1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

A-P Fit Yem - Tek Taş 2 Kuş

Başlığı 'Canlı Yem Kültürleri ve Diğer Yemler' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    İşte ben de bunlardan hiç anlamıyorum.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sen bunlardan anlamıyorsan o zaman icraata bakacaksın Levent. :) Tropheus türünün forumlarından baya talep oldu. Bugün de bir paket hazırladım yolluyorum ve rica ettim öncesi sonrası görsel videolu sonuçları portal'da yayınlayın dedim. Burada da sergileyecekler. Yeni sürüm son hali.

Ap balik renk yemi.jpg

Düzenleme: 11 Haziran 2015
    TencoMelih ve veysel bunu beğendi.
  3. zotiri

zotiri

Yer:
    ALANYA
    ispanyada bu tarz bir yemi chelmon yiyordu. chelmonla deneyen oldu mu?
    eğer yerse çoğu kişinin chelmon kabusu biter

TencoMelih ve Montimahir bunu beğendi.
  4. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Deneyeceğim aklımda en kısa süre içinde

5. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Oooo yemde güncelleme var demek, yeni versiyon 10.06.02 den bizde isteriz. :)

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Aşil balığının o turuncusuna bakamazsınız ailece gözleriniz kamaşır, baştan uyarayım Hakan.:)

Gmsy ve veysel bunu beğendi.
  7. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Tablet halinde değilde ''Flake'' yem gibi, -yani pul yem şeklinde- haline getirip kullanan oldu mu acaba? Ben tablet şeklinde yapıp balıkların yemesi için cama yapıştırmak istemiyorum, sebebi elimi suya sokmak istemiyorum. Yem su ile lapa kıvamına getirildikten sonra küçük bir plastik torba içine konulup üzerinden silindirle( mesela şişe gibi) geçilse ve sonra dondurucuda katılaştırarak verilse suya atıldığı zaman çok çabuk dağılır mı? Pul yem formunda olup suya atıldığı zaman ortalama 40-60 saniye süreyle formu bozulmuyorsa benim denemek isteyeceğim bir yem bu.

Temel abi bu tip bir yöntem denedin mi? Konuyu baştan sona okudum ve bu yemi her halükarda alıp kullanmak istiyorum.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Pul yem önerisini Hakan'da yapmıştı ama o şekli vermek benim şartlarımda çok zor. Fakat söz ettiğin yöntem gayet basit yapılabilir ama mercanlara besin gitmesi artısını ortadan kaldırırsın, balık odaklı olur.

Ben denedim elbette farklı şekillerde, senin dediğin gibi yapmadım biraz farklı yaptım.

Islatıp hamur kıvamımına getirip düz tepsiye ince tabaka olacak şekilde yaydım. Sonra maket bıçağı ile istediğim boyutta çizikler attım, uzunlamasına enlemesine karışik şekilde. Ardından dolaba koymadım dışarıda bıraktım kurudu ve parçaları verdim.

Ancak cama yapıştırma işlemi çok kolay ve balıklar çok rahat yiyor gerek duymadım. Suya o kadarlık el girse ne olur, çok titizsek bilemiyorum.

Düzenleme: 12 Haziran 2015
    Montimahir ve mekatronik bunu beğendi.
  9. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Yakında mantı yaparız yemi :D

mekatronik bunu beğendi.
  10. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Mesele titizlik değil abi. Akvaryum işyerimde bildiğiniz üzere,bölüm yöneticisi olsam da gün içinde makina veya sistemlerle sürekli haşır neşir durumdayım,hal böyle olunca bazen ellerimdeki yağ veya kirleri çözmek için ağır kimyasallar kullanmak durumunda kalıyorum.O sebepten dikkatli davranmak zorunda olduğumu düşünüyorum.

Ben yemi kullanmak istiyorum,abi küçük ambalaj fiyat bilgisi ve ödeme için banka hesap numaranı gönderirmisin lütfen.

Balıklar beğenerek yerse mantısını da yaparım, lavaşa sarıp dürüm de yaparım. Yellow tang'in tadının güzel olduğunu duymuştum bi yerlerden, o vakitten sonra balığa bakış açım değişmişti. :olabilir:

ka2n, YIKIKTEMO, Pennywise ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    V2.0 yemi ağzının içine soktuktan sonra rose bubble tip anemonun pörsümüş kolları geri bubble formuna kavuştu. Ancak pink ten eser yok, bunun rengine geri kavuşmasının bir yolu var mı? üstteki mesajlarda resmi-bahsi geçen kırmızı tozdan versek? :)

12. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Temel abi formülüne saygımız sonsuz ama şu yapışkanlık durumunu nasıl sağlıyorsun onu çok merak ediyorum benim dondurulmuş yemimdede yapışkanlığa çok ihtiyaç var.çabuk dağılması sorun yaratıyor balıklar yiyemeden bir kısmı sisteme dağılıyor buda gereksiz atık oluşturuyor.

13. zotiri

zotiri

Yer:
    ALANYA
    turkey baster ( türkçesini bilmiyorum ) ile dağılmadan her türlü yemi balıklarınıza yedirebilirsiniz.
    hem aranızda ki bağ artar

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Onur yemde bunun için bir madde yok. Yem hamur kıvamı yapılıp dondurulduğu için vantuz işlevi görüp yapışıyor. Dekora da yapıştırmak mümkün aynı zamanda.

Anemon rengi fotosentez ile ilgili sanırım, dış besin renge etki etmez ama dediğin gibi bubble formuna getirmede destek olur.

15. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Abi nerden alabiliriz bunu türkiyede cinde 1 dolarmis ama kac ay bekliyorsun

Sent from my iPhone using Tapatalk

16. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    bunu kimyacılardan bulursun birde akvaryumcularda jullians thing diye satılıyor ama fiyat biraz uçuk

LostRua bunu beğendi.
  17. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Ekran Alıntısı.JPG
    turkey baster denmesinin sebebi yukarıdaki resimden mütevellitmiş. Şekilde de görüldüğü üzere hazırlanan sos, kızartılacak hindinin makat ( bkz. tdk sözlüğü) kısmından içeri girilerek zerk ediliyor sanırım. İkinci seçenek olarak yine aynı aletle direkt dış yüzeye sos uygulanıyor. Kısaca özetlemek gerekirse ''turkey baster = hindi pompası'' şeklinde çevrilebilir herhalde. :)

Pennywise bunu beğendi.
  18. zotiri

zotiri

Yer:
    ALANYA
    türkçe de ne dendiğini bulsam arayıp bulacamda. daha türkçesi yok bu aletin. aliexpressden alayım hiç olmadı

19. zotiri

zotiri

Yer:
    ALANYA
    şansımı fişek sosluktan yana kullanacam

LostRua bunu beğendi.
  20. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY