1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Acil yardım lütfen

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde Zeki9419 tarafından 28 Şubat 2017 başlatılmıştır.

1. Yıkayın tüm ekipmanı. Şu ilacın fotoğrafını görsek iyi olur..

2. Zeki9419

Zeki9419

İsim:
    Zek.9419
    [​IMG] hocam bundan verdi bende biraz fazla koydum herhalde

3. Zeki9419

Zeki9419

İsim:
    Zek.9419
  4. Ne diyeyim bilemiyorum ki.. Akvaryumda bakteri faaliyeti başlasın diye canlı kum canlı kaya bakteri kültürü bin takla atıyoruz, birisi sizin elinize bu dezenfektanı veriyor. Biz hobiyi 90'larda böyle yapıyorduk, bitti bu yaklaşımın devri. Çok kaynak var araştırıp okumanız lazım yoksa çok canlı kaybedersiniz..

5. Zeki9419

Zeki9419

İsim:
    Zek.9419
    Hocam daha araştırmadan akvaryumculardan bişey almam satmaları içinn insan kandırıyorlar ben 1 japonum için uğraşıyorum hayvanım zarar görmesin fanustan kurtarıym diye ben bunu şimdi komple yıkayıp değiştirmem mi lazım hocam kum filan durabilir mi bana yol gösterin lütfen :/

6. Zeki Bey,

Siz ısrarla hap çözüm istiyorsunuz ama bu işte hap çözüm yok ne yazık ki. Ayrıca ne tankınız ne de ekipmanınız hakkında hiç bir bilgimiz yok (tankın hacmi dışında). Hangi ekipmana sahipsiniz, kumunuzun tipi ne, kum tanelerinin büyüklükleri ne, vb. vb. bir çok değişken hakkında hiç bir fikrimiz yok. En basitinden Japon Balıkları için kum seçimi önemlidir diye hatırlıyorum, zira kumu ağızlarına alıp çıkartmayı seviyorlar. Belli bir ebattan büyük taneli kumlar ağızlarında takılıp sorun yaratıyor. Bir arkadaşım hatalı kum seçiminden dolayı elinde cımbız ile Japon Balıklarının ağızlarına çok operasyon yapmıştı.

Daha önce de yazdığım gibi; internette bir dünya bilgi var. Açıp okuyun. Hangi özellikte tank, kum, dekor, su koşulu, vb. sevdiklerini öğrenin. Ona göre bir dizayn ve kurulum yapın. Bu aşamada sonra yapacağınız şey dinlenmiş su ile kurulumu tamamlamak ve kesinlikle kimyasal maddeler kullanmamak olmalı. Bir diğer önemli konu; dipte tortu birikti, su kirlendi, akvaryum kirlendi deyip sakın ola 2-3 ayda bir her şeyi boşaltıp temizlemeyin. Bunun dışında ufak tefek detayları zaten okudukça öğrenirsiniz.

Saygılarımla..

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş