1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

ACİL!! Başlangıç olarak polip vb. KATKI??

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde beloc tarafından 29 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. beloc

beloc

Yer:
    Malatya
    İsim:
    Burak GENÇ
    Merhabalar;
    Yaklaşık 5 aylık akvaryumumda alg olayı yeterince tamamlanmış ve karides snail birkaç tür balıktan sonra başlangıç olarak zoa polip vb tarzı mercanlara ilgim arttı.Lakin elimdeki polipler sanırım suda katkı olmadıgı için hızlı olmasa dökülüyor veya beslenmiyor.Alpi ile konuşma sonucu mag vb katkı eklenebileceği ve sonuç olarak çogalmadada verim alacağımı söyledi.
    Sizden ricam?
    Katkı olarak ne kullanıyorsunuz ?
    düzenli kullanılan katkı varmı ? varsa neler?

Su değerlerini ölçmedim bu ay ama hafta içi ölçeceğim.
    Teşekkürler...

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ben hiç bir katkı kullanmadan sadece su değişimi ile zoa ve poliplerde bol üreme elde ettim.
    Özellikle zoalar su değişiminden hoşlanırlar. Bunlar benim tecrübem.

YMR_AY ve beloc bunu beğendi.
  3. Erdal

Erdal

Aynen katılıyorum benim zoalar bu ara çoğalmakta ve hammer coral da bariz büyüdü. Star poliplerde bir sürü küçük polip oldu 2 cm lik frag 30 günde yarım cm kadar büyüdü ama Savaş' dan gelen tuhaf 5-6 tane yeşil polip vardı onların şekli kaydı. Bende hiçbir katkı kullanmıyorum balık pislikleri yetiyor tek kullandığım haftada 10 günde bir dondurulmuş kalamar, karides, midye, balık karışımı bir yem balıklar için sanırım mercanlarda inceden besleniyordur.

veysel ve beloc bunu beğendi.
  4. beloc

beloc

Yer:
    Malatya
    İsim:
    Burak GENÇ
    Bende Su değişimini baya tekrarladım haftada %10 kadar ama sonuç aynı kaldı.Tuzu daha iyi birşey almayı düşünüyorum,yarın ise su testinin yapıcam.Bakalım eğere düzelme olursa katkı yok :)
    ama olmassa katkı mecbur :(

5. Erdal

Erdal

Katkı mecbur diye bir şey yok senin takın sps değil. :) Eğer düzelmezse buluruz bir alternatif yol acele etme.

Osman.34, YMR_AY ve beloc bunu beğendi.
  6. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Katki girmeden once testler yapılmali. Elementlerin eksikliginkadar fazlalığı da sorun yaratır. Kafadan katki kullanmamanizi oneririm.

beloc ve Montimahir bunu beğendi.
  7. beloc

beloc

Yer:
    Malatya
    İsim:
    Burak GENÇ
    Kesinlikle haklısınız.Gerçekten bu portalda baya birşey gördüm ve ögrendim diğer sitelere göre hem kaliteli hemde anlayışlı inanılmaz derecede dostluk gördüm.Garip olan herkez birbinine yardım ediyor ve bu çok ama çok mutluluk verici.
    hafta içi çlcüm yapıp yazacağım sonuçları ve sizin engin tecrübelerinize göre birşeyler yapacağım.Acele etmek zaten olmıcak,acele edilecek durum değil amaç canlı beslemek.;)

veysel ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  8. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Guzel dusunceleriniz icin teşekkür ederiz. Portalin kalitesini artiran bizlerden cok sizlersiniz ;)

Osman.34, veysel ve beloc bunu beğendi.
  9. beloc

beloc

Yer:
    Malatya
    İsim:
    Burak GENÇ
    Öyle olsa bile mesut abi emin ol ön ayak sizsiniz ;)

Osman.34, veysel ve MESUT_KERİM bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş