1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

70x50x50 için ekipman hakkında ?

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde Caglar S tarafından 2 Haziran 2018 başlatılmıştır.

1. Caglar S

Caglar S

Yer:
    İstanbul / Ataşehir
    İsim:
    Çağlar Selçuk
    arkadaşlar, baylar, bayanlar;

Tatlı sudan , tuzluya geçiş kararımı verdiğimde bazı sorularım olmuştu, baktım kafamdakiler uzun vadede sorun çıkaracak, bende sizin tavsiyelerinize uyarak, bean animal arkadan taşırmalı 2 iniş+1 emniyet dönüşlü sump sistemli, ultra clear camlı vs vs 70x50x50h üst tank bir akvaryum aldım,

Şimdi iki sorum olacak sistem içten içe ölçülerle ve sump’ın 25 cm’de çalışma yüksekliğine göre 199 lt su alacak. Tabi kayalar kum hariç.

Protein skimmer’ım çırpıcısı, içindeki atman kafa motoru vs. tamamen orijinal bir bubble magus Nac 7

Kafa motoru olarak jebao jecod dct 4000 düşündüm, debi ayarlanabiliyor ve tüketim fena değil, bana kaç lt basacak bir kafa motoru lazım ? Yada bu uygun mu?

Dalga motoru olarak , jebao rw 4 mü rw 8 mi ?

Şimdiden değerli paylaşımlarınız için teşekkür ederim...

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Kafa motoru hayli hayli yeter, dalga motoru olarak rw8 yerine 2 adet rw4 olsun.

Montimahir ve Süleyman aras1 bunu beğendi.
  3. Caglar S

Caglar S

Yer:
    İstanbul / Ataşehir
    İsim:
    Çağlar Selçuk
    Teşekkürler Veysel bey. Peki dalga motoru için 1 ad rw 4 alsam , bir adette 10w civarı 1000-2000 lt’lik ufak ses yapmayacak ucuz bir ünite daha eklesem. Ortalama maliyeti aşağı çeksem fikriniz kıymetli benim için.

4. Süleyman aras1

Süleyman aras1

İsim:
    Süleyman aras
    İleride mercan olarak ne bakmayı düşünüyorsunuz ?

5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Maliyet çekilebilir aşağıya ancak hobiye devam edeceğim diyorsaniz elde bulunması daha iyidir.

6. Caglar S

Caglar S

Yer:
    İstanbul / Ataşehir
    İsim:
    Çağlar Selçuk
    Süleyman bey çok net sınırlamalarım yok bu hususta, ama sps düşünmüyorum, boyumu aşar sanırım. Daha çok zoantidler ve yumuşak mercanlar olabilecek sanırım

7. Caglar S

Caglar S

Yer:
    İstanbul / Ataşehir
    İsim:
    Çağlar Selçuk
    Mutlaka ki öyle Veysel bey.

İlk başlarda tek rw4 + ucuz ufak bir modelle başlayıp, sonradan bir rw 4 daha ekleyeceğim gibi görünüyor. Slave modu falan hoşuma gitti benimde, siz söyledikten sonra biraz inceledim çift rw4 nasıl olur diye de.

veysel bunu beğendi.
  8. Süleyman aras1

Süleyman aras1

İsim:
    Süleyman aras
    Bu durumda düşündüğünüz ürünler iş görecektir ama aklınızda sps gibi bir fikir az da olsa varsa çift rw4 daha mantıklı bir yatırım olur. Yahut şu aşamada sadece tek rw 4 alırsınız, ilerleyen aylarda soft bile olsa müsait olunca ikinci rw4 alınabilir. 1000lik-2000lik motora ekstra para vermeye bence luzum yok.

veysel bunu beğendi.
  9. Caglar S

Caglar S

Yer:
    İstanbul / Ataşehir
    İsim:
    Çağlar Selçuk
    Teşekkür ederim cevaplarınız için. Peki aliexpress’te e27 standart duylu farklı kombinasyonlarda led ampuller mevcut. Yapılan su içi ölçümlerde de fena olmayan değerler verdiklerine dair videolara rastladım. Bir bilginiz var mı bu hususta ? Soğutma fanları ve aydınlatmayı tek armatürde toplamayı planlıyorum dıy usülde. Ama bu ampullere kanlı canlı hiç görme şansım olmadı

10. musty.skr

musty.skr

İsim:
    mustafa
    Kurulum unuz hayırlı olsun,
    80x45x45h akvaryumda 2000lt kullanıyorum çift dönüş borulu gayet güzel su basıyor, 3000 de olabilirdi ama 3000 üzeri olacaksa kesinlikle debi ayar olmalı fazla gelebilir düşüncesindeyim.
    Dalga motoru bende aynı durumdayım, 2 adet rw4 mü 1 adet rw8 mi :D (2 adet rw4 alınırsa maliyet biraz artıyor tabi)

11. Caglar S

Caglar S

Yer:
    İstanbul / Ataşehir
    İsim:
    Çağlar Selçuk
    Çift dönüşü nasıl yaptınız Mustafa bey, pvc boru mu, yoksa yumuşak filtre hortumu mu? Bu da nasıl yapsam dediklerim arasında

12. musty.skr

musty.skr

İsim:
    mustafa
    Akvaryumu yaparken çekmiştim, kafa motoru tek borudan basıyor 20-30cm sonra 2ye ayrılıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfayı Paylaş