim:
    bartu tüzün
    Merhaba

5-6 sene önce ufak bir tuzlu su deneyimim oldu fakat çok tecrübeli değilim. Aşağıdaki canlıları beslemek istiyorum. Arkadan sumplı tank ölçüleri ne olmalı ?

2 adet yellow watchman goby
    2 adet palyaço
    1 adet pistol shrimp
    5 adet snail
    3 adet hermit
    2 adet Dr shrimp
    1 adet hemerald crab
    1 adet wrasse

Ek olarak kolay türlerden bir kaç mercan eklemeyi düşünüyorum.

Nano tank olarak düşünüyorum. Canlılar konusunda da fikir verirseniz sevinirim.

2. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Düzenleme: 21 Kasım 2020
  3. bartucan08

bartucan08

İsim:
    bartu tüzün
    Tang türü canlılar var bu tankta. Ben daha küçük bir sistem olsun istiyorum. Mümkün değil mi

4. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Tabi ki mümkündür. Ancak arkadan sumplı akvaryumlarda önemli olan, basit/işlevsel bir sump tasarımı ve kullanılacak ekipmanlar için yeterli ölçülerin düşünülmesidir. Bence sığ bir tank düşünmüyorsanız, yükseklik için 40cm uygundur.

PS kullanılması ihtimalinde sumpı minimum 10 cm' den böleceğinizi düşünürsek, diğer ölçüleri de kendiniz belirleyebilirsiniz. Kullanan kaldı mı bilmiyorum ama 24 wattT5 aydınlatma için minimum 60cm uzunluğunda bir ölçü gerekebilir.

veysel bunu beğendi.
  5. bartucan08

bartucan08

İsim:
    bartu tüzün
    Aklımdaki ölçü 55x50x35h 15 cm sump olacagi için 50x40x35 net olacak. Uygun olur mu ? Daha iyi olur diyeceğiniz bir şey var mı ?

Canlılar konusunda yorumunuz nedir? Türkiye'de bu canlılara kolayca erişebilirim sanırım değil mi ?

6. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Güzel oranlar, balık konusunda sıkıntı olacağını sanmam ama diğer canlıları bulma konusunda fikrim yok .

Pistol için diğer kabuklular ve omurgasızlar ile olan uyumu konusu biraz şansa bakabilir.

7. bartucan08

bartucan08

İsim:
    bartu tüzün
    Hydor slim skim 250 PS buldum uygun olur sanırım birde zetlight 1201-L armatür buldum. Bu ekipmanlar benim işimi görür sanırım değil mi? Armatürde 7 adet mavi 21 adet beyaz 4 adet kırmızı 4 adet kırmızı LED vad. Mercanlar uygun mu ?

8. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Kullanan arkadaşların yorum yapmaları daha uygun olacaktır.

Sayfayı Paylaş