1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

80*40*50'lik Yeni Bitkili Akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde volkantr34 tarafından 12 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

1. taygun

taygun Guest

İnşallah. Volkan'ın bu tarafa geçtiği bir gün buluşalım o zaman. Maden o sık sık geçemiyor buraya, bekleriz. ağla:gif

2. Akgün Cem

Akgün Cem

İsim:
    Akgün Cem

Bekleriz...

3. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Akvaryumumun neredeyse 1 ay hiç ellenmemiş hali.. Nalet olsun içimdeki co2 sevgisine :D

Sağ köşe Murat abi ve Kankamın vereceği bitkiler için rezerv edilmiştir.Ama her an iş yerimde ki ismini bile bilmediğim bitkiyi dikebilirim.2 haftadır su üstünde duruyor çünki. :cekingen:

Microsorum isimli yeni bitkim.. Fakat üstüne kütük devrildiği için kısmen kırıldı.Kalanlar inşallah beni sevindirir.

Yeni budanmış Rotala Wallichi'lerim.. En üst resimde ki keşmekeşten ışık alamadığı için biraz cılız kaldı.Ama toparlanacaklar.

Buda arkada unuttuğum limon bitkisinin çalıçırpı halinde kalmış kısmı.. 3'e böldüğüm kısımlarını toprağa diktim.Bakalım canlanacaklarmı.En üst kesim yeni yapraklar açmaya başladı orta bölüm ve kökte bir hareket yok.Beklemedeyiz.

Elemanlarım yeni bitkiler için ortalığı temizliyorlar.

Bu fotoğraflar cep telefonu ile çekildi.Ve içerde ki çalışmadan dolayı biraz bulanıklık söz konusu kusura bakmayın.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 14 Mayıs 2016
  4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Bu tank mayalı ile böyleyse eyvah, eyvah tüpe geçince benim gibi makas elinden gezersin. :F :F :F

Volkan o hava taşının ne işi var orada? olma:gif

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Eeeee şey emergency abi :) O hep orda durur.. Malum o karmançorman halinde ışık alamadıkları için pearling durmuştu.. Bitkiler budanıp yeni peyzaj yapıldığı zaman kendilerini bulana kadar pearling yapmıyorlar.. Sadece kökü yerinden oynamamış olanlar pearlinge devam ediyor.. Gübre ve co2 desteği ile 3-4 güne diğerleride başlarlar.. kıvır:gif

6. taygun

taygun Guest

Maşallah volkan,

O ne akvaryum öyle. Amazon olmuş orası. Sen en iyisi tüpe falan geçme. Mayalı sistem sana yeter.

Çöpçülerine de maşallah. foto:

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Teşekkür ederim Tamer abicim.. Valla mayalıda yetiyorda belli bir süre sonra hamallık oluyor.. Şeker maya bilmem ne falan bazen kasıyor adamı.. Tüple daha düzenli olur..Ph'ı sabitlemek tüpte daha iyi oturur diye umut ediyorum.. Bu şekilde çok fazla damızlık endler's kaybettim.. Yani en azından kayıplarımı buna yoruyorum.. Her ne kadar çok dalgalanma olmadığını düşünsemde endler'sler bunu kaldıramıyorlar sanırım.. Çöpçü ve vatozların hiçbir problemi yok Allah'a şükür.. naz:

8. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel

Volkan Hocam süper bir tankınız var. burda:gif Bitkili tank dediğin böyle olur.Hep söylerim 2-3 tane seyrek bitki diktin mi bitkili tank yapmış olmuyorsun?Biraz kalabalık,sık bir görüntüsü olucak bitkili tankın.Hocam tekrardan bravo.Maşallah diyorum. naz:

9. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Çok teşekkür ederim beğenileriniz için.. :cekingen: Benim bitkiliye ilk başladığım zaman ki kurduğum ilk tankın halini görseniz "hadi canım" dersiniz.. Yani bu işler zamanla oluyor.. Zamanla bitkileri toparlayıp , öldürmeden yetiştirmeyi öğrendiğinizde gerisi geliyor.. Bunun içinde okuyup araştırmak lazım.. Sonrasını fotoğraflarda görüyoruz hepimiz.. Daha öğreneceğimiz çok şey var.. ;)

10. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Tembelim ve ikna edilmeye ihtiyacım var 4: Volkan 1 ay bitkili tankına neden el sürmez?

:F :F :F

Benim bir zamanlarki filtrasyonsuz 80 lt deneme tankımın aldığı hallere dönmüş tank ya... Bu ne yaaa... Senin tankın mayası bozuk kardeşim, mayası....

Ben de Cobamba'ların köklerini bulamazdım o hengamede... Limnophilalar desen öyle idi... Ah, kaynana ah... Ne vardı yemleyecek balıkları ben yaz tatilinde iken... :(

11. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

Abi ne diyelim ki göstermişsin ustalığını bize :helalolsun: demek düşer.

12. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Şimdi birde "filtreye gerek yok" diye Tembelim ikna edin serisinden bir konu açta atiyim kendimi aşağıya :D :F

Yok canım estağfurullah ne ustalığı.. Akvaryuma koyduğum zaman yaşatamadığım bitki var ise hala usta olmamışım demektir.(evet yaşatamadığım bitki çeşitleri var :D )Zaten ustada olmak istemiyorum.. İşin heyecanı kaçar.. En güzel ruh amatör ruh ;)

13. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Tüm bitkileri yaşatabildiğin bitkili akvaryumlardan sonra kanka sana küçük dağ akvaryumları yaparız.... Küçük dağları da sen yaparsın...
    :D :D :D

14. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Ben daha sana ne diyim :D İnşallah co2 ile çalışan arabalar çıkarda arabana taktırıcak tüp bulamazsın emi :D :F :D Taşla taşla ben anladım seni :D

15. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Valla bu Abdullah, depoya Co2 üretsin diye 100 tane balık koyar, genede o tüpü takmaz. :D :F :F :D

16. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

:D :D :D :D :D :D

Niye ehliyetim olduğu halde araba kullanmayı bilmediğimi şimdi anlamışsınızdır heralde... :F :F :F :F

17. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Tankım artık 1 adım daha ilerledi.. Geçen seneden beri Türker'in kafasının etini yediğim mayalı co2'den tüplü co2'ye sevgili Murat abim (Murer) sayesinde hızlı bir geçiş yaptım.. Valla Murat abi olmasaydı o tüp doldurulmak için çok beklerdi. :cicek: Vayy , karşıya geçtinde bizi aramadın mı durumu olmaması için baştan söyliyim , o gün o saate kadar gideceğim belli değildi ve dönmem gereken belli bir saat vardı. Hiçbir abimi ve arkadaşımın muhabbetini sınırlı bir süreye sıkıştırmak istemediğimden geniş geniş konuşabilceğimiz bir zamanda toplanalım diye o gün için aramadım.Bu açıklamayı yapmak istedim yanlış anlaşılmak istemem , çünkü Anadolu yakası için çok kişiye sözüm var. :)80*40*50'lik Co2 Tüplü Akvaryumum :)

Tanıtıma geçelim.. Sol cam kenarında ki rotala wallichi'ler gölgede kaldıkları süre boyunca çok zayıf düşmüşlerdi.Onlardan budayıp sol arka cam tarafına diktiklerim kendilerini bulmaya başladılar.Eski kökleride yan dallar vererek çoğalmaya başladılar. Gene aynı fotoğrafta (sae ve çöpçünün orda ki) Murat abimin hediyesi ve benim hasta olduğum Blyxa Japonica'larda yeni tanklarına adepte olmaya çalışıyorlar.

Altta ki fotoğrafta akvaryumumun sağ tarafında ise gene Murat abiden gelen (ince yapraklı olanlar) Eusteralis Stella'lar ile Abdullah kankamdan Murat abiye , Murat abiden bana gelen Heteranthera Zosterifolia'lar bulunmaktadır. Formları maşşallah harikalar.. pardon:gif Heteranthera'ları yaydığı içinde Abdullah kankama çok teşekkür ederim.. aliye:gif Her akvaryumda olmalı kesinlikle burda:gif Stella'ların yanınada iş yerinden getirdiğim ve 1 kökten ormana dönüşen sessiflora'dan bugün itibari bir demet diktim.. Bir arkadaşımın yurt dışından getirdiği ve ismini Abdullah hocanın söylediği geniş yapraklı bitkim Echinodorus Ozelot Green (Yavuz kardeşim sana gönderdiğimde bu bitkiden :) ) Hemen sol üst köşede ki Trilinieatus cory (benekli çöpçümün) sağ tarafında microsorum windelov (java fern) bitkimi görmektesiniz. Arka planda ki Heteranthera'lar büyüdüklerinde (yani takriben haftaya :D ) Echinodorus , microsorum ve ismini hala bulamadığımız bitkim gölgelenmiş olacaklar.

Sizleri 1-2 hafta sonra yeni halleri ile beraber karşılaştırmasını yapacağımız ve herkese fikir olması açısından akvaryumumun genel fotoğraflarıyla başbaşa bırakıyorum.

Geniş Yapraklı olan - Echinodorus Ozelot Green , sağ önde ki ince yapraklı olanlar Eusteralis Stella.

Solda yamuk yumuk yaprak uçlu gibi görünen Microsorum Windelov , sağında ki pırıl pırıl parlayan bitki Heteranthera Zosterifolia hemen üst taraflarında kide cabomba..

Bu pozuda niye çektiğimi anlamışsınızdır heralde :D Artık şeker , maya yok bu arkadaşın ta kendisi var.Tankımızı şişirip coşturan mayalı sistemimizi emekli edip esas oğlanla yolumuza devam ediyoruz.

18. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Bu droid bana birilerinin moleküllerine ayrılıp tekrar ama karışık olarak re-organize halde oluşması ile ortaya çıkmış bir canlı(msı)yı hatırlattı ama... Dur bakayım... Valla valla aynen de onlar...

Boy, pos, endam aynen R2D2 (ar-tu-di-tu)...

Surat ve o şapşal bakış da aynı C-3PO (si-tri-pi-o)...

Ve karşınızda Volkan'ın yeni füzyon gazcıl akvadroidi: OC-3-π-2-RD (o-si-tri-pi-tu-r-di)...

Bizim Hi-Tech'çi Sith'lerden Dart Volk'a da böyle bir akvadroid yakışırdı doğrusu...

19. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Akvaryumum ve sistemime küfür mü ettin yerdin mi övdün mü anlamadım :D :F Karanlık taraf her zaman daha havalıdır boşver sen..

20. CAYİT

CAYİT

İsim:
    CAYİT
    Tamer abi sen dış filtremi kullanıyorsun ?

Sayfayı Paylaş