1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

80x60x55 Tuzlu su akvaryum kurulumu

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Giray tarafından 27 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Giray

Giray

İsim:
    Giray Gülez
    Teşekkür ederim Veysel Bey. Kullandığınız hidrojen peroksitin markasını öğrenebilirmiyim eczaneden sordururum hemen.

2. Giray

Giray

İsim:
    Giray Gülez
    Erdal Bey sizede büyük geçmiş olsun bu arada. En son resmini koyduğum clarki de gitti. Kalan clarkinin yüzgeçlerde siyahlanma ve erime var. Yellow tang de nasibini almış dün akşam gördüm oda hızlı bir şekilde gidecek sanırım. Bir tek chromisler hala sağlam ama onlarada geçmesi çok uzun sürmez sanırım.

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Markayı hatırlamıyorum ama yüzde 30 luk çözeltiden kullanmıştım, denemekte zarar görmüyorum ama fazla dozlamayın kesinlikle.

Ben iki gün günde 100 litre için 10ml, 5 ml sabah 5 ml akşam şeklinde dozladım. Sonrasında kestim, kullanım amacımda bir nevi destek olsun bundan ibaret.

Çok hassas mercanlarınız varsa uygulamayın bekleyin 2 ay süresince yada dozu çok düşük tutun.

4. Erdal

Erdal

Benim balıklar haftayı dolduramadan hepsi gitmişti elimden birşey gelmedi akşam yem yiyen sabahı görmedi ne desem boş şu aşamada

veysel bunu beğendi.
  5. Giray

Giray

İsim:
    Giray Gülez
    Merhaba arkadaşlar.. İşlerimin yoğunluğu dolayısı ile çok fazla ilgilenemediğim hobimle tekrar daha ciddi ilgilenmeye başladım. Bu uzun zaman zarfında ilgisizlikten bir sürü kayıplarda olmadı değil. Dediğim gibi tekrar iş üstündeyim bakalım toparlayabilecek miyiz. İlk iş olarak armatürü değiştirmek ile başladım. Akvaryumu kurduğumdan beri Ecotech Radion Gen 3 Pro kullanıyordum. Şuan 6x24cm T5 kullanmaktayım. Sonuçlar bazı canlılar için çok olumlu ama bazıları pekde hoşlanmadı açıkçası. Özellikle yeşil staghorn 2 aydır 1 cm bile büyümemekte kararlı. Akvaryumun son halini sizlerle paylaşmak istedim. Tekrar burada olmak çok keyifli. IMG_2818.jpg

YMR_AY, Montimahir ve veysel bunu beğendi.
  6. Giray

Giray

İsim:
    Giray Gülez
    IMG_2819.jpg IMG_2820.jpg IMG_2821.jpg IMG_2822.jpg

YMR_AY, Montimahir ve veysel bunu beğendi.
  7. Giray

Giray

İsim:
    Giray Gülez
    T5 armatür ile ilgili sormak istediğim birşey var. Su ile arasındaki mesafeyi kaç cm de tutmak gerekir. Şuan su yüzeyi ile armatür arası yükseklik 25cm. Sert mercanları tankın yukarı kısmında tutuyorum. T5 kombinasyonu ise şu şekilde ( önden arkaya doğru )

* Giesemann Actinic
    * ATI Purple Plus
    * Giesemann Aquablue
    * Giesemann Aquablue
    * ATI Actinic
    * Giesemann Actinic

veysel bunu beğendi.
  8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    15-20 cm yeter ancak mercanların durumuna göre kendiniz karar verebilirsiniz tank yüksekliğine göre.

9. Giray

Giray

İsim:
    Giray Gülez
    ilk montaj yapıldığında 20 cm de idi armatür fakat biraz kuvvetli geldi sanırım mercanlara. o yüzden bir 5 cm daha yukarı aldım. takip ediyorum şuan

10. Giray

Giray

İsim:
    Giray Gülez
    Geçen hafta Red Sea Firmasının NO:3 PO4-x denedim nitrat problemim için. Az miktarda aldım bir arkadaştan günlük 2ml dozlar ile 4 gün kulandım. Açıkçası faydasını gördüm gibi. Şimdi yurtdışından ısmarladım gelecek. Bu ürünü kullanan arkadaşlar varmıdır acaba? Nitratımı düşüremiyorum suçlusuda balık ekleme sevdam maalesef. Biopellet, refigium vs denedim ama kesinlikle 0,20 altına indiremedim. dediğim gibi bu ürünü kullandım ve 4 gün içerisinde 0,15 seviyelerine indi. Uzun vadede nasıl olur bilmiyorum tabi. Kullanan varsa biraz bilgi alabilirsem çok memnun olurum

11. Giray

Giray

İsim:
    Giray Gülez
    Merhaba arkadaşlar. Yine rahat duramadım ve aydınlatma ile oynadım biraz. Sadece T5 gayet güzel olmasına rağmen LED in renk ve gölgelerini özlüyor insan. bende ikisini birleştirdim. Elimde olan Radion G3 PRO modelinin yanına 4 adet T5 ekledim. 2 adet ATI blue plus ve 2 adet yine ATI purple plus. Sonuç şahane oldu. 25 cm yükseklikte asılı şuan ve Radion %40 güç ile çalışıyor alışma aşamasında. Bakalım ne olacak. IMG_3109.jpg

veysel, Montimahir ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  12. Giray

Giray

İsim:
    Giray Gülez
    A1AD9A16-BD2A-4A46-8FCC-7458B7B6DD59.jpeg Arkadaşlar resmini koyduğum canlı ile başım dertte. İnanılmaz hızlı büyüyorlar ve tankın her yerine dağılmış vaziyetteler şuan. Almaya çalışınca hemen kendini geri kaya arasına çekiyor. Tutmak imkansız. İnternette araştırdım bir tür anemon gibi duruyor. Tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

13. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Majano Anemon olabilir, pek net değil foto ancak çok fazla yayılírlar. Portalda baya bir konu olmasí lazím bunlar hakkínda.

14. Giray

Giray

İsim:
    Giray Gülez
    Teşekkür ederim Veysel bey bakıcam şimdi

15. Giray

Giray

İsim:
    Giray Gülez
    Yeni algae reaktör projemi sizinle paylaşmak istedim. Daha yeni devreye aldım. Bakalım nasıl sonuç alıcaz. Umarım nitrat problemime az da olsa çare olur

Ekli Dosyalar:

Sena ve hiter bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş