1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

80x70x50 ReefSide

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde çağrı coşar tarafından 26 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. çağrı coşar

çağrı coşar

Yer:
    Kocaeli
    İsim:
    Çağrı
    Merhabalar Arkadaşlar,
    Daha önce 100*50*60 ve 50lik küp tankımdan sonra 80*70*50 ölçülerinde yarı kubik diyebileceğimiz bir tank kurdum.

Tank Aquareefcentral yapımı ince sistem denilen arka camın önüne konulan ekstra bir cam ile 1cm aralıktan sızdırılan su ile dönüyor. Görsel olarak ve hacimden çalmaması oldukça güzel , ses problemi de yok.

Malzeme listem
    Ana tank 3 cam extra clear 80/70/50 , 70/60/22 sump
    Protein skimmer: Reef Royal DC160
    Armatür: Aquareef Pro2 Cree Led Armatür
    Dalga motoru: Vortech Mp40Wes
    Geri dönüş: Jebao Dc4000
    Kaya: Caribsea ve Korallenwelt Seramik kaya
    Kum:Coral Reef Aragonit
    Biopellet Reaktörü JNS Omega 2 ve AIO biopellet
    Su tamamlama; Auto Aqua Sato 100p
    Aquaforest Carbon
    Isıtıcı:Eheim 200w
    Nemomed Isı ölçer
    BioDigest Bakteri kültürü

Tank 9/10/2016 da dönmeye başladı. Kurulumda 4 tüp ve daha sonra haftada 1 tüp biodigest girişi yaptım. Diatom 1 hafta önce başladı ve şu an azalarak bitme arefesinde.Haftasonu ilk canlılarımı girmeyi düşünüyorum.

Herkese sağlıklı günler dilerim.
    bla.jpg

mutlu.arslan.944, R1sk, erkan efe ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun yeni kurulumunuz.

çağrı coşar bunu beğendi.
  3. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    Kurulumun hayırlı olsun, ince sistem dediğin uygulamanın detaylı fotoğraflarını çekip paylaşma imkanın varmı? Merak ettim nasıl bişey :)

çağrı coşar, YMR_AY ve veysel bunu beğendi.
  4. çağrı coşar

çağrı coşar

Yer:
    Kocaeli
    İsim:
    Çağrı
    Aslında şu an çalışır durumda iken fotoğraflamam bi anlam ifade etmeyecek ama uygun bir görsel bulup yollayacağım.
    Tarif etmem gerekir ise arka camın hemen önüne bir siyah cam konuyor ve arasında yaklaşık 1 cm boşluk var camın en üst kısmına akrilik tarak silikonlaniyor. Taşan şu bu 2 camın arasından iniyor ve ayrıca su çıkışı da bu 2 cam arasından yapılmış bir bölmeden borusuz bir şekilde çıkıyor. Aquareefcentral Burak Atabaş bu işi yapıyor. Facebook gurubunda görselleri de mevcut. Kullanmadan artı ve eksisini bilemem ama şu an sıkıntısız.

veysel bunu beğendi.
  5. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
  6. SEFERR

SEFERR

İsim:
    Sefer benli
    Hayırlısı olsun tankınız

7. montana

montana

İsim:
    İbrahim
    Hayırlı olsun öncelikle. Güzel malzemeler kullanmışsınız. Tankın üzerinde taç var sanırım. Kullanım açısından bir engel teşkil ediyor mu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. erkan efe

erkan efe

Yer:
    Ankara
    İsim:
    erkan efe
    Tasarımınızı çok beğendim, kurulumunuz hayırlı olsun, konunuzu beğenerek takip edeceğim.

9. çağrı coşar

çağrı coşar

Yer:
    Kocaeli
    İsim:
    Çağrı
    Teşekkür ederim. Balık atlamalarını engellemek için 3 cm cm lik kuşak yaptırdım onun görüntüsünü kapatsın diye taç kullanıyorum daha şık durdurduğunu düşündüm. Benim için herhangi bir engel teşkil etmiyor hatta armatürün ayaklarının daha yüksekte olmasını sağlıyor.

10. çağrı coşar

çağrı coşar

Yer:
    Kocaeli
    İsim:
    Çağrı
    Bugün ilk canlılar olarak 15 adet counch ve 4 adet snail girildi. Haftasonu kısmet olur ise birkaç parça balık veya mercan koyacağım.
    Mg ca fosfat kh ve Nitrat testi alacağım. Özellikle fosfat için hangi testi önerirsiniz.diğerlerinde Salifert tercih edeceğim büyük ihtimalle

11. erkan efe

erkan efe

Yer:
    Ankara
    İsim:
    erkan efe
    yanlız su seviyesi tacın altında mı kalmış, sanki oradaki görüntüyüde taç kapatsaydı daha iyi olurdu.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. montana

montana

İsim:
    İbrahim
    Fosfat için Tropic Marin tavsiye ediliyor genelde. Bende kullanıyorum. Memnunum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

13. çağrı coşar

çağrı coşar

Yer:
    Kocaeli
    İsim:
    Çağrı
    Taci ters çevirdim uzun tarafı alta geldi şimdi gözükmüyor daha şık oldu. Fotoğraf eski çekim

14. çağrı coşar

çağrı coşar

Yer:
    Kocaeli
    İsim:
    Çağrı
    Bubble king mini 160 Protein skimmer ve Red dragon mini 3.5 m3 kafa motoru alındı.
    Daha önce bu kafa motorunu kullanmış olanlar var ise acaba fazla gelme ihtimali var mı? Kafa motoru üzerinde kısarak kullanmak için bir ayar bulunmuyor acaba ne şekilde kısarak kullanabilirim. Bu arada ilk canlılarımı bu hafta girmeyi düşünüyorum. Kumdaki diatom yok oldu bembeyaz haline geri döndü.

veysel bunu beğendi.
  15. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun, su hacmi sumpla beraber iyi, motor güçlü gelirse dönüş ikiye bölünebilir veya reaktör vb. gibi sistemler için ayrı hat çekilerek kullanılabilir. Ancak bu cihazları bir regülatör ile kullanmak gerekir diye düşünüyorum yapılan kullanıcı yorumlarıdan dolayı, elektrik gelip gitmelerinden dalgalanmalarından çok çabuk etkilenip bozulmalar çok oluyor.

16. çağrı coşar

çağrı coşar

Yer:
    Kocaeli
    İsim:
    Çağrı
    Tanka ekledim ve çok fazla geldi fakat ses sıfır. T çıkış ve vana ekleyeceğim o şekilde kullanacağım kafa motorunu. Regülatör konusunu çok duydum ama onu koyacak yerimde yok bakalım uygun birşey bulursam düşüneceğim.

veysel bunu beğendi.
  17. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Çağrı bey regülatörsüz kullanımlarda motor garanti kapsamında çıkıyor bilginiz olsun.

18. R1sk

R1sk

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Caner Topcu
    Kurulumun hayırlı olsun kardeşim maşallah çok güzel gözüküyor .. canlı girişi başladığında çok güzel bir akvaryum olacağına inaniyorum :)

19. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Vanayı t nin bir tanesi ekleyin ana çıkış borusuna vana koymayın, zaten bu şekil düşünmüşsünüzdür ama ben yine de yazayım dedim.:)

R1sk bunu beğendi.
  20. çağrı coşar

çağrı coşar

Yer:
    Kocaeli
    İsim:
    Çağrı
    Ben ürünü 2.el olarak Caner beyden aldım garantisi devam ediyor mu bilmiyorum açıkçası , bu motorlar bu kadar hassas mı acaba ? Bir regulatör alıp hem ps yi hemde kafa motorunu bağlamak en iyisi olacak sanırım.

YMR_AY bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş