1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

ACİL ! Papağan ciklet balıklarım artık dipte yatar vaziyette duruyorlar.

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde gizem_35 tarafından 31 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. gizem_35

gizem_35

İsim:
    GİZEM
    :) Evet bunlar o balıklardı. Ama artık değiller:) sağlıklı balıklar onlar. hatta bıçkın delikanlı oldular :D balıkları değiştireceğim için rengini pek değiştirmeyeceğim. sadece hastalık belirtisi mi diye sormuştum. Eğer değilse kalsın rengi böyle. benim için problem değil. İlginie teşekkürler

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Gizem hanım balıklarınızın son durumunu paylaşmanızı bekliyoruz umarım herşey yolundadır.

3. gizem_35

gizem_35

İsim:
    GİZEM
    Herkese Merhabalar... Uzun bir süredir bilgi veremiyorum. Ancak fırsatım oldu. Balıklar gayet iyi. Fakat akvaryumum sızdırdığı için salonu su bastı. Allahtan su sızdıran yer akvaryumun üst kısmındaydı ki balıklara bir şey olmamış. parkeler de kabarmadı :) acilen balıkları kovaya aldım suyu boşalttım. silikonlama yaptım. tabi bu sırada bizim veletler kovada oldıkları için birbirleri ile fazla munasebete girmişler. ve yunus balığını çarpmışlar. farkettim ve hemen başka bir kaba koydum. ama kurtaramadım. yunusum öldü.diğer kuyruğu tırtıklanan balık ise kendini kurtardı . şu an son durum ise papağanlar çok agresifleştiler. elimi akvaryuma soktuğumda ısırıyorlar elimi. ayrıca diğer balığı sindirdiler. Ve durmadan kumları başka yerlere taşıyorlar. yuva yaptıkları bir yer var onun içindeki tüm kumları çevreye dağıttılar. dibinde kum kalmadı. bitkliler de berbat oldu. ben de bir akvaryumcu ile anlaştım balıkları değiştireceğim . ve bir de akvaryum bakacağım. 2 tane cichlid var 1 tane de cinsini bilmediğim bir balık... değeri nasıl olur bilmiyorum? akvaryumda bitkilerle birlikte yaşayacak, agresif olmayan ve canlı doğuran balıklar beslemek istiyorum önerileriniz nelerdir? ve bendeki balıklarla kaç tane balığa denk gelir? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Balıklarınızı bilemiyorum ne kadara gideceğini takasta ne yapacaklarını ama eminim ki düşüncenizin altında bir rakam olacaktır. Güney amerika cichlidlerine bakabilirsiniz. Çok güzel renklere sahiplerdir. Çok uysal balıklar arasına girerler bitkili ile uyumludur. Çok saldırgan değillerdir ama acıkınca yiyemeyeceği şeyler yoktur. Yaz tatillerinde aç bırakırsanız küçük balıklerı yem yaparlar özelliklede çöpçü ve vatoz türlerini yutarlar diyebilirim.

5. gizem_35

gizem_35

İsim:
    GİZEM
    peki bu balıklar için aylık yem yok mu? bir de canlı doğuran cinsten mi bunlar?

6. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Yok bunlar canlı doğurmaz çiftlerini kendileri seçerler düz yüzeye yumurta dökerler büyük bir yaprakta olabilir. Çok renkli balıklardır uyumludur. Aylık yem ben tercih etmediğim için öyle birşey dedim çünkü pek güvenemiyorum öyle yemlere rahat edemiyorum diyebilirim. Ama gerçekten güzel balıklardır bir araştırmanızı öneririm.

7. gizem_35

gizem_35

İsim:
    GİZEM
    tavsiyeniz için teşekkür ederim. şimdi araştırıyorum . Sağolun.

8. gizem_35

gizem_35

İsim:
    GİZEM
    yalnız Güney amerika cichlidleri çok kapsamlı. isim veremez misiniz? daraltsak seçimi

9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Gizem hanım güney amerikan türlerinden size Apistogramma'yı tavsiye ederim .Linki ekledim göz atarsınız.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 25 Haziran 2015
  10. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Gizem hoşgeldin, özlettin kendini.

Biliyorum sınavlara hazırlanmandan dolayı kayıplardasın, pazartesinden sonra sürekli görürüz artık forumda seni....

Cüce amerikanlar ile uğraşamazsın sen.

Canlı doğuran mantıklı geliyor bitkili akvaryum için, 21 günde bol bol yavruların olur... Bitkili tabanın hazır zaten, bitkide ayarlarız sana.

Platy, Moly, Tül kılıç kuyruk gibi balıklar senin için biçilmiş kaftandır, üç dişi bir erkek olarak karma yapabilirsin.....

Elindeki papağanlara, akavaryumcu ile takaslayarak kaç tane veriyorsa alırsın, gerisini sen takviyelersin.....

Görüşürüz...

11. gizem_35

gizem_35

İsim:
    GİZEM
    Evet geldim:) Sınavdan dolayı ihmal ettim siteyi. Hoş benim yokluğumda bir eksiklik sayılmaz. Profesyonel tecrübeli bireyler olduğu için benim ki sadece sorunlar üzerine kurulu bilgilendirme oluyor:) ama benim gibi bilgisiz olanlara tecrübe oluyor o da bir gerçek. Murat BEy aslında canlı doğuranları konuşmuştuk onun için biraz düşündüm . İsmail Beyin dediği balıklara da baktım. melek balıkları da sakinler ve üretkenler. Çok da hoş görünüyorlar ve boyları da uygun. Küçük balıklardansa büyükleri tercih ettim. Eğer bitki durumunu meleklere göre ayarlayabilme şansım varsa öyle yapmak tercihimdir. siz ne dersiniz?

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 25 Haziran 2015
  12. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    İğne yapraklı bitkileri tırtıklayacaklardır, küçük boyutlardakiler yemeseler bile, büyüdüklerinde illaki yerler....

13. aliass

aliass

İsim:
    Emre
    Ne mayası bu? Pak Mayamı? Markette satılanlardan?

Sayfayı Paylaş