1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

75x45x45 BRC Fish&Rock Tank

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde Burcu tarafından 27 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Hala istiyor muydun ki :confused: zetlightı sattım gittiii :oops:

2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    :) eline saglik ;)

Burcu bunu beğendi.
  3. Biraz yukarda oldu ama olsun suyu ısıtmaz en azından

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Güzel olmuş eline sağlık ;)

Burcu bunu beğendi.
  5. şeref24

şeref24

İsim:
    şeref BAYAZIT
    Elinize sağlık güzel olmuş :)

Burcu bunu beğendi.
  6. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Güzel olmuş diye geçiştirme öyle. Cob'lar tank ebatlarına göre çok büyük ve fazla olduğundan görselliği düşürüyor. Buraya daha ufak kasalı - misal Radion ebatlarında- bir şey lazım.

Ellerinden öper Mesut paşa. Yoksa sana ledlere fısıldayan adam mı desek bilemedim şimdi. ;)

veysel ve Burcu bunu beğendi.
  7. Elinde kalan 60 W son iki paneli de bu tanka yapıcaktı ama önce yaptıklarına yedek parça kalsın diye ben istemedim. Seri üretim konusunda ikna edebilirsem, ilk gelen partiden yapacak. bu arada spotlar 10W...

mekatronik ve veysel bunu beğendi.
  8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Valla ben Mesut'un kafasını çok şişiriyorum bu konuda. Nano tanklar için tekli, ikili, daha uzun tanklar için hibrit yap diye.. Sakalımız da var emme sözümüz dinlenecek mi bakalım.:D

ka2n, burak ozu, Murathelvaci ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  9. Büyük tankta misafirler var. Pazartesi bu tanka geçecekler. 2cmlik trigger, 4 cmlik puffer.

Erdem., şeref24, MESUT_KERİM ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  10. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Kesinlikle hibrit konusunda bende israrciyim.

Ne yardan ne serden gecemeyenler icin. Ben gibi :)

Burcu ve veysel bunu beğendi.
  11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Marin tankta bu tip balıklar olmalı, tang angel bir sekil besleniyor bakılıyor popilerite olarak. Asan balığı, frog fish gibi ilginc balıklar da beslenebilir. Kaan ile fikir teatisinde bulunduk bu tipbir marin tankı ile ilgili. İleride olabilir bu tipbir tank.

Sağlıkla besleyin Burcu hanım.

ka2n, MESUT_KERİM ve Burcu bunu beğendi.
  12. Teşekkür ederim. Chromislere baktım, antiyaslara baktım. Dedim nitrat yapacaksa bunlar yapsın, değişik olsun aslan düşünmüyorum. Cardinal çifti bulucam sırada. Bir iki değişik goby. En son 1 powder blue, 1 powder brown. Mikofişi de basıcam, birbirlerini öldürmezlerse, benekten ölmeyecekler. Tuz 1022 şu an, sıcaklık 26, mercan da yok.

MESUT_KERİM ve veysel bunu beğendi.
  13. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Bu powder meraki nerden geliyor ;)

Burcu bunu beğendi.
  14. Nerden değil de, kimden? ;):) Bir de diğer balıklardan çok daha renkli ve güzel bence. Burada her türlü müdahale edebilicem...

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  15. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Burcu Hanım kurulumunuz hayırlı olsun, çok takip edemedim yanlız son yazdıklarınıza istinaden naçizane bir uyarıda bulunmak istedim.
    Marine tanklar mercan olmaması dolayısı ile rahatça ilaç kullanabileceğimiz tanklar anlamına gelmiyor malasef.
    Balıklar için yine kuvvetli bir biyoloji gerekiyor ki bu da ilaç kullanımını engelliyor.
    Powder elbette denenebilir ama tavsiyem hiç bulaşmayıp bu grubu diğer tankınızda deneyip, bu tankta ilginç denenmemiş türlere yer vermeniz yönünde olacaktır.

Pennywise, corax, burak ozu ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  16. Teşekkür ederim. :) Maalesefki diğer tanktaki Sohal, powderı 10 dk içinde mefta eder Hakan bey. Çok zor olacağını biliyorum, belki gene balıkları kaybedicem, ama son bir deneme yapmak istiyorum. Tabi en az 1-2 ay sonra...

17. bin_meh

bin_meh

Yer:
    istanbul
    Powder candır gerisi yalandır. :D1-2 ay bence çok erken en az 6 ay bekleyin bence .Su tam bir otursun . Powder brown çok daha zor ve atlamaya çok açık aklınızda bulunsun. ben benekten kurtardım . 2-3 gün bakabilmiştim gece malesef pilot olmaya kalkmış. Ertesi sabah yarım saat arandıktan sonra akvaryumun 1 metre ilerisinde bulmuştum.:(

Burcu bunu beğendi.
  18. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Burcu hanım Hakana kesinlikle katılıyorum. Ayrıca marin tank demek kolay tank demek değil. Bu acı tecrübeleri burada çok defa okuduk. Tankın biyolojisi oturmadan balıkları eklemek balıkları hasta etmek için yeterli. Tek dert benek değil, bence hassas türler için birçok dert var. Karantina öneririm

Burcu bunu beğendi.
  19. Karantina iyi fikir, dolabın altı boş olduğu için, yeri de hazır. Minik bir p. skimmer da var. ;)

Pennywise bunu beğendi.
  20. eltes elektriks

eltes elektriks

Yer:
    Tekirdağ
    İsim:
    Sait ibiş
    Bence armatürleri biraz düşürün ışığın açısı toplamış olur.su ısınmaz o spotlarla hem mercan olmadığı için sorunda olmaz görsellikte çok hoş olur

Burcu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş