1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Adı Aşk Olsun...

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde LostRua tarafından 14 Kasım 2016 başlatılmıştır.

1. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Herkese selam, geçen gün kız arkadaşımla dolaşırken bir akvaryumcu gördü ve durmamı istedi. Bende nedenini sorduğumda bana bir fanusta japon alma niyeti olduğunu söyledi. Bende fanusta balık bakmamak adına yıllarca nara attım. Şimdi çıkıp bunu kabul edemezdim. Balıklara bakarken en azından canlı doğuranlar konusunda karar kılabildiğimizi düşünüyorum. (Henüz balık almadık.) Bende tuzlu sudan kalma akvaryumun sumpını bir akvaryuma dönüştürdüm. 10-12 kg kum bir kaç parça kök ve kaya ilede sistemi tamamladım. Isıtıcım ve şelale filtremde var. Ama şelale filtreden hiç memnun değilim. Sürekli bir hava sesi var, zamanla eksikler tamamlanır gider. Şimdilik bulanık olmasına rağmen birkaç kare paylaşayım. Gelişmeleri buradan aktarırım. Ufak bir led armatür bulabilirsem birkaç parça bitkide ekebilirim. Bulamazsamda dıy bir şeyler yapacağım.

Not: Kayalar kök batsın diye öyle konuldu, kökler battıklarında onlarda olması gereken yerlerine alınacaklar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

YMR_AY, cimlikaya, basma tulumba ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Son güncel durumlar bunlar, akvaryum temizliğini sirke ile yapıyorum ilk kurulumlarda. Büyük ihtimal bu sebepten suda köpürmeler mevcut. Zaten köklerin sarartmasından ötürü su değişimi yapılıyordu. Şimdi buda azalmış olacak. Günlük %17-20 arası bir değişim yapıyorum. Bu sararmalar azaldıktan sonra haftada ikiye düşüreceğim. Ayrıca bir ayaklı masa lambası ayarladım. 20 watt tasarruflu 6500k bir ışık taktım. Gayet yeteri gibi duruyor. Zaten low-tech bir sistem düşünüyorum.

Kumda çok tortuluymuş, 2-3 günde şelale filtreyi tıkadı. Bende karbon yerine elyaf bağladım. 8-10 güne hem kök tam anlamıyla batar, hem sararmalar geçer hemde camlarda oluşan karbon kaynaklı film tabakasıda kalktığında yavaştan dekorun son hali verilip bitki ekimine başlayacağım.

Gelişlemerden haberdar edeceğim sizleri.

hasan1958 bunu beğendi.
  3. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Aşk yarım kaldı ama akvaryum devam...

emrah aytekin, hasan1958 ve YMR_AY bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş