1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ağah nano sps tankı 75x45x45

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde bin_meh tarafından 8 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. bin_meh

bin_meh

Yer:
    istanbul
    Tüm forum halkına selamlar .Foruma yeni katılmış olsamda birçok arkadaş diğer forumlardan hatırlıyacaktır. Tuzlu su akvaryumlarına başlangıcım 2005 senelerine dayanıyor. 2009 yılında üzülerekte olsa olsa 120x55x55 sps tankımı askerlik nedeni ile bozmak zorunda kalmıştım. Bir kaç sene önce tekrar dönüş yapmaya karar verip bazı ekipmanları alsamda malesef işlerin yoğunluğundan dolayı bir türlü start veremedim. Şimdi tekrar start vermiş durumdayım . Akvaryumun siparişini verdim bir kaç ufak eksiğim var onlarıda tamamlayıp amacım bayramdan önce akvaryumu devreye alabilmek.

Akvaryum: 75x45x40h -15 cm yandan sump akvaryum iç hacmi 60x45x40h Y.Y. yapımı

Protein skimmer: Tunze 9002

Dalga motoru :2 x Tunze 6015 - 1 adet elimde mevcut

Aydınlatma : Hopar 6*24 W T5 2. el olarak aldım başlangıç döneminde üzerindeki flolar ile kullanıcam sonrası için 2 actinic, 1 püre actinic(yada aquapink), 3 lagoon blue

Kum : Eski sistemimdeki Natures Ocean kum kenarda duruyor onumu kullansam yeni kum mu alsam tam karar veremedim .

Testler: Salifert nitrat ve amonyak testi birde elimde salifert ca ve kh testleri varbir kaç tanesinin tarihleri geçmiş doğru ölçüyor mu kontrol etmem gerekiyor.

Tuz: 4kg Aquarium system- Reef crystals büyük ihtimal eksik gelicek

Refraktometre

Aktif karbon

R.O: TUNZE ro station 8550 eski tankımın son dönemlerinde sıfır olarak almıştım o dönem bir türlü kullanamadım düşük basınç ve yüksek değerlerden dolayı hafta sonu tekrar denemek için çıkardım içine bir baktım ki tunze sağolsun mebranı koymayı unutmuş ondan çalıştıramamışım meğer.

Acil Eksikler:

Canlı kaya olarak 8-10 kg civarı CaribSea - South Seas Base Rock

Dalga motoru: tunze 6015

Dönüş motoru 800 lt lik bir motor

Bakteri kültürü. Başlangıçta hangi bakteri kültürünü kullanmamı tavsiye edersiniz?

Zamanla eklenecekler

GROTECH A,B,C,M

CA VE KH KATKISI

Fosfat reaktörü 2. el bulabilirsem phosban 150 düşünüyorum

Su ekleme ünitesi

hanna checker

Fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 7 Ağustos 2018
    şeref24, nhtkmn, ka2n ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun, eski kumu kullanmanızı tavsiye etmem. Kullanılmış kumların ph tamponlama özelliğini yitirdiğini düşünüyorum yeni kum iyidir.

Bakteti kültürü kullanmak isterseniz fritz ürünlerini tavsiye ederim, fritz 9 ve 460.

Kafa motoru olarakta 1200 litre civarı debiye sahip bir motor kullanın imkan varsa.

bin_meh bunu beğendi.
  3. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Hoşgeldiniz. Derli toplu ergonomik bir sistem olacağa benziyor. Başlangıç için biodigiest veya fritz 9 olabilir. Tankınızda litraj az haftada bir kova su değişimiyle katkıya ihtiyaç duymazsınız ;)

bin_meh ve Pennywise bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hoş geldiniz...:)

bin_meh bunu beğendi.
  5. bin_meh

bin_meh

Yer:
    istanbul
    Teşekkür ederim Veysel bey . Kum ve kafa konusu önerileriniz dikkate alıcam.
    Fritz i ilk defa duydum bir araştırıyım.

Hoşbulduk Mesut bey. Amacımda o biraz, fazla dağanık olmayan olabildiğince toplu bir tank kurmak . Birde akvaryumu iş yerinde kurunca... Prodibio daha önceki akvaryumumun kurulumunda kullanımıştım.

Hoşbulduk Alparslan bey.

6. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Hoş geldiniz.

bin_meh bunu beğendi.
  7. bin_meh

bin_meh

Yer:
    istanbul
    Hoş bulduk Yağmur hanım.

8. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Hoş geldiniz.

bin_meh bunu beğendi.
  9. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Hoş geldiniz Mehmet bey, grotech A B C ne gibi faydasını gördünüz de kullanmak istiyorsunuz acaba? Bende var fakat kullanmıyorum çünkü bir faydasını görmedim. Bu arada isterseniz ca ve kh katkısı yerine c-balance ı düşünün derim.

bin_meh bunu beğendi.
  10. bin_meh

bin_meh

Yer:
    istanbul
    Hoş bulduk ilyas bey.
    Hoş bulduk murat bey. Düzenli kullanıldığı zaman renklenmede ve büyümede faydasını görmüştüm diye aklımda kalmış . O dönemde sonrasında yanlış hatırlamıyorsam fauna marine geçmiştim. Fauna marinde daha fazla performance almıştım galiba şuan tam hatırlıyamıyorum. 6 sene olmuş :)

muradtekin bunu beğendi.
  11. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Hoşgeldiniz foruma...

bin_meh bunu beğendi.
  12. nhtkmn

nhtkmn

Yer:
    Kadıköy
    İsim:
    Nihat EKMEN
    Hoş geldiniz, keyifli paylaşımlar.

bin_meh bunu beğendi.
  13. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Hoşgeldiniz.

bin_meh bunu beğendi.
  14. bin_meh

bin_meh

Yer:
    istanbul
    Hoşbulduk teşekkürler.

15. bin_meh

bin_meh

Yer:
    istanbul
    Akvaryum boyutlarında ufak bir değişiklik yaptım. Yeni boyutlar 75x45x45h -18,5 cm yandan sump akvaryum iç hacmi 56,5x45x45h. Yüksekliği 5 cm artırdım sumpı 3,5 cm büyüttüm. İleride ps i değiştirme ihtimaline karşılık. Eksikler listemdeki tunze 6015 de alındı.

veysel bunu beğendi.
  16. bin_meh

bin_meh

Yer:
    istanbul
    Eski fotoğraflara bakarken benim eski akvaryumun fotolarını buldum ve paylaşmak istedim.

VE YELLOW TAİL DAMSEL YUMURTALARI

TencoMelih, ersinista, şeref24 ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  17. bin_meh

bin_meh

Yer:
    istanbul

Akvaryumu bugün teslim aldım. Kurulum malesef bayram sonrasına kaldı . Bir kaç eksiğim kaldı onlarında bayramda alıp bayram sonrası kurulum yapmayı planlıyorum. Devir daim motoru aquabee 1000 olucak eski malzemelerin içinden buldum :D
    Canlı kum , Kaya, elimdeki tuz eksik geliceği için tuz. Prodibio biodigest ve stopammo revize durumda alıcam. R.o nun membran malesef hala elime ulaşmadı hala gelmesini bekliyorum.

Aydınlatma konusunda konbinasyonu nasıl yapıyım sizce ?
    2 actinic, 1 püre actinic(yada aquapink), 3 lagoon blue bu uygunmudur?

Montimahir, YMR_AY, Alparslan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  18. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Öncelikle hoşgeldiniz ve kurulumunuz hayırlı olsun.

19. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun tank güzel olmuş baya, beni bilirler her zaman bu tip tankları severim. Şık ve sade bir görsel cok tatmin edici bir tank çıkarır ortaya.

20. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hayırlı olsun, armatürün filoları kurulumdan sonrada duruma göre değişir...:)

Sayfayı Paylaş