1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

90 litre nano reef kurulumu başladı.

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde Berk555 tarafından 25 Aralık 2016 başlatılmıştır.

1. Berk555

Berk555

İsim:
    Berk
    Herkese iyi Günler. Yeni bir tank kurdum ve sizlerle paylaşmak istedim :)
    Uzun zamana dayanan bir olay aslında uzun araştırmalar sonucu sonunda kurdum ve döndürmeye başladım. Öncelikle yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum.
    Başlayalım :)
    Yaklaşık olarak 1 haftadır kumla birlikte tuzlu su dönüyor. Ve 2 gündür de kurlenmis (canlı olmayan ) deniz kayası konuldu.
    Dizaynını yaptım kafama göre. 100 gram aktif karbon eklendi ve sabaha kadar cok bariz bir yarar gördüm.
    Ekipmanlardan bahsedeyim.
    Tank: 70 x35x36(h). (Yandan 10 cm sump) hem alttan hem üstten çeken sump akrilik kaplama geriye kalan full ekstra clear. Temaks akvaryum.
    Ps: tunze 9001
    Kafa motoru : ehiem 600
    Isıtıcı: rs 100w
    Işık: şimdilik sıradan led (36 beyaz 12 mavi )
    Bu konuda önerilerinizi beklerim power led yaptırmayı düşünüyorum mercanların fosforlarını cok güzel belli ediyor fakat tam bir planim yok her öneriye açığım ışık konusunda belli bir sure de canlı yükü olmadığı icin bunla idare etmeyi düşünüyorum.
    Kum : two little fishes canlı argonit kum 7 kg 3-4 cm civarı.
    Tuz: aquaforest peobiotic reef salt
    Kaya: kurlenmis Kaya acik renk caribsea kutudan satılan modele benzer. Hangi deniz bilmiyorum yerli.
    Hedefim canlı Kaya almaktı Ankara'da en büyük 2 mekanda da bulamayınca böyle ilerleme planı aldım.
    Dalga motoru ; suan yok taktığım kafa motoru cok kuvvetli su basıyor tanka 60 cm den vurduğu camın altındaki kumda bile ufak hareketler yapıyor ve yüzey bile kısmen dalgalı. Şimdilik bana yeterli geldi eger dalga motoru koyarsam debi ayarını kisicam Cunku cok hareketli olur diye düşündüm. Ama aklımda tam bir model Yok 2. El rw4 mu alsam yoksa daha küçük modeller mi alsam. ?? Bütçe olarak uygun olması gerekiyor :) ?
    Bu arada tüm ekipmanı en sessiz sectim Cunku yattığım odada duruyor tank kısmen cok sessiz diyebilirim. En azından olabilecek en sessiz tank oldu sanırım :))
    Katkı henüz hiç Yok ve girmiyorum. Diatoma kadar hicbisey girme önerisi cok aldım. Diatomla birlikte bio s veya Pro bio s kullanmaya başlayacağım. Aklıma takılan benim tankıma bio s gereksiz mi gelir ? İlk 10 gün önermişler ben 10 günü zaten geçtim ama bu sure diatomdan sonra mi acaba ?

- Merak ettigim diatom yaklaşık olarak Ne zaman gelir. Camda az az da olsa küçük yosunlar var ama bu bir sinyal degil sanırım.
    Işığı 12 saat yakmaya çalışıyorum bu az veya fazla degil sanırım ? :)
    Birde elimde tatlı Sudan kalma magnetli cam temizleme var fakat biraz eski cami çizer mi diye korkuyorum clear olduğu icin kolay çizilir gibi :/
    Önereceğiniz birşey varsa bakabilirim. :)
    Durum böyle. Herhangi Öneri ve görüşlerinize açığım :)
    Tesekkurler.

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      97,6 KB
      Görüntüleme:
      679
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      57,9 KB