1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aiptasia ile mücadele

Başlığı 'Anemonlar ve Omurgasızlar Portalı' kategorisinde Ali Rıza tarafından 18 Ocak 2018 başlatılmıştır.

1. Ali Rıza

Ali Rıza

Yer:
    Denizli
    İsim:
    Ali Rıza
    Arkadaşlar 4 aylık akvaryumda 2 adet aiptasia çıktı.Sporlarını suya salmadan nasıl yok edebilirim.Red sea aiptasia x
    Gibi ilaçlar var faydalı olurmu

2. saymin_25

saymin_25

İsim:
    SAİT GÜNDOĞAN
    Filefish alin

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 19 Ocak 2018
  3. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Akvaryumun boyutu nedir?
    Filefish alirsinizda kucuk nano ise sonrasi dert olur. Kayayi vikartabileceksiniz oldufu yeri kirip atmak en basit cozum. Pepermitler yiyor diye ben aldim. Oda keyfi cekmedi aiptasiya bi kosede pepermit bi kosede takiliyorlar :) kayayi cikartamiyorum bu arada tum dekoru bozmam gerekiyor cikartmak icin

4. Ufuk ile aynı yerden peppermint karides aldım. Bende aiptasia 1 tane idi, şu anda yerinde yeller esiyor. Ancak hemen yanındaki tüp kurdunun yerinde de yeller esiyor. Peppermintlerden birisini cup coralın poliplerini tırtıklarken de gördüm geçen. "Reef safe" bir canlı olmadığı zaten söylenip yazılıyor çok yerde, gözlemlerim de bu önermeyi doğruluyor.

Saygılarımla..

5. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Ben şu şekilde yapıyordum: Kayayı dışarı alıp üstüne kızgın havya basıp bir süre tutuyordum. Spor salmaya vakti ve imkanı kalmıyordu.

6. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Abi kayayi cikartip mudahale etmek en mantiklisi gibi duruyor ama bazen hareket ettiremeyecegin kayada oluyor. Tum dekorla ugrasiyorsun. Dusunsene yekpare bir dekorda oldugunu pufff:eek:

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  7. saymin_25

saymin_25

İsim:
    SAİT GÜNDOĞAN
    2 kat 40x35 plate kayanin ustunde zoa arasinda 4 tane aptisya vardi son care filefiss baligi bulana kadar 8 oldu balik geldi hersey normale dondu [​IMG]

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MESUT_KERİM bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş