1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

75*55*50h Bozkırın ortasına deniz getirme denemeleri..

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde corax tarafından 21 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Yok yaa şaka yapıyorum ben temo29

2. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Güncel haberler...Dün 20 lt su değiştirdim.Az önce uyumadan rüya görmek için tankın karşısında dururken kabus yine karşıma çıktı..Koca kayada aiptasia başvermiş :duvarakafaatansmiley

YMR_AY bunu beğendi.
  3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hani foto, şöyle karşıdan genel bir foto isteriz.

4. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Öyle bir foto yok ta 2 gün önce xenia yı çekerken çektiğim görüntüleri ekleyeyim.su içinde yüzen partikuller için zeolit mi kullanmak lazım?

Alparslan ve veysel bunu beğendi.
  5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Elyaf ekle bir kaç gün toplasın, sonrasında bakarsın tekrardan. Ama kum kaynaklı ise bun partiküller can sıkıcı olur bitmez hiç.

6. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Kum special grade..Pink ucusur diye almadım buda böyle tortu kaldırıp duracaksa bozup tekrar kurarım..zavallı Goby ler yine nanoya mahkum olur.

7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Toplar o zaman elyaf, bu şekil yapalım bakalım şimdilik.

corax bunu beğendi.
  8. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    İmparator dan sıkıldım derseniz ölü fiyata alabilirim:D

veysel bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Gayet iyiyim ben balığımla maşallah diyelim lütfen:), hatta tankta tek bile kalabilir şuan için büyük balık olarak. Nedeni ise büyüyüp renk değiştirmesini izlemek istiyorum, inşallah.

ka2n, Pennywise, Gmsy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Tabiiki maşallah ta ben ortada kalmasın diye öyle dedim..temo17

veysel bunu beğendi.
  11. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Palyacolardan büyük olanı küçüğün önüne geçip 2-3 sn lik titriyor.Bu davranış kur mu? Yoksa baskinlik gösterme şekli mi?
    Boyutları ufak olduğu için baskinlik diye düşünüyorum ama doğrusunu bilmekte fayda var.

12. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Bugün tanka yeni sakinler taşındı.2 adet cleaner shrimp 2 tane snail.Ve tanka hep söylenen doğrunun inadına canlı bomba bıraktım.Bubble anemon.Palyaçoların sahte anemona girmemesi devamlı damselden taciz görmeleri ve tanka kase koymak istemediğim için Emrah abininde gazıyla alıverdim.
    Kendileri yaklaşık 3 saattir tankta.Tüm dalga motorları ve geri gönüş de dahil olmak üzere kapalı.Ama tanka girirgirmez kayanın dibine düştüğü yerden hiç kıpırdamadı.Dalga motorlarını ve dolayısıyla sump ı ne zaman aktif etmeliyim.Bu arada belki yanlış ama yol yorgunluğu gitsin diye 2-3 gram edecek kadar karides servisi mi geri çevirmedi.İlk anda kırışık gibi duran kolları bubble olmasada düzeldi.

YMR_AY, ka2n, veysel ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Özkan abi yeni canlıların hayırlı olsun :nazar:
    Bubble anemon uysaldır kafa ve dalga motorunu aça bilirsin...;)

corax bunu beğendi.
  14. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    yazdıktan sonra kontrole gittim kendisi hareket etmeye karar vermiş.Ben game of thrones ü izlerken yerini begensin uyurken sistemi açayım.:D
    İlgin ve iyi dileklerin için teşekkürler.

15. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Anemonlar genel yapıları itibariyle akıntının iyi olduğu yere göre konum belirler. Çünkü akıntı çevreden yem vs artıkları toplayıp getirir.
    Haırlı olsun yeni canlılar.

corax bunu beğendi.
  16. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Yeni canlılar hayırlı olsun.Bela severler grubuna hoş geldiniz:) Anemon motorlar çalıştıktan sonra tek kaşını kaldırıp neeee bu hareket banamı diyerek gezmeye başlayacaktır.Her seferinde akvaryumcuya benim anemon almamı engelleyin desemde dayanamayıp alıyorum.Tanktan ya palyaçolarımı çıkartacağım ya anemonu.Benim aldıklarım inanılmaz gece gündüz secdede,devamlı namaz kılıyorlar.

17. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Aslında hiç bela sevmem sadece kase koymak istemedim.:koptum: Benim ki ateist sanırım hiç kipirdamadi taa ki conchlar hoşgeldin ziyaretine gelene kadar hemen kenardan kayanın arkasına kaçtı:D

18. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    :D Kaseyi bende bayılarak koymuyorum.Palyaçolar tam o noktayı fena sahiplendiler.Ne az ilerisi,ne az gerisi.Anemonu bile o bölgeye koysam oradaki kumu kaldırıp suyu bulandırıyorlar.Yani kase var huzurda var:)Zaten palyaçolarımı tanktan çıkartıp evlat edinecek birilerini aramaktayım.

19. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Son gelişmeler..Deli anemon iki kayanın arasına tam köprü gibi olan kısma mekan kurdu.Yalnız bubble kısmı çok az belli.Sanırım su şartlarını pek sevmedi.Tahminimdende iri bir canlı olmasına rağmen anemona palyaçolar pek yanaşmadı.Sanırım kayalıkları mesken edinen damsel izin vermiyor.
    Aiptasia olan kayayı kırmayı denedim kıramadım.Bende sumpa aldım:D Çok ses yapmadan kırma yöntemi bilen var mıdır?
    Ayrıca artık anemon olduğundan mütevellit ışıklandırmayı profesyonelleştirmek niyetindeyim.Zaman ayarlı prizler ve aniden yanan ışığın hayvanları rahatsız ettiğini düşündüğümden led kısmı ağır basıyor.Son 1 aydır bir sürü ürünü inceledim ancak gerek satıcılarının ilgisizliği gerekse full spectrum önceliğim olduğundan bir şey yapamadım.Maaşı bitirmeyecek 2.el veya sıfır led armatür bilen varsa sevinirim.Son olarak 6*24 armatür alsam ortadaki iki reflektörü yok edip zaman ayarlı ve dimmerli bir pcb le ile tamamlamak istesem zorluk seviyesini tanımlayabilecek biri var mıdır? :D

20. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Yoğun geçen hafta içinde aqua reef pro cree alarak şimdilik aydınlatma sorunumu giderdiğimi düşünüyorum.Bubble anemona host edindirme çalışmalarım devam ediyor ancak damsel in kendi alanına gelip durduğu için hayvancağızlar 3 sn içinde oynamaya kalmadan damsel saldırısına uğruyorlar.Eşimin nazlısı olmasa yeri nano da işte şımarık herife karışamıyorum..:bilmem:
    Bir kaç fotoğraf..
    DSCF1317.JPG DSCF1318.JPG DSCF1349.JPG DSCF1353.JPG DSCF1372.JPG DSCF1375.JPG DSCF1376.JPG

veysel, Pennywise, nhtkmn ve diğer 3 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş