1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akbaşlı Otu ( Civanperçemi - Ayva Danesi ) Hakkında..

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde wizi_emre tarafından 16 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

Bilinen Bileşimi : Uçucu yağ ( pinenler, berneol, cineol, terpineol, kamphor, thuon ), reçineli madde, Şekerler ( glikoz, sakaroz, mannitol ), tanen, fosfat, organik asidler, achillein, potasyum tuzları.

Özellilleri : Tonik ve kabız yapcı, yumurtalık ve rahim ağrılarını dindirici, iştah açıcı, idrar söktürücü, safra artırıcı, ergenlik ve menepoz dönemlerinde sakinleştirici, adet düzenleyici, kan temizleyici ve dolaşımını düzenleyici, bağırsak kurtlarını düşürücü, Haricen; yara iyileştirici.

Mide rahatsızlıklarına, hazımsızlığa, soğuk algınlığına, öksürüğe iyi gelir.
    Sinirleri kuvvetlendirir.

gibi özellikleri var.

Biraz önce bu bitkiyi yiyeceklermi diye denedim. 5 adet ufak tane attım ve balıkların aralarında kapış kapışa gitti. Düşünüyorumda ara sıra bu tür şifalı bitkiler denenmeli midir ?

Heliak bunu beğendi.
  2. Heliak

Heliak

Cevap: Akbaşlı Otu ( Civanperçemi - Ayva Danesi ) Hakkında..

Bitkiler her zaman iyidir fakat ne kadar kullanılmalı ve balıklar üzerindeki etkisi ne olucaktır onun araştırılması lazım :)

3. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Bu gibi araştırmalarda şahsen anca gözlemle olur diye düşünüyorum. Siz haftada bir kullanın bir test edin bakalım dışkılarda balıklarda bir değişiklik var mı...

4. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

Bu kadar büyük bir iştahla yediklerine göre haftada 1 öğün vererek denemek istiyorum şu an zaten. 5 - 6 aydır aynı balıklarım olduğundan haraketlerinde ki farklılıkları gözlemleye bilmem dahada kolaylaşacağına inanıyorum..

Heliak ve LostRua bunu beğendi.
  5. Heliak

Heliak

Sonuçları bekliyoruz. Her türlü değişikleri not alırsanız daha aydınlatıcı olur :)

Sayfayı Paylaş