1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Acemiden 50*35*35 Nano Reef

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde ka2n tarafından 2 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 10 gün önce suyunu doldurduğum tankı tanıtma zamanım geldi diye düşünüyorum. Henüz canlı namına birşey yok.

Tank 50*35*35 ithal köşesiz
    9 cm arkadan sump var, Yener Yılmaz yapımı.
    Aydınlatma olarak 3*24 t5 kulalancağım. Şimdilik pl armatür duruyor. Bugün halletmiş olurum armatürü bi aksilik olmazsa. 2 adet 10k reef white 1 adet reef blue aquamedic kullanılacak.
    Protein skimmer tunze 9002
    Kafa motoru olarak nj600 (400 de olabilir)
    Dalga motoru seio m250
    Isıtıcı atman 100w
    Kum 6kg civarı ****** whitex, üstünde 4kg mercan kırığı
    Kaya şuan için 1.5 2kg civarı var. Hafta içi 3-4 kg daha ekleyeceğim. Bir de bulduğum zaman 1 parça coralinli kaya eklemesi yapacağım.
    Tuz instant ocean(mercanlar gelene kadar 4kg lık paket bitmiş olacak ve tuzu değiştireceğim)

Tanktan beklentilerime gelirsek :)

Amacım (şimdilik) sadece xenia ve mushroom çeşitleri bakmak. Daha önceki tankımda xenialar ne yaptıysam olmamıştı. Bu sefer çok ağır ilerliyorum. Umarım yine hüsranla sonuçlanmaz..
    Balık olarak 1 çift percula, 1 ya da 2 adet bangai, 1-2 goby firefish türleri ve belki bir adet xxs tang.

Bu da daha önceki tankımın bozulmadan önceki hali..
    DSC_0651.jpg
    Dağınıklık ve resmin kalitesizliği için kusura bakmayın..
    Hep beraber güzel bir kurulum olması dileğiyle. IMAG1050.jpg

Erdal, YIKIKTEMO, Efe Zorba ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  2. nhtkmn

nhtkmn

Yer:
    Kadıköy
    İsim:
    Nihat EKMEN
    Hayırlı olsun kurulumunuz.

ka2n bunu beğendi.
  3. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Çok güzel renkler

ka2n bunu beğendi.
  4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun yeni kurulum.

ka2n bunu beğendi.
  5. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Hepinize teşekkür ederim.
    Melih Bey o cok güzel renkler cok geride kaldı vs sanki bir daha ulasamayacagim gibi geliyor :/

6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Olur niye ulaşılmasın, yeterki ilgi alaka bilinçli ve yerinde olsun.

ka2n ve Efe Zorba bunu beğendi.
  7. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Umarım. Bu sefer herşey ağır ağır gidiyor.
    Yaklaşık 1 hafta geçti henüz diatom belirtisi yok. Normal bir durum mu acaba?

8. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    Hayırlı olsun Kaan bey, ilk kurulum bazen diatomsuz bile atlatılabilir, bunun nedeni kurulum sırasında kullandığınız tuz ve suyun nitelikleri ile alakalı olabilir, aynı şekilde ışık da diatom sürecinin farklı işlemesinde etkili...

Bu arada daha önceki nano akvaryumunuz çok güzelmiş, özellikle camdaki makro yosunlar çok hoşuma gitti.

ka2n bunu beğendi.
  9. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Kurulumda bir abimden 10 lt su aldım, kum kaya kuruydu. İnstant oceanla kurdum. Gerçi şuan neredeyse emanet bir lamba duruyor belki onun da etkisi vardır.
    O macro yosunlar coralindi diye biliyorum ama, Burhan abi nerdesin abio_O

10. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Bu nedir acaba kayanın üstünde çok az çıkmış, bir sorun çıkartır mı? IMAG1051[1].jpg

11. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Buradayım Kaan!

Kurulumun hayırlı olsun. Umarım güzel ve cillop gibi ama en önemlisi sabır kokan bir akvaryumun olur. Akvaryumdaki tüm kırmızı, pembe ve morlukluk değişik dönemlerde çıkmış koralinlere aitti.

Kaan fotoda sorduğun şey sümüksü yapı ise sorun yok. Bir tür süngerdir muhtemelen. Işık gördükçe kaçar gider.

ka2n bunu beğendi.
  12. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Teşekkür ederim abi. Geçen seferki hüsranı biliyorsun abi, bu sefer sabır sabır sabır diyerek başladım. Ben de öyle diye biliyordum coralindir diye atlamayım bi bilene danışayım önce dedim :)

Sümüksü yapı evet abi, aldığım kayalar kuruydu, sünger yine de olabilir mi? Ya da daha dün koyduğum ufacık canlı kayadan sıçramış olabilir mi acaba? Ama bana da pek tehlikeli birşeymiş gibi görünmedi.
    2 gün sonra akvaryumu kaplıyormuş:koptum:

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun yeni nano, inşallah sıkıntısız gelişir ve güzelleşir.

Efe Zorba ve ka2n bunu beğendi.
  14. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Teşekkür ederim. Aslında ne yalan söyleyim, nanoyu kurmamdaki en büyük etken sanırım portal oldu. Ortam çok güzel çok hoşuma gitti. Böyle bir ortamda ben de yer almalıyım diye düşündüm açıkçası :) Şimdiye kadarki hemen her akvaryum sitesinde yer aldım, gerek aktif oldum, gerek sadece konulara baktım, burdaki kadar güzel bir ortam görmedim. Elinize sağlık :):portaliseviyoruz:

Erdal, veysel, basma tulumba ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Söz konusu deniz akvaryumu olunca sorular bitmiyor :)
    Armatürü dün halledemedim bugün yapmaya çalışacağım. 3*24w kulalancağım ve 50*25*33gibi bir tank için biraz fazla olduğunu düşünüyorum. Balast 3lü olduğu için başka da çarem yok malesef. Armatüre reflektör kullanmayacağım zorda kalmazsam, zaten yeterince ışık olacak elimde.
    Soruma gelirsek, kaç cm yükseğe koymalıyım?
    Tankın su seviyesi ile üst cam arası 3cm. Armatürün ayaklarını 5cm yapsam, t5 ler de armatürün içinde yaklaşım 2cm içerde kalsa toplam 10cm yükseklik olacak. Canlılar için bir mahsuru olur mu sizce?
    Ayakları fazla da yükseltme şansım yok çünkü şu sistemi kopyalayacağım.
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

16. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Bu armatür iptal oldu, malzemenin metalini bulamadım, plastiğinin de t5 e dayanacağını düşünmüyorum. Kendimce harika olacağınıdüşündüğüm başka bir armatür çiziyorum şuan. Sizlerden yardım beklemekteyim :) Lambalar su yüzeyinden kaç cm yukarda olmalı.16-17 cm uygun mudur?

17. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi
    20 cm iyidir...

ka2n ve basma tulumba bunu beğendi.
  18. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Kafandaki dizayna göre yerleştireceğin en üstteki mercanın 30 cm yukarısına denk gelecek şekilde olabilir.
    Ya da özetle 20 cm gibi ama sps yapacaksan daha aşağı yaklaştır.

YMR_AY, veysel ve ka2n bunu beğendi.
  19. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    16 yapmıştım çizimde. Ayakları teke indirip 3.5 cm yükseltme şansım var. Yani duruma göre 16-19.5 cm olabilecek. Sanırım işimi görecek. Beklediğim gibi olursa çok bomba bir şekilde diy bölümüne giriş yapacağım.
    Burhan abi tank çok güzel tam benlik.:)

20. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Ayaklar böyle olacak yan camlara girecek şekilde. Güvenli olsun oynama yapmasın diye iki satır boşluk bıraktım ayar vidaları için. O ortadaki satırlarda armatürün üstündeki 2 vida ile sıkılacak. Alçak kalırsa armatürün altvidasını ayakların üst kanalına takar 2.5 3 cm daha yükseltmiş olurum.

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş