1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

302 Litre Malavi Tankım !

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Snowblind tarafından 23 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Eki Görüntüle 13088

Eki Görüntüle 13089

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Eray abi anüs ve vent büyüklüğü hemen hemen aynı olanlar erkek, vent anüsten büyükse dişidir.
    Bence sen daha net görürsün öbürlerine de bakıp karar verirsin...;)

3. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Biliyorum ama vent net gözüktüğü halde anüs gözükmüyor :) Yahu acayip dikkatli baktım ama anüs belli olmuyor.Balığı defalarca alıp baktım.Garibim yorgun düştü iyice.

4. Sarı prenseslerde cinsiyet değişimi oluyor.Dişi diye aldığın balık iki gün sonra erkeğe dönüşebiliyor.:)

Snowblind bunu beğendi.
  5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi ben anüs vent ilişkisini forumlarda öğrendim. Balıklarımı alırken yavru aldım bakardım erkek yüzgeç kuyruk kuyruktaki noktalar neyse ona göre ayrım yapardım. Balıkları yıpratma boş ver zaten bir iki ay geçsin anlarsın hangisi erkek hangisi dişi. Bırak balıkları bir free takılsınlar koloni falan oluşur yavaş yavaş, oturmuş akvaryum düzeninde her şey daha kolay abi. Geç karşıya seyret vakit buldukça, erkek titrer dişi yanına yaklaşır bunları gözlemle yavaş yavaş. Kimi kumu kazar kimi kayanın içinde durur.:)

Magnolia, Snowblind ve Alparslan bunu beğendi.
  6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Veysel abiye katılıyorum zamanla net anlaşılır, erkek olsun kız olsun fark etmez yeter ki sıhhatli balık olsun...:D

Snowblind ve veysel bunu beğendi.
  7. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Yahu bunlarda da gay muhabbeti var desene :)

veysel bunu beğendi.
  8. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Dediğin gibi olsun.Balık büyük olasılıkla erkek diye tahmin ediyorum.Ama baskın bir erkek değil.Kendi halinde gariban bir vatandaş :)

Yarın izinliyim ve başka bir kuluçka makinesi alıp deneyeceğim.Bakalım sorun nereden kaynaklaniyormuş?

Dip temizliği yaparken atıkların kaya altlarında biriktiğini gördüm.Mecburen her temizlik esnasında kayalari komple çıkarmamız mı icap eder?

veysel bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yok abi dip temizliğinde çıkarma kayaları elinle kayalara doğru su hareketi yap yavaş yavaş kalkanları topla yeter. Dip temizleme aparatı var mı? Ağzı geniş olanlardan yoksa alsan iyi olur faydalı bir alet. Ben 1 litre kola şişesinden dıy yapmıştım bir tane öylede yapabilirsin.

10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)

TencoMelih bunu beğendi.
  11. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Ağzı hafiften koyu mavi-siyahlaşıyorsa %75 erkektir.Hastalık değilse kesin erkek.Üreme zamani splerin ağzı mavileşir-siyahlaşır.
    portala.jpg

12. Aynen Eray.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

13. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Uzun uğraşlar sonucu kuluçka makinesindeki sorunu çözdüm çok şükür.Günlerdir çözüme ulaşamiyor ve yumurtaları hareket ettiremiyordum.Bugün izinliyken bu işi bir şekilde halletmeye karar verdim.Önce basit olan çözümü düşünüp,gidip bir kuluçka makinesi daha aldım.Ama hava tepkili değil ancak su tepkili bir tane bulabildim.Bu arada petshop arkadaşın sorduğumda verdiği tepkiyi görmenizi isterdim :) "Kuluçka mikinası??? o_O " Ya adam tutup da civciv için anlayıp da "Yok" diye nasıl der?Adam sattığı ürünü bilmiyor.Görüp de "Aha işte burada var ya" demesem adam beni yollayacak.Manavgat ortamının kaldıracağını bilsem inanın ben bir tane petshop açıp yapacağım bu işi.

Neyse biz konumuza dönelim.Aldığım yeni kuluçka makinesi de çalışmayınca sorunun makinelerden olmadığına karar verdim.O halde tek alternatif hava motoru kalıyordu.Kullandığım hava motoru saat'te 6 litre hava veriyor.Ancak 4 çıkışlı bir motor.Bunun yerine saat'te 4 litre ama çift çıkışlı olan aynı marka bir başka hava motorunu kullanıp denedim.Sonuç olumlu oldu.Daha önceki mesajlarda arkadaşların işaret ettiği "Hava motorundan olabilir?" sözüne itibar etmediğim için pişman oldum.Ama hava motorundan nasıl şüphe edebilirdim ki?Nerede kullanırsam kullanayım,acayip güçlü hava veriyordu ve bu yüzden de en düşük seviyede kullanmak durumunda kalıyordum.Kuluçka makinasına yetersiz kalacağına asla ihtimal vermemiştim.Hala nasıl olabildiğini anlayamadım.Bariz şekilde diğerlerinden daha güçlü hava veren bir alet nasıl olur da kuluçka makinesini daha az hava veren bir diğeri kadar çalıştıramaz?Neyse soruların içinde daha fazla boğulup gitmeden çözüme kavuşmasına sevinip keyfini süreyim :)

veysel bunu beğendi.
  14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    İyi günlerde kullan abi...;)

Snowblind bunu beğendi.
  15. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Göz kırpması "Ben sana demiştim" der gibi geldi bana :D İlk yavrular keselerinde 3-4 gün içerisinde çıkacak gibi ? Şimdiden yavru tankına aldım.Her gün daha çok zevk alıp mutlu oluyorum.Yavru işini hep istemiş ama bir türlü gerçekleştirememiştim.İnşallah Yunus erkeği de yakında atak yapar ve keyfime keyif katar.

Alparslan bunu beğendi.
  16. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Eray abi yunuslardan kesin yavru almalısın cinsleri güzel benim hoşuma gitti...

17. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Ben de kesin yavru almak isterim ama bazen de olmayınca olmuyor.Bu arada yem olaylarında sıkıntı yaşiyorum.Genellikle iş yerinde olduğumdan bizim hanım hangi günün hangi öğününde hangi yemi vereceğini şaşırıyor.Ben de ilk resimdeki yemleri karıştırıp öğlen ve akşam, ikinci resimdekileri de üzerine yazdığım günlerin sabah öğünü olarak vermesini söyledim.Sizce yemleri karıştırmam doğru olmuş mu?

Bu üçü de sabahları verilecek.

18. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Eray abi fazla da yeme odaklanma, yağlanırlarsa bir cacık yapamazlar.
    Kuru fasülye yesinler fit olsunlar daha iyi, birde akvaryumda rahat olsunlar yeter. Benim düşüncem bu yönde...;)

domurcukgül bunu beğendi.
  19. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Yem az veriyorum zaten.Sadece uygulama doğru olmuş mu diye merak ettim.Yani yemleri karıştırmak doğru olmuş mu? Günde üç öğün ve birer tutam fazla mı gelir sence? Damızlık 14 adet balık var.

20. :sopa:

Sayfayı Paylaş