1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

60x55x45h Alttan Sump Nano Resif Denemesi

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde cystein tarafından 3 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. Herkese Merhaba,

Sistem gayet güzel çalışıyor. Check-valf olmamasına rağmen geriye kaçma yok. Bir sorun olmadan dozlama yapıyor pompa.

Bu arada katkının dozunu değiştirdim. Günde 4 ml Kh ve 2 ml All Elements olarak başladığım dozlamayı yarıya indirdim. Şu anda günde 2 ml Kh ve 1 ml All Elements şeklinde devam ediyorum. Bunu yapma sebebim yaptığım ölçümler oldu. 3 günlük bir zaman aralığında yaptığım ölçümlerde Kh 0,40 dkh arttı. Yaptığım katkıya göre 0,75 dkh artması lazımdı (üreticinin değerlerine göre 4 ml Kh çözeltisi benim tankımda günlük 0,25 dkh artışı sağlamalı idi). Sarfiyatın aşağı yukarı benim dozladığımın yarısı olduğuna kanaat getirerek dozlamayı yarıya düşürdüm. Bu şekliyle gözleme ve ölçüme devam edeceğim. Gelişmeleri paylaşmaya devam ederim.

Saygılarımla..

Çağatay Utku bunu beğendi.
  2. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Bu hobide kafamı en çok karıştıran şey bu dozlamayı ayarlamak. Ben aquaforest component 1-2-3 aldım birde jebao-dp4 biraz erken farkındayım . Öğreneceğim zamanla sanırım 4-5 ayım daha var

3. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    yanlız degilsin Çağatay. okadar okudum sordum halen basmıyor kafama. tamam mantık belli eksileni koyacagız ama. :confused:

Sayfayı Paylaş