1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

A-P Fit Yem - Tek Taş 2 Kuş

Başlığı 'Canlı Yem Kültürleri ve Diğer Yemler' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Buzluktan çıkarıp cama yapıştır aynen videodaki gibi yapışır ve balıklar yerler. Ben de çıkarıp yapıştırdım zaten, balıklar yerken mercanlara ve makro yaşama yetecek kadar akvaryuma dağılır zaten.

King Elvis, TencoMelih ve YMR_AY bunu beğendi.
  2. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Temel hocam çalışmaların için tebrikler, başarılar daim olsun. Chelmon vs türlerin yiyeceği kuru yemi de yaparsın bu merak ve sabırla.

YMR_AY bunu beğendi.
  3. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Dün tanklarımın testleri yapıp değerleri not ettikten sonra bugün yemi uyguladım.Uygulama çok kolay.1 tatlı kaşığı toz yemi çok çok az suyla karıştırıp çay kaşığı ölçülerinde bir tabağa koyup buzlukta 2 saat kadar beklettim.Donan parçalar akvaryum camına kolayca yapışıyor ve bitene kadar düşme olmuyor.
    Gelelim canlılar üzerindeki etkilerine; büyük tankta percula ve choromisler hariç büyük balıklardan pek ilgilenen olmadı.Perculalar koşa koşa yemden koca ısırıklar kopartarak yediler.Nanoda damsellerin tümü dağılan parteküllerin peşinde.Mercanlar hareketlenmiş halde.Brainlerin iç kenarlarından ince ince hareketli kollar çıktı.Zoaların hemen tümünde açma var.
    Yemi şimdilik haftada 1 gün testlerimi yapıp tekrar kullanmayı düşünüyorum.

TencoMelih, King Elvis, ka2n ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Büyük angel türleri de yer yağmur ama onlar pek camdan küçük balıklar gibi yemez, onlara karıştırıp çamur kıvamı olduğunda dondurmadan minik parçalar yani granül yem boyutlarında atarsan tanka onlar da yer. Mercanların tüketeceği zaten aşikar, su değerlerinden yana için rahat olsun ama sen yine de tut test sonuçlarını iyi olur.

ka2n ve YMR_AY bunu beğendi.
  5. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Temel Abi çok merak ediyorum sen bu yemi kaç yıldır kullanıyorsun. :) Benim tahminim bu yemin ana maddeleri 5-6 yıl öncesine dayanıyordur.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    O kadar eski sayılmaz, aslında farklı yem merakım ve denemelerim çok daha eski ama bu denli bir özelliğe sahip içeriği oluşturmak palyaço üretimi yapma isteği ile doğdu. İçerik araştırmaları sırasında su kolonunda uzun süre asılı kalan ve gezinen hammaddeler ön plana çıktıkça, buna bir de mercanların ilgi duyacağı zengin besin maddelerinin tane boyutu olarak uygunluğu da eklenince şekillendi.

ka2n ve LostRua bunu beğendi.
  7. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Temel nerde benim yemlerim? ? Hani gönderecektin

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yem vardı senin evet kusura bakma karambole gelmiş. Yarın Melih'in yemi kargoya verecektim seninkini de veriyorum kargoya. 50 gr mı istedin?

9. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Vaaay be unutulduk yani olur 50 gr yeter adres vardı sende

10. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Büyük balıklarda yeme baya ilgi gösteriyormuş :)

FullSizeRender (1).jpg

FullSizeRender (2).jpg

FullSizeRender (5).jpg

ka2n, TencoMelih, Montimahir ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  11. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Temel hocam 50 gr toz yemin tamamını ro şu ile karıştırıp buzlukta minik kaplara koyucam

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayat devam ediyor, sende öyle devam et.

13. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 13 Ocak 2015
  14. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Angeller resif marin karışımda Aşkın bey.Yazdan sıcaklarından önce bu tankta baya mercanım vardı ama uzun tatil yapıp dönünce epeyce bir mercan kayıbı yaşadım.İki tank oluncada mercan alımında önceliği yeni kurduğum tanka verdim:)

King Elvis bunu beğendi.
  15. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Sağlıkla besleyin

16. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Çok teşekkür ederim.

17. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Burda böyle bişey varmış, niye demiyorsunuz? Hala var mı? SPS lere yaramış mı? Nitrata etkisi var mı? :)

18. Erdal

Erdal

Nitrata bende bir etkisi olmadı tabi kullanım miktarı ile alakalı bir durum bu. Toz olarak dalda motoruna bırakılan bir parça a-p fit yeme lpsler avcı kollarını 7 - 8 cm uzatarak bazı tür spslerde poliplerini ileriye uzatarak tepki verdi. Tabi mercanlar seviyor diye doz aşımı yaparsak nitrat da fosfatta yükselecektir her şey kararınca güzel ;)

TencoMelih, YMR_AY, Ontheway ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  19. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Eh, deneme amaçlı 25 gram kadar alsam, bu kadar da az alınmaz ki nidaları yükselir mi ola? :)

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 26 Ocak 2015
  20. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Nitrat değerine diğer tüm besinlerden daha az etkisi olacağı açık saçık nettir. Nitrat konusu girilen yem miktarı ile tüm yemlerde değişir ve tüm yemlerin de fazlası fazla, doğru miktarı da olması gerektiği kadar atık üretir. Bu yemi sadece mercan yemi olarak görmeniz bence hatalı. Doğru mercan beslenmesi zaten balıklar aracılığı ile olur. Balıklar yerken dağılan partiküller ve yine balıklar sıç... ca dağılanlar da mercanlara besindir. Komplike kullanım daha iyidir. Sadece mercanınız varsa bilemiyorum.

TencoMelih, Ontheway, Erdal ve diğer 4 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş