1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Acil yardım

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde serkan57 tarafından 21 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

?

balığımın nesi var?

Anketin kapanma tarihi 28 Ağustos 2016.
  1. Önerisi olan

oy sayısı 0
    0,0%
  2. Acil cevap ı

oy sayısı 0
    0,0%
  1. serkan57

serkan57

İsim:
    Serkan
    Balığımı yeni aldım fakat 2 gündür ne yem yiyor nede fazla hareket ediyor hep köşelerde ole sakın sakin duruyor pek keyfi yok sizce neden

Ekli Dosyalar:

• image.jpeg
      image.jpeg
      Dosya Boyutu:
      72,9 KB
      Görüntüleme:
      653
  2. serkan57

serkan57

İsim:
    Serkan
    Erkek huzursuz ediyor o yüzden mi acaba ?

3. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    Geçmiş olsun,başlığı acil yardım değilde sormak istediğini özler bir yazı yazarsan sana daha çok yerdımcı olacak insanların dikatini çekersin,burdan anlaşılmıyor ama tankın küçük gibi tankın ve canlılarınla ilgili bilgi paylaş duruma göre yardım eden olucak

4. serkan57

serkan57

İsim:
    Serkan
    Tank küçük olduğu için mi ki ? Aldığım yer sorun olmaz diye söylemişti foruma yeni katıldım o yüzden bide balık ölsün istemiyorum ole başlık atmış oldum

5. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    Canlı sağlıklı görünüyor,chiklet türleri özelikle üreme dönemlerinde çok agresif canlılardır,tank ile ilgili bilgileri paylaş çekinme küçük akvaryumun var diye kimse seni eleştirmez:))

6. serkan57

serkan57

İsim:
    Serkan
    HRC-320E Sunsun Cam
    2 tane ciklet
    2 tane moli
    Var moliler gayet iyi hareketliler cikletlerden dişi olan resimdeki durgun biraz erkeğide bi kayalık var orada duruyo genelde dişiyi gördüm mü kovalıyor dişi ya köşede yada hava filtresinin dibinde duruyor sürekli amatör bi hobiciyim diyebilirim çocukluk hayalimi gerçekleştirdim yeni başladım zaten yaklaşık 1 hafta oldu böle

7. serkan57

serkan57

İsim:
    Serkan
    Hamile mi acaba dedim hareketleri benziyor hamilelik işaretlerine fakat aldığım pet shop en az iki ay dedi ama bilmiyorum

8. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    Hocam akvaryum çok küçük bu tankta hiç bir şekilde çhklet beslenmez,canlılara yazık etme iyade et lepistes türü bir kaç canlı al daha iyi olur

9. serkan57

serkan57

İsim:
    Serkan
    Anladım teşekkürler...

10. serkan57

serkan57

İsim:
    Serkan
    Sizce mplimün nesi var bir türlü doğuramadı...

Ekli Dosyalar:

• image.jpeg
      image.jpeg
      Dosya Boyutu:
      74,1 KB
      Görüntüleme:
      647
  11. mehmet_gzl

mehmet_gzl

Yer:
    Ankara
    İsim:
    m_guzel
    Doğumda en güzel yöntem 10 litrelik akvaryum alın ve hediye paket susunden koyun .yalnız kalınca ve ortam iyi ise hemen doğurur.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. serkan57

serkan57

İsim:
    Serkan
    Milliyi ayırdım hala doğurmadı paket süslerinden değilde başka şeyler koydum fakat hala aynı lepistesim yawrulukta doğurdu yaklaşık 20 adet ama molide tık yok

13. Berkay_C

Berkay_C

İsim:
    Berkay
    Arkadaşlr biri bana yardımcı olabilir mi bnm lepistes balıklarım vardı onları kuzenime verdim ve yeni iki tane sarı prenses aldm isiticim yoktu havalarda biraz soğuktu 3 4 gün ısıtıcısız kaldılar hep saklaniyorlardi sonra hiç hareket etmiyorlar diye biraz ılık su ekledim akvaryuma ve sonraki gün ısıtıcı aldım hiç yem yemiyorlar ısıtıcı aldığım günun sonraki günü birisi oldu ve diğerinin de kuyruğu yara gibi kırmızı oldu yan yüzgecinin altıda yara gibi kırmızı oldu aldığım yere sordum bilgi vermiyor zaten burada bir tane pet shop var başka yerede soramuyorum bi yardımcı olur musunuz lütfen

14. mehmet_gzl

mehmet_gzl

Yer:
    Ankara
    İsim:
    m_guzel
    Öncelikle merhabalar ve geçmiş olsun diyeyim .akvaryum kurulumu yapmadan önce araştırma yapmak gerekli beslenecek tür belirlenmeli daha sonra bu türe uygun olarak akvaryum kurulumu yapılmalı .tatlı suda suyun oturma süresi tuzlu suya göre daha kısa olsada düzen oturmadan koyulan her canlı ne yazikki birçok sorun yaşar. Ben ilk akvaryumu kurduğumda yunus beslemek isterdim ancak hep öldüler. Sonra araştırdım ve aylık 400 yavru üretimine kadar işi büyüttüm. Şimdi akvaryumcular bile sattığı balığın ihtiyacını bilmez.baliklariniz siz alirken hasta olabilir buna dikkat etmelisiniz birde su sicakligi nedir .kavga etmiş olabilirler.bu balıklar biraz urkektir saklanması normal ilk günlerde. Birde anı su değişiminden çabuk etkilenir.koydugunuz su musluk suyu ise ve akvaryum litresi düşük ise ölüm sebebi bu olabilir.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. Berkay_C

Berkay_C

İsim:
    Berkay
    Aldığım gün biri diğerini kovalıyordu su arıtma suyu
    Şimdi ikisi de öldüler

Sayfayı Paylaş