1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Acil yardım!! Ne önerirsiniz?

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde 57serkan tarafından 20 Aralık 2016 başlatılmıştır.

1. 57serkan

57serkan

İsim:
    serkan
    100*40*50 boyutunda bir akvaryumum var şu anda 5 tane canlı doğuran bakıyorum ama bitkilere bi türlü bakamadım çürüdüler salyangoz falan oldu ciklet türüne geçiş yapmak istiyorum. Hangi balığı önerirsiniz akvaryumda nasıl değişiklikler yapmam gerek. (yunus düşünüyodum ama akvaryumun küçük olduğunu düşünüyorum)

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yunus düşünüyorsanız, yavru boylardan alıp bakabilirsiniz. İyi bakarsanız bir erkek olmak üzere 5 dişi 6 adet balik olabilir. En azından başlangıç olur sizin için. Bir kaç parça kaya mercan kırığı veya salınım yapmayan silis kum işinizi görür. Bence mercan kırığı iyidir.

3. 57serkan

57serkan

İsim:
    serkan
    yunus için akvaryum küçükmüş en az 300 lt dediler

4. Serkan Bey,

Sadece hacim olarak düşünmemek lazım. Yunuslar doğaları gereği açık alanlarda uzun mesafe yüzen canlılar. Dar bir tankta gerekli gelişimi göstermez ve sağlıklı olamazlar. Şu anda tam olarak hatırlamıyorum ama 2 m genişliğinde tanklar öneriliyordu sanırım bu canlılar için.

Saygılarımla..

5. 57serkan

57serkan

İsim:
    serkan
    yani benim tankım 160 lt civarı yunus bakmak olmaz hayvana eziyet etmeye gerek yok.
    Şuan demosoni mi SP mi ikisi arsında kaldım s

6. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    başka bir tür önereyim o zaman ikisini de beslemiş olun, saulosi... Biraz araştırırsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız ;)

7. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Bence deniz akvaryumuna çevirin.

veysel bunu beğendi.
  8. 57serkan

57serkan

İsim:
    serkan
    saulasi yi araştırdım bi tür daha çıkardın başıma :D

9. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    saulosi erkekleri demasoni, dişileri ise sarı prenses gibidir. 160 litrede tek tür oturmuş bir koloni karma bir tanktan daha sağlıklı olup en az karma tank kadar da seyir zevki verecektir :)

10. 57serkan

57serkan

İsim:
    serkan
    Siz daha önce beslediniz mi peki sp mi yoksa saulosi mi bakımı kolaydır.bazı sayfalarda agrasif balık diyolarda

11. Serkan Bey,

Malawi Cichled'larının hemen hemen hepsi agresif türler.

Saygılarımla..

Sayfayı Paylaş