1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

50 litre nano gelişime açık şekilde devam

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde UğuRuM tarafından 29 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. UğuRuM

UğuRuM

Yer:
    Balıkesir Burhaniye
    İsim:
    Uğur Bişirici
    Genel olarak biraz akvaryum ve malzemelerini anlatayım biraz ;
    Boyut (cm):50*30*35h = 52,5 Lt.
    Malzemeler:
    Isıtıcı olarak 100 w. kullanıyorum
    tuzluluk ölçer olarak AQUADENE marka cam tuz ölçer
    P.S = jebo 178 şelale protein skimmer kullanıyorum içinde sadece bioballar var ama tabiki p.s kısmının iyi olmadığına kanaat getirerek kendi yaptığım hava taşlı p.s ekledim
    Aydınlatma: sylvanıa aquastar 10000K
    Kum : 5 kg 3-5mm. mercan kırığı kum
    Canlı kaya 5.5 kg
    Tuz : Sera
    Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar:
    Azoo 11 ın 1 super bıo-bacterıa
    Akvaryum bu şekilde yaklaşık 9 10 aydır kadar çalışır durumda ve en son 12 saatlik biryer değişimi yaşadı ve şuana kadar 2 palyaço balığı yaşadı burada ve biri atlayarak biride kendi vadesinde öldü. Akvaryumu ileriye götürmek için uğraşıyorum fakat Konyada tam malzeme alıcak yeri buldum derken Şehir değiştirdik Buradada malesef Deniz akvaryumunun ne olduğunu bilmeyen akvaryumcular var Sizlerden tek ricam desteklerinizle canlı temini malzeme temini etmek istiyorum :) şimdiden teşekürler...

2. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Merhaba Uğur Bey....öncelikle bulunduğunuz yeni yer neresi yazınızda ve profilinizde göremedim...Güncellerseniz ona göre yardım etmeye çalışalım....saygılar

3. UğuRuM

UğuRuM

Yer:
    Balıkesir Burhaniye
    İsim:
    Uğur Bişirici
    Selam. Filtre konusunda fikirlerinize ihtiyacım var. Akvaryumun arkasında duran jebo şelale filtrenin haznesi geniş ve İçinde 10 adet bioballar var ve aldğımdaki sünger suyu süzüyor. O süngerin yerine elyaf koysam veya daha sağlıklı nasıl yapabilirz. Sanırım anlatamadım :)

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bence 10 adet biobalların bir faydası olacağını sanmam,onun yerine elyaf eklesen daha iyi olur gibi...:)

İSYAN bunu beğendi.
  5. UğuRuM

UğuRuM

Yer:
    Balıkesir Burhaniye
    İsim:
    Uğur Bişirici
    Bu nedir ? diyerek başlamak istiyorum söze çok sinirliyim abilerim :) gülüyorum gerçekten bu nedir ? Az önce bulunduğum ilçedeki akvaryumcuya gittim ve tahta hava taşı varmı diye sordum ve aldığım cevap ; 'öyle bir şey varmı ki' Yok öyle bişey yok sen akvaryucumusun ki dedim neyse elyaf sordum adam bana yorgancının yerini tarif ediyor temo27 evet anlıyorum iyi günler dedim çıktım.

6. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Hoşgeldin

M

barbs bunu beğendi.
  7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Buradaki çoğu akvaryumcuda da hava tahtası ve elyaf sorduğun zaman aynısı oluyor,kafanı takma...;)

8. UğuRuM

UğuRuM

Yer:
    Balıkesir Burhaniye
    İsim:
    Uğur Bişirici
    Hoşbuldum teşekür ederim :)Aradığını bulamamak çok kötü şimdi o gördüğünüz akvaryum daha başka hallerde olabilirdi ah istanbullll :)

Alparslan bunu beğendi.
  9. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Uğur merak etme internet ve kargo var ulaşılması en güç şeyler bile ulaşılabilir artık.

10. barbs

barbs

Yer:
    İstanbul
  11. damsel kurt

damsel kurt

İsim:
    erdem kurt
    uğur bey bende nano kurmak istiyorum sizinki çok güzel sizinki gibi yapmak istiyorum siz ne kadara maal etiniz bunu

12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Öncelikle hoş geldiniz. İnternetten istediğiniz malzemeyi kolayca temin edebilirsiniz. Tuz ölçerinizi kalibre mutlaka ettirin diyeceğim ama bulunduğunuz yerde var mı böyle bir imkan veya önceden kalibre oldu mu? bilemiyorum. Benim tuz ölçer de bu şekilde 2,5 eksik ölçüyor. İlk zamanlar tuzluluğu ayarlamakta zorluk çekmiştim.

YMR_AY bunu beğendi.
  13. UğuRuM

UğuRuM

Yer:
    Balıkesir Burhaniye
    İsim:
    Uğur Bişirici
    hemen fiyat listesini çıkarıyorum size :)
    akvaryum camları camcıda kestirdim 20 tl + slikon 10 tl
    kum kilosu 5 tl den 5 kg = 25 tl
    ısıtıcı 15 tl
    tuz 2 kg 15 tl
    tuzluluk ölçer 15 tl
    jebo şelale filtre 100 tl
    kayalar bana çok pahalıya sattı akvaryumcu 5.5 kg suna 85 tl verdim siz kg su 7 tlden filan bulursunuz.
    lamba 30 tl ye yaptırıldı fişe tak çalıştır
    test kitleri çok tuttu onlarıda uygun fiyata alırsınız .

Sayfayı Paylaş