1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

350 W Led Armatür -Yine DIYırdım kafayı

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde MESUT_KERİM tarafından 14 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Krizi fırsata çevirmek :D

ka2n ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  2. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Heeee gıcığım :D :D olayın fırsata dönmesine izin vermem. Mesutla dostluğumuz Kaanınkinden eski :)

ka2n, muradtekin, MESUT_KERİM ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    Kim kime iftira atıyor bakiim, bayanlara saygı :p Yapım aşamalarına şahit olduğum ve armatürü yakından gördüğüm için söylüyorum, çok az bir fan sesi var ama tabi ses hassasiyetiyle alakalı bir durum bu. Işık tonlarını ve aydınlatma derecesini özellikle akvaryumun üzerinde çok beğendim bunu özellikle belirteyim. Eline sağlık. Benimkini merakla bekliyorum. Yağmur, Bluetooth bağlantılarını denedin mi?

veysel ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  4. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Teşekkür ederim Kenan Bey. Tabiiki önerinizi dikkate almaki sterim. Telefonum 532 442 92 97.
    Şuan elimde @Halil Demir in armatürü ile uğraşıyorum o da bu şekilde ışık şiddeti % 50 yi geçince devreye girecek.
    Sonrasında @Burcu nun armatürü var. Verdiğimiz siparişler eksiksiz gelirse onunkinde çok farklı bir sistem olacak. O proje için yeni başlık açacağım. Onda fanlar, elektronik ısı kontrollü olacak. Ama fanlar devreye girdiğinde yine ses olacak. onda da 3 tane fan var.
    Tabi bu arada fansız çözüm bulabilirmiyim onunda araştırmaları sürüyor.
    @ka2n olm bak gitt!! ;)
    Fan olan bir armatürde fan sesi olur arkadaş :D

veysel bunu beğendi.
  5. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Kessil içindeki ufacık fandan bile bilya sesine benzer ses geliyor seslere çok takılmayalım :D

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  6. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Henüz denemedim.Birileri gelsinde bir yerine takabileyim hele :) Gıcıklığım konusunda yerden göğe kadar haklılarki.Ben Angara'lılara yapmadığımı bırakmıyorum.Amaaaaa bu saatten sonra Veysel beyciğim akşamları telefonunu kapat istersen.Allahıma saat başı yoklama almazsammmm,sabah 5 gibi içtima var diye kaldırmazsammmmm.. diye sürer gider.Fan sesinden gün içinde rahatsız olmaya başlarsam bir çözüm buluruz mutlaka.

7. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Bittin olm senn :D

siftery, veysel ve YMR_AY bunu beğendi.
  8. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    Armatür takıldıktan sonra da resimleri merakla bekliyoruz ;) Birşey sorucam, hani halen yeni sayılırım ya :) Yağmur, bu Angaralılarda bişi varsa özelden bana da çıtlat da, ona göre önlemimi alayım :p

9. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    :) Tabiki ekleyeceğim fotoları. Neler yokki dermişim:D Hepsi benden yeniler ben varken buralar hep tarlaydı.Şaka bir yana hepsini çok seviyorum.

veysel, Ontheway ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  10. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    @veysel den uzak dur ben sana diyeyim. Bide bana hiç bulaşma ;) Yusuf zararsız o yüzden tankı bozdu :) Son Hawkfishini ben aldım. @ka2n zaten öğrenci yazık :) Deniz akvaryumu olduğundan ailesinin haberi yok sanıyorum. Acaip aramatüre musallat olur kendileri başına geleceklerden habersiz :D :D @Gmsy var bide onu tarif edemedim şimdi :D :)
    Angaralı olarak en iyi biz biliriz bizi ;)

Pennywise, veysel ve ka2n bunu beğendi.
  11. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    Çıtlat sen çıtlat ders olsun , korkmaya başladım vallahi bir de bir fikrim var. Bayanlar çoğalıyor çok şükür. Belki ileri bir tarihte, Akvaryumcuda buluşulup, sonrasında köfte yerken resimler çekip paylaşılabilir bile

Sent from my iPhone using Tapatalk

12. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Ordan Veysel beyin tlf nu kapatır keyfime bakarım diyerek kıs kıs güldüğünü görür gibiyim:)))) 2 tane kaban giydirilmiş pon pon kıza bakar bu iş.Evi bilemez demesin iş çıkışı arkasına bakmadan yürümesin derim :)))

veysel bunu beğendi.
  13. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Kopyacılar sizi. Gidin midye tava yiyin. Köfte Angaranın milli yiyeceği oldu bi kere ;)

veysel ve YMR_AY bunu beğendi.
  14. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İstanbuldayız valla, meksika soslu adana kebap bile bulunur gerçi Nilay hanım kayseri ama, her an istdayım da diyebilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

15. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Angara çıkıyomuş bide ne gülerim uğramadığı yer kalmamışki :D :D

veysel bunu beğendi.
  16. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Ne olmuş konuya yav, ufak bi fitne fesat sokuyum dedim ne hale geldi :)
    Şaka bi yana, bi denemediğim sizin armatür kaldı abi ;)
    Bi aksilik olmazsa Süpriz bi armatür alıyorum temo4

Neyse geyiği geçelim. Benim de denemediğim malzeme kalmadı. Aquareefin son serisini de kullandım, yerli malı üretilmiş hemen her armatürü de. Ecotech i de yakından uzuncasüre inceledim dandik boyu tl-450 de kullandım.
    Fan biraz şans işi. Şimdiye kadar kullandığım en sessiz fan ulustan geçerken alınmış, 3-5 tl lik dandiğin de dandiği bir fandı. Sıfır ses, çalıştığını anlamak için bakmam gerekiyordu. Şans işi yani biraz. Onun dışında elimden geçen her fan ses yapıyordu, az ya da çok.

17. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Hakaten yaa ben armatür anlatıyodum dimi burda :)

18. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Armatür henüz kapalı duruyor.Sesin yayılma oranına bakacağız:) Bulunduğu yerde birde merdiven boşluğu olduğu için sesde yayılma olabilir.Kutusunuda bahçeye sallamıştım bi koşu inip alayım :D

19. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Aynen ;) Her konuda herhangi bir tereddütün olursa hemen geri gönderebilirsin .

20. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Tereddüt olarak değil,bir sorun olursa el birliğiyle çözeriz diye düşünüyorum.Fandaki ses olayınıda diğer armatürlerde önlem alman için yazdım.

MESUT_KERİM bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş